Szemérmes ​barack és gyilkosság (Hannah Swensen titokzatos esetei 7.) 98 csillagozás

Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

A válság a Süti Édent sem kerüli el. Hannah és társa, Lisa azért küzdenek nap, mint nap, hogy Lake Eden egykori népszerű cukrászdáját ne kelljen bezárniuk. De a válság oka nem gazdasági. Shawna Lee nem csak a szerelemben akar Hannah vetélytársa lenni, hanem desszert fronton is. A Magnóliaszirom cukrászda pedig – amelyet a rivális az utca túloldalán nyitott – sikeresnek bizonyul. A krízis olyan mély, hogy Hannah fejében még a házasság gondolata is felmerül. A Lake Eden-i hullafogó, ahogy Hannah-t a háta mögött nevezik – azonban mégis kap egy új esélyt a sorstól. Ugyanis Lisa Valentin napi esküvőjén nem jelenik meg Shawna Lee a beígért barackos cobblerrel.

Remények, szerelem, féltékenység, szélhámosság és természetesen egy gyilkosság fűszerezi a Valentin napra készülődő kisváros újabb izgalmas történetét. De a vörös hajú cukrászlány nemcsak a nyomozásban erős. Hiszen női rafinériájával, a Szemérmes barackkal és még kilenc egyéb kreatív süteménnyel felveszi a harcot mindkét fronton.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Illia, Budapest, 2010
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639769106 · Fordította: Sacher Stefánia

Hannah Swensen · Delores Swensen · Mike Kingston

nypiro P>!
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Ez a rész eléggé „leülős” volt. Kicsit olyan semmilyen. Hannahban nem volt meg a kellő lendület. A nyomozásban való részvétele szinte már természetes. Delores már alig említi meg, hogy: „már megint….”.
A sütis részeket szerettem. Andrea karelktere viszont egyre jobban fejlődik. Hiányoltam Traceyt. Mike kicsit keveset szerepelt. Nem titkoltan kezdetektől fogva neki drukkolok. A végén Norman tette eléggé gáz volt.
A tettes kezdetektől fogva szúrta Hannah szemét és milyen jól gondolta, hogy „vaj van a fején” :D

Illia, Budapest, 2010
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639769106 · Fordította: Sacher Stefánia
Habók P>!
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Viszonylag hosszú kihagyás után nagyon élveztem ezt a történetet is. Most nem igazán a gyilkosság a fő téma, sokkal érdekesebb Lisa esküvője a szervezéssel, a süteményeivel, az esküvővel és a nagy lagzival. A gyilkosság csak hab volt a tortán. Élveztem Hanna csípős gondolatait, Liza beszólásait, a macskát spoiler – csak a függővéget nem. De értem én, Hannát nem lehet férjhez adni, mert akkor hogyan tovább?

Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

„Igazán felhagyhatnál már azzal, hogy hullákat találsz, Hannah! Ez annyira nem nőies.”

Azt hittem, hogy Shawna Lee-től már megszabadultunk. Nagyon irritáló nőszemély. Ellenben Hannak macskáját, Mosét imádom. Olyan önérzetes, szóval tipikus macska. :D
Egyre jobban kedvelem Tracey karakterét a könyvben. Nagyon eszes kislány. ^^

Lisa végre férjhez megy. Továbbra is bírom a humorát:
„- Normanhez kell feleségül menned. A macskád megmondta.”
Egyébként nem értem, Hannah miért van felháborodva, amiért Mike mással is randizik, elvégre ő maga is két vasat tart a tűzben. Még mindig…

Már azt hittem, nem is lesz gyilkosság, mert annyira későn került rá sor.
Ez a rész igazán mozgalmasra sikeredett, öröm volt olvasni.

„- Mindig boldog vagyok, amikor a jófiúk győznek.”

A vége azonban kiborító volt. Mégis, hogy érhet így véget? Hannah teljesen kiakaszt. Na, de akkor a következő részben remélhetőleg már döntés születik a Norman kontra Mike ügyben. Alig várom!

Lutza21>!
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Ez a sorozat egyre jobban hasonlít egy brazil szappanorperára. Hannah egyszerre két vasat tart a tűzbe, és ez teljesen normális, hogy mind a kettő hapsival találkozgat és csókolózgat. DE! az, hogy az egyik férfi, Mike, szintén találkozgat egy másik nővel, na, az teljesen elfogadhatatlan és megbocsáthatatlan. Nekem ettől kiég az agyam!!!
A gyilkosság is elég egyértelmű volt, nem kellett gondolkodni ahhoz, hogy tudjuk, ki a gyilkos. Bár tudom, hogy itt sose a krimi szál a lényeg.

Katona_Zsuzsanna>!
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Gondoltam, hogy Shawna Leet valahogy félre kell állítani és Winthrop sem az, akinek mondja magát. Lisa esküvője majdnem a könyv feléig kitart, s aztán megtörténik a gyilkosság. A hullát természetesen Hannah találja meg. Az ügy felgöngyölítése gyorsabban megy, mint valaha, hiába, ha egyszer Norman beveti internetes ismereteit, minden egyszerűbbé válik. Aztán a két férfi nem bírja tovább, spoiler de hogy ki lesz befutó, az már csak a következő részben derül ki.

patakizs>!
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Nekem nagyon bárgyú ez a sorozat. Egyáltalán nem találom viccesnek a két pasi közötti hercehurcát. Norman unalmas Hannah számára, Mike pedig csapodár. Ennyi. A szűzies célzások is igen (mit keresett az anyja a fehérneműs fiókban?…) idegesítőek. Sajnos nem tudok átkapcsolni erre a komolytalan vonalra. Az is bosszantó, hogy állandóan kávét isznak és süteményt esznek….A nyomozós rész elment.
Ezt teszi velem a covid.

Baraby P>!
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Az esküvői torta PUDINGOS KEKSZ, de kétféle:csokis és vaníliás ízben IS elkészült

Olyan színvonalas ez az egész sorozat, mint Lisa esküvői tortája, amit a sztárcukrász főnöke ki tudott találni a nagy napra :D
Nem akartam hinni a szememnek, amikor olvastam, de a hibái és bugyutasága ellenére azért én is megkajálom ám ezeket a könyveket :)

bozs>!
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Izgalmas haláleset, de még mindig túl sok a macska (igaz most vicces volt Mose egérfogós felkérése) és még mindig vívódás 2 pasi között.

ÁrnyékVirág>!
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Ez egy jobb darabja a sorozatnak, Hannah hamarabb találta ki a gyilkost, mint én, és még tök tuti új berendezést is szerzett a cukrászdájába.
Na de a Lisa esküvői tortája…most szívatsz, Joanne? Puding és keksz???

NyZita >!
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Hát ez a sorozat irodalmi Nobelt sosem fog hozni a szerzőjének, az biztos, ennek dacára évek óta hatalmas kedvencem. Sokadik újraolvasásra sem unom a szinte állandó elemeket, a jaj-megint-találtál-egy-hullát-tól egészen a már-késő-volt-egy-delelőtti-sütihez-de-ebéd-utánihoz-még-túl-korán-ig.

Az aktuális kötet egyedi vonása ezúttal egy esküvő illetve két rivalizáló cukrászda. A minnesotai tél leírása pedig továbbra is forró kakaó ivási rohamokat vált ki belőlem.

szera>!

– Hiszen… az imént mondtad, hogy ölni tudnál, hogy ilyen alakod legyen.
– Ó! Ölni tudnék érte. Viszont fogyókúrázni és tornázni nem akarok.

– Van fegyvered?
– Csak sütik. Kényszeríthetjük, hogy csokoládét egyen, de nem hiszem, hogy ezzel túl sokra megyünk.
– Nálam van a kávésbögrém – mondta Delores. – Azt hozzávághatom.

Kapcsolódó szócikkek: Delores Swensen · Hannah Swensen
landi72 P>!

„– Kutyaharapást szőrével?
– Be kell, hogy jöjjön! Egyébként honnan származik ez a mondás?
– A régi görögöktől. Az aszklepiádészi kutya. Abban a hiszemben voltak, hogy mágikus erővel bír, és a mondája szerint a tőle származó szőrszál italba keverve meggyógyítja a betegségeket.”

Misanthrop>!

-Meg vagyok átkozva. Úgy vonzom a holttesteket, mint molylepkét a lámpafény.
-Ez vicces.
-Akkor nem, ha te vagy a lámpa.

Szelén>!

A plaza lármás volt, igazi kakofónia uralkodott benne, sok százan beszéltek egyszerre.

Kapcsolódó szócikkek: kakofónia
Juca P>!

– Mindig boldog vagyok, amikor a jófiúk győznek.

Kapcsolódó szócikkek: Hannah Swensen
AgiJovi P>!

Talán ki kell mennie az idősek otthonába, és megkérdeznie erről Walstrom nagymamát, aki nemrég ünnepelte a százegyedik születésnapját. Az ünnepségről megjelent egy fotó a Lake Eden-i Hírek címlapján, amelyen Walstrom nagymama egyenes hátú széken ülve egy szelet születésnapi csokoládétortát eszik, és martinit kortyolgat hozzá. Mikor a martini felől kérdezték, az újság idézte a százesztendős asszony válaszát: „Mindig is azt mondtam, hogy sosem nyúlok erős italokhoz, még akkor sem, ha száz esztendeig élek is. Hát eggyel túléltem a százat, úgyhogy most megpróbálkozom ezzel a martinival. Nem tudom, miért vannak tőle annyira oda, szerintem olyan az íze, mint a terpentiné.”

szera>!

Ingrid nagymamája egyik kedvenc mondása volt, hogyha figyeled a fazekat, sosem forr fel a víz.

szera>!

Azt hiszem, éppen most fedeztem fel egy új fogyókúraprogramot. Egy elfoglalt nap diétája, így fogom elnevezni. Országszerte fogyókúraközpontokat nyitok, és milliókat kaszálok azzal, hogy annyi tennivalót adok az embereknek, hogy ne legyen idejük enni.

Szelén>!

Virítottak itt margaréták, friss ananászból kivágva, málnaszemmel a közepükön, piros és zöld szőlőszemekből kanyarított páfrányfélék hosszú szárakon, közte eperszemekkel, melyek még hangsúlyosabbá tették a színek kavalkádját. Mindeközé különféle formájú sajtokat tűzdeltek, sárga, narancssárga és fehér kísérőjeként a gyümölcsöknek. A csokor közepén pedig kártya hirdette, hogy a teljes kompozíció elfogyasztható, kivéve a nyársakat és a kosarat

16. fejezet

Hannah Swensen titokzatos esetei sorozat · Összehasonlítás