Pikáns ​meglepetés és gyilkosság (Hannah Swensen titokzatos esetei 4.) 84 csillagozás

Joanne Fluke: Pikáns meglepetés és gyilkosság

Lake Edenben a hangulat tetőfokára hág, hiszen Hannah egyik udvarlója, Norman elkezdi felépíteni álmaik házát, amelyet együtt terveztek – pusztán egy versenyre benevezve –, ám ez a gesztus anyjának egy lánykéréssel felér. Közben Mike, a seriff engdékennyé válik, s amikor kiderül, hogy a Norman által megvásárolt romos ház egy hullát rejt, nemhogy eltiltja a szingli cukrásznőt a nyomozástól, hanem egyenesen megengedi neki.

Így aztán mindenki azért drukkol, hogy Hannah nyomozása sikeresebb legyen, és előbb hozzon eredményt, mint a rendőröké.

A nyomozási versenyfutás pedig a legnagyobb amerikai ünnep, a július negyediki Függetlenség Napja rendezvényei és díszletei között zajlik. Nemzeti színű sütemények, fúvószenekar, felvonulási kocsik, tűzijáték – és a kacér Rhonda Scharf rejtélyes halála egy romos ház pincéjében…

Eredeti mű: Joanne Fluke: Lemon Meringue Pie Murder

Illia, Budapest, 2008
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638714893 · Fordította: Sacher Stefánia

Marcsi P
Joanne Fluke: Pikáns meglepetés és gyilkosság

Kezd elfáradni ez a sablon… :/
Valószínűleg rég olvastam már az előző kötetet, de nem volt világos egyszerűen, hogy akkor Hanna milyen kapcsolatban is van a két pasival, néhol szoros, néhol ismerősinek tűnt, egyszerűen minden szinten full vérszegény ez a romantika vonal… spoiler
Olyan volt végig, mintha én ezt már olvastam volna, minden Mosé-s mozdulat ugyanaz volt, Hanna anyja konkréten mondatról mondatra másolva lett, Andrea-t csípem, Ő elég színes egyéniség spoiler, de ez nem ment sokat, a karakterek egyhangúságán…

Biztos, hogy nem hagyom abba a sorozatot, mert alapvetően a krimiszál és Lake Eden nagyon tetszik, (bár a krimi szál, most kicsit gyengébb volt) imádom az ilyen típusú kisvárosokat, csak szedjük össze magunkat, és felejtsük el a harmatgyenge édes hármast. amit persze tudok, hogy nem felejtünk el, mert beleolvasta a tizensokadik rész fülszövegébe és még ott is húzzuk-nyúzzok!…

AgiJovi
Joanne Fluke: Pikáns meglepetés és gyilkosság

Már egész megszerettem Hannah Swensent. Bevallom ennek a könyvnek pl. már azért kezdtem neki, mert kíváncsi voltam a szereplők sorsának alakulására, a „krimi-szál” a plusz benne.
Vannak szófordulatok, leírások, amik így a negyedik könyv után kezdenek unalmasak lenni (pl. a reggeli kelések, az időzítős kávéfőző istenítése stb), de amúgy aranyos, vicces. Sajnos a gyilkos kilétére most is jóval hamarabb rájöttem, mint Hannah, szerintem már a könyv felénél sejteni lehetett, sőt, ezúttal az indítékra is rájöttem, és úgymond az egész kirakós hamarabb összeállt, mint önkéntes nyomozónknak (a rendőrségről nem is beszélve). Ha ezen tudna javítani az írónő, tökéletes lenne. De így is kikapcsol, és nagyon megkedveltem ezt a sorozatot.
A süti receptek nagyon jók, most már tényleg ki fogom próbálni valamelyiket!

ÁrnyékVirág
Joanne Fluke: Pikáns meglepetés és gyilkosság

Joanne Fluke krimit akar írni, de nem nagyon sikerül neki, mert az olvasók hamarabb leleplezik a gyilkost, mint a nyomozói – profik és cukrászok együtt.
Én meg pihentető olvasmányt akarok, az se baj, ha süti van benne, az se baj, ha butácska szerelmi szál, és a hulláktól se forog a gyomrom.
Nos, akkor megegyeztünk, kedves Joanne.

suhakata
Joanne Fluke: Pikáns meglepetés és gyilkosság

Nem igényelt túl kemény agymunkát, hogy rájöjjek, ki tette, de ettől függetlenül élvezem a sorozat olvasását. Jó, hogy a kedves, ismerős szereplők újra és újra befogadnak maguk közé, és az a sok sütemény… nyám nyám :)

mcborzaska
Joanne Fluke: Pikáns meglepetés és gyilkosság

Ugyanolyan, mint az előző részek. Jó, bár szerintem minden olvasó hamarabb rájön, hogy ki a gyilkos, mint ahogy a történetben kiderül. Kezd nekem már sok lenni, hogy Norman vagy Mike lesz a befutó. Nem értem, hogy valaki hogy nem tudja ezt eldönteni. Oké, hogy nem könnyű, na de azért el lehet dönteni…

Joanne Fluke: Pikáns meglepetés és gyilkosság

Egészen rászoktam Hannah Swensen eseteire, s ezzel könyvvel még a sorrendet is feborítottam. Könyvtárunkban előbb megtaláltam, mint a 3. részt, ezért arra gondoltam, hogy nem követek el nagy bűnt, ha ezzel kezdem. Kellemes kikapcsolódás volt olvasni, bár csalódást okozott, hogy felkészültem a jó kis téli leírásokra – szeretem azt karácsony környékén –, erre mivel kezdődik? … hogy micsoda hőség tombol Lake Edenben :-)

Joanne Fluke: Pikáns meglepetés és gyilkosság

Ebben a részben meglepően sok a humor, ami jót tesz a könyvnek.

kitekaktusz
Joanne Fluke: Pikáns meglepetés és gyilkosság

Eddig ebből a sorozatból nekem ez a rész tetszett a legjobban. Elég hamar sejteni kezdtem, hogy ki lehetett a gyilkos, ennek ellenére mégis izgalomban tartott szinte az utolsó oldalig. A sütik ebben is szenzációsak, folyton nassolhatnékom volt olvasás közben. :)

rita_66
Joanne Fluke: Pikáns meglepetés és gyilkosság

HANNAH MIÉRT MIÉRT KÍNZOM MAGAM VELED???????

ennél többre nem telik

egodragon

A jó barátok olyanok, akár a napfény. Nélkülük borongós a nap.

Habók P

Hannah ismét a süti után nyúlt. Ő olyan férfit akar, aki olyannak fogadja el, amilyen. Ha tíz kiló áll a vénkisasszonyság és a hitvesi boldogság között, akkor valami baj van a rendszerrel.

szera

– Mindig fémdobozban tárolom a lisztet, és egy babérlevelet rakok a tetejébe, hogy távol tartsam a zsizsikeket.
– És ez beválik?
– Engem még sosem hagyott cserben.
160.o.

Habók P

Delores egy amolyan Jean Austinos hangulatában talán úgy mondaná: Michelle beszédesen elpirult.

eeszter P

– Már igazán leszoktathattad volna erről.
– Az lehetetlen. A macska szoktatja a gazdáját, nem pedig fordítva. Mosénak egy évébe tellett, de addig szoktatott, hogy most veszek egy új párnát.

eeszter P

– Az életemre esküszöm, istenuccse. Kíváncsi vagyok, honnan jön ez a szó.
– Az „Isten engem úgy segéljen!” szólásból. Ez olyan, mint a lekopogni a fán. Az a fakeresztre, illetve a feszületre utal.

szera

– Majd én megcsinálom. Te vidd ki a kávét.
– Biztos vagy benne? Csoki kell hozzá, te pedig fogyókúrázol.
Hannah gúnyosan felnevetett.
– Semmi gond. Annak a holttestnek a látványa elvette az étvágyamat.
– Hulla-diéta? – Lisa nevetve fogta meg a kávés kancsót. – Meglepő, hogy ez még senkinek sem jutott eszébe.
66. o.

szera

A kávé illatozott a kancsóban és világított a kis piros lámpa. Rövid hálaadó fohászt küldött a modern kor kényelmeiért, és kitöltötte magának a nap első csésze kávéját.
108.o.

szera

Igaza volt, a szúnyogok nem szeretik Normant. De vajon ő szerethet-e egy olyan embert, akit nem szeretnek a szúnyogok?
208.o.

szera

A házasság amolyan cserekereskedelem. Te feladsz néhány dolgot, és újakat szerzel.
210.o.

Hannah Swensen titokzatos esetei sorozat · Összehasonlítás