Szemérmes ​barack és gyilkosság (Hannah Swensen titokzatos esetei 7.) 59 csillagozás

Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

A válság a Süti Édent sem kerüli el. Hannah és társa, Lisa azért küzdenek nap, mint nap, hogy Lake Eden egykori népszerű cukrászdáját ne kelljen bezárniuk. De a válság oka nem gazdasági. Shawna Lee nem csak a szerelemben akar Hannah vetélytársa lenni, hanem desszert fronton is. A Magnóliaszirom cukrászda pedig – amelyet a rivális az utca túloldalán nyitott – sikeresnek bizonyul. A krízis olyan mély, hogy Hannah fejében még a házasság gondolata is felmerül. A Lake Eden-i hullafogó, ahogy Hannah-t a háta mögött nevezik – azonban mégis kap egy új esélyt a sorstól. Ugyanis Lisa Valentin napi esküvőjén nem jelenik meg Shawna Lee a beígért barackos cobblerrel.

Remények, szerelem, féltékenység, szélhámosság és természetesen egy gyilkosság fűszerezi a Valentin napra készülődő kisváros újabb izgalmas történetét. De a vörös hajú cukrászlány nemcsak a nyomozásban erős. Hiszen női rafinériájával, a Szemérmes barackkal és még kilenc egyéb kreatív süteménnyel felveszi a harcot mindkét fronton.

Eredeti mű: Joanne Fluke: Peach Cobbler Murder

Illia, Budapest, 2010
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639769106 · Fordította: Sacher Stefánia

PandaSára
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Ez a rész most jobban tetszett, mint az előzőek és végre a gyilkost is nehezebben találtam ki, hogy kicsoda.
Hannah szerelmi élete még mindig szörnyű az én szememben. Mindenki Norman párti, de én Mike-ra szavazok. Szerintem így akar az írónő elaltatni minket :)

ÁrnyékVirág
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Ez egy jobb darabja a sorozatnak, Hannah hamarabb találta ki a gyilkost, mint én, és még tök tuti új berendezést is szerzett a cukrászdájába.
Na de a Lisa esküvői tortája…most szívatsz, Joanne? Puding és keksz???

suhakata
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Ejj, ez a kis szemérmes barack a végén úgy lógva hagyott engem, hogy csak úgy csattant… kedvesen bolondos ez a sorozat :)

Sünike
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Az összes közül eddig ez tetszett a legjobban. Lehet, hogy a két cukrászda közti verseny lendített a dolgon, de jó volt. Ráadásul ebből nagyon sok receptet tudtam „zsákmányolni”. Csak tudnám, mikor lesz időm és energiám kipróbálni mindet. A kalóriákra most gondolni sem akarok!

Kósáné_Bajnoczi_Beáta
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Újabb jópofa rész, kicsit spékelve azzal, hogy pooont az utált ellenség halt meg véletlenül ;)
Végre pasifronton is van némi előrelépés, de a két pasi közti szenvedést még mindig nem értem, Mike-nak most már simán kiadnám az útját, hiába egy dögös pasi!

Arabella
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Ezeket a könyveket nagyon szeretem, bár még mindegyik részt nem olvastam el Joanne Fluke-tól ,de igyekszem, hogy elolvassam. A sütemények emlegetésére összefut a nyál a számban, bár amikor a receptet elolvasom nem tűnik olyan finomnak :)

l2njpx
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Mike-ot egyre kevésbé bírom, szóval Norman-párti vagyok:-)

kitekaktusz
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Remek hangulatú történet, számomra megunhatatlan. Humoros, tele jobbnál jobb receptekkel. Már alig várom, hogy elolvashassam a következő részt.

eeszter P
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Igazán szeretem ezt a sorozatot, s ez a rész különösen tetszett a téli hangulatával, finom humorával.

vegazus P
Joanne Fluke: Szemérmes barack és gyilkosság

Az első résznél kevésbé izgalmas, de még mindig érdekes. Bár a gyilkos kiléte eléggé kiszámítható.

szera

– Hiszen… az imént mondtad, hogy ölni tudnál, hogy ilyen alakod legyen.
– Ó! Ölni tudnék érte. Viszont fogyókúrázni és tornázni nem akarok.

Misanthrop

-Meg vagyok átkozva. Úgy vonzom a holttesteket, mint molylepkét a lámpafény.
-Ez vicces.
-Akkor nem, ha te vagy a lámpa.

AgiJovi

Talán ki kell mennie az idősek otthonába, és megkérdeznie erről Walstrom nagymamát, aki nemrég ünnepelte a százegyedik születésnapját. Az ünnepségről megjelent egy fotó a Lake Eden-i Hírek címlapján, amelyen Walstrom nagymama egyenes hátú széken ülve egy szelet születésnapi csokoládétortát eszik, és martinit kortyolgat hozzá. Mikor a martini felől kérdezték, az újság idézte a százesztendős asszony válaszát: „Mindig is azt mondtam, hogy sosem nyúlok erős italokhoz, még akkor sem, ha száz esztendeig élek is. Hát eggyel túléltem a százat, úgyhogy most megpróbálkozom ezzel a martinival. Nem tudom, miért vannak tőle annyira oda, szerintem olyan az íze, mint a terpentiné.”

szera

Ingrid nagymamája egyik kedvenc mondása volt, hogyha figyeled a fazekat, sosem forr fel a víz.

szera

Azt hiszem, éppen most fedeztem fel egy új fogyókúraprogramot. Egy elfoglalt nap diétája, így fogom elnevezni. Országszerte fogyókúraközpontokat nyitok, és milliókat kaszálok azzal, hogy annyi tennivalót adok az embereknek, hogy ne legyen idejük enni.

AgiJovi

Miközben Hannah a sorára várt, az automatahangon tépelődött. Vajon csakugyan igaz, hogy egy iowai nagymama mondja fel szinte az összes cégnek az üzenetét, amelyek automata telefonszolgáltatást vesznek igénybe? És ha igaz, neki ugyanúgy fizetnek, mint a színészeknek, akiknek a műsorát újra és újra leadják a televízióban? És mit véset vajon a sírkövére? „Kérem, várjon, amíg egy munkatársunk rövidesen kapcsolatba lép önnel?”

encus625 P

Én mindig is egy déli ültetvényen szerettem volna élni, pontosabban mióta először néztem meg az Elfújta a szelet.

Kapcsolódó szócikkek: Elfújta a szél
ReniK

– Rengeteg kutatás van arra, hogy a táplálkozásnak köze van a hosszú élethez.
– Ezek szerint érdemes ellenőrizni a koleszterinszintedet, és csökkenteni a szénhidrátbevitelt?
– Én nem ezt mondtam. Lehet, hogy akkor tovább élsz, de ha semmi jót nem ehetsz, akkor meg minek?

138. oldal, 13. fejezet (Illia. 2010)

AgiJovi

– Hát a te rumos golyód gyógyító hatású. Magam tanúsíthatom. Lisa és Herb esküvői fogadásán hármat kaptam be, és elmúlt a lábfájásom.
– Talán azért, mert akkor végre leültél egy székre – felelte Hannah.

szera

– Mi van rajtuk? – kérdezte Hannah.
– Rövid ruha, bő szoknyával és mély dekoltázzsal. És igencsak sokt hajlonganak előre, amikor kiszolgálják a vevőket. Talán ez az egyik ok, amiért a legtöbb férfi odajár.
– És mi van a nőkkel? – csapott le Lisa.
– A nők oda mennek, ahová férfiak – felelte Hannah.

Hannah Swensen titokzatos esetei sorozat · Összehasonlítás