Meggyes ​túrótorta és gyilkosság (Hannah Swensen titokzatos esetei 8.) 52 csillagozás

Joanne Fluke: Meggyes túrótorta és gyilkosság

Hannah Swensen és a Süti Éden Hollywood fényében sütkérezik, mert a híres rendező Dean Lawrence Lake Edenben forgatja legújabb filmjét. Kedvencévé pedig a Meggyes túrótorta válik, amely feldobja a számára unalmas kisváros hétköznapi szürkeségét.

Bár a feszültség izzik amikor a kamerák forognak, arra azonban nem számít senki, hogy az öngyilkos jelenet végzetessé válik. Hannah házassági dilemmáit azonnal háttérbe szorítja az új nyomozás lehetősége, amelyben a hollywoodi sztárokat vonja kérdőre.
Köztük régi főiskolai haverját, a ma nagymenő és egyedülálló producer Ross Bartont, akivel az új találkozás sok pletykára ad okot…

Eredeti mű: Joanne Fluke: Cherry Cheesecake Murder

Illia, Budapest, 2011
342 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639769564 · Fordította: Sacher Stefánia

ÁrnyékVirág
Joanne Fluke: Meggyes túrótorta és gyilkosság

A nyolcadik kötetnél már nyugodtan mondhatom, hogy kezdem megszokni Hannah stílusát, és nem nyavalygok többet a sorozat hibáin – ezeket már kielemeztem az előző értékeléseimben –, ha ennek ellenére olvasom a könyveket, akkor magamra vessek.
Jópofa volt, hogy a két vőlegényjelölt már egész jó barátságba keveredett, és még a szeszélyes Móse is megkedvelte őket.
Egy dolog felett azonban nem tudok szó nélkül elmenni: már nem először fordul elő a sorozatban a nem túl korrekt minta, hogy: „Antipatikus gyilkos – fúúúj, pokolra vele, szimpatikus gyilkos – ááá, csak önvédelem volt, tussoljuk el a dolgot.”
Inkább együnk egy kis sütit – annak örömére, hogy az antipatikus gyilkos a sitten rohad, a szimpatikus meg élhet tovább Lake Edenben, a barátai körében.

Arabella
Joanne Fluke: Meggyes túrótorta és gyilkosság

Azt kaptam, amit vártam… a szokásos olvasmányos kis történetet. Mivel már a sokadig Hannah Swensen -es nyomozósom, így tökéletesen elégedett vagyok az olvasottakkal. Még egy nagy előnye van a könyvnek, hogy kicsi és a kisebb táskámban is elfért :)

encus625 P
Joanne Fluke: Meggyes túrótorta és gyilkosság

Ezúttal tetszett a gyilkosválasztás és az indíték is. Viszont az már baromira szánalmas, hogy egy 3. fickóval is elkezd randizgatni, miközben a másik kettőt is megtartja. És ezek vannak olyan birkák, hogy szótlanul végignézik…

Illia, Budapest, 2011
342 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639769564 · Fordította: Sacher Stefánia
PandaSára P
Joanne Fluke: Meggyes túrótorta és gyilkosság

Hát nekem egyre kevésbé tetszik a sorozat, egyre gyengébbnek érzem. Amit Hannah csinál a pasikkal, az egyszerűen szánalmas, gyermekded. És már nem elég neki a két pasi, már hárommal szerencsétlenkedik.
És folyton ezek a vacsorák, ebben merül ki a szerelmi élete Hannah-nak.
A krimi része is silány volt, gyakorlatilag az első pertől kezdve tudtam ki a gyilkos.
Viszont az érdekel, hogy melyik szereplőnek hogyan alakul az élete, mint egy szappanoperában, szerintem erre épít az írónő is.

lotti531
Joanne Fluke: Meggyes túrótorta és gyilkosság

Hannah Swensen sorozatot a kedvenc gagyi sorozatomnak szoktam hívni, minden hibája ellenére a szereplők szerethetőek. Nekem úgy tűnik Lake Edenben a nap mintha 50 órából állna :)
Tetszett a filmes környezet, Mose sztársága :)
A gyilkos személyére gyorsan rá lehetett jönni.
A receptek érdekesek voltak, többet ki szeretnék próbálni.

Memécske
Joanne Fluke: Meggyes túrótorta és gyilkosság

Én már abszolút nem vagyok kibékülve egyik pasival sem, meg Hannah-val sem.
Az anyja meg már egyenesen idegesítő a sok reggeli telefonhívással.
Igazán jó lenne ha végre történne már valami, és nem csak Mose-val tölteni az éjszakáit :D
Ettől függetlenül kíváncsian várom a többi részt, tényleg van valaki, aki kipróbált már valamilyen receptet a leírtak közül?

nero
Joanne Fluke: Meggyes túrótorta és gyilkosság

A legízletesebb krimisorozat újabb kötetében megint Hannah kerül a legközelebb a tűzhöz – mind a konyhában, mind a gyilkossági nyomozásban. Attól kicsit mindig félek, hogy egyszer a két pasi közül valamelyiknek igent mond. Akkor pedig min zsörtölődik majd a mama. A receptek egyikét-másikát mindig ki is próbálom, és eddig még nem csalódtam

hjanio P
Joanne Fluke: Meggyes túrótorta és gyilkosság

Végre a cica is nagyobb szerepet kapott így a nyolcadik részben :) A sütik közül megint találtam olyat, amit kipróbálnék, majd kiderül melyik lesz az…

Moncsycsy
Joanne Fluke: Meggyes túrótorta és gyilkosság

Igazából szeretem ezt a sorozatot, csak azt tapasztalom, hogy a krimi vonal kötetről kötetre kezd lelassulni. Egyre kevesebb gyilkosság, kevesebb rejtély, bár az izgalom megmaradt.
A város életét viszont jó követni és Hannah szerelmi életén is lehet rágódni, hogy ki lesz a befutó.
( Norman vs. Mike)
Hát kíváncsi vagyok mit fog kisütni az írónő…:D

Christine_

Farmernadrágot s egy sötétzöld tréningfelsőt viselt, rajta élénksárga betűkkel a felirat: A CSOKOLÁDÉ IS ZÖLDSÉG – BABBÓL KÉSZÜL.

Christine_

Az ing, amelyet Bill nem vitt magával, rózsaszín volt, s ez mindent megmagyaráz. Szóba sem jöhetett, hogy felvegyen egy rózsaszín inget egy rendvédelmi tanácskozáson. Ahol annyi férfihomron gyűlik össze, hogy még az asztalok és a székek is szinte szakállt növesztenek, egy rózsaszín inget viselő serifet úgy kiröhögnének, hogy világgá menne.

szera

– Miért van az, hogy a csokitól mindig jobban érzi magát az ember.
– Azt hiszem, az endorfin az oka, de nem tudom biztosan. Ami működik, az működik.
– Minden bíróságon fel kéne állítani egy csokoládéstandot, közvetlenül ott, ahol a válópereket tárgyalják.

szera

– Először eszünk és azután táncolunk, vagy először táncolunk és utána eszünk?
– Első a tánc – felelte Hannah. Igen hangos volt a desszertszirének éneke, de Ross ölelését jobban élvezte.

320 .o.

Lyanna

– Körbevittem a kávéskancsót, és megálltam az asztalánál. Megkérdeztem, hogy kér-e még kávét, mire kitartotta a poharát. Nem csinált mást, csak fölemelte a csészét. Tovább beszélt Mr. Bartonhoz, és csak hagyta, hogy telitöltsem a csészét. Aztán pedig egyszerűen maga elé tette a csészéjét. Még arra se vette a fáradtságot, hogy felpillantson és megköszönje. Az asztalnál mindenki más megköszönte a kávét, csak ő nem. Olyan nagyra tartja magát, hogy nem fér a gatyájában.

szera

– Egyszerre nem lehet idegeskedni és nevetni. Mindkettő erős érzés, és az egyik felülkerekedik a másikon. Ha beindul a humorérzéked, megszűnik az idegesség, legalábbis az egyetemen ezt tanította a pszichológia-előadás professzor.

szera

Megtévesztő dolog egy kisvárosban élni. Amikor azt hiszed, hogy mindenkiről tudsz mindent, valami előkerül, és szilánkokra töri ezt az elméletet.

Kisanna

– Ismertek valakit, akinek egy hatalmas fehér-narancsszínű kandúrja van, kábé tizenkét kiló, az egyik szemére vak, és beszakadt a füle?
Hannah-nak leesett az álla a csodálkozástól, amikor a teremben mindenki egyenlőként feléje fordult.
– Pontosan az én macskámat írtad le.

6. fejezet

szera

Michelle félbetörte a szerencse-sütit, és kihúzta belőle az összehajtogatott papírcsíkot.
– Célozd meg a csillagokat, hogy elérd a holdat.

Arabella

Hannah kitöltött magának egy csésze gőzölgő kávét, és néma hálát rebegett annak, aki feltalálta az automata időzítőt. Ivott egy kortyot, fájdalmasan lenyelte, majd a mélyhűtőjében tartott zacskóból kivett egy kávés jégkockát, s a bögréjébe dobta. Egy közönséges jégkocka felhígítaná azt, amit a nagymamája csak „svéd plazmának” nevezett, és Hannah-nak ezért volt mindig egy jégkockatartója tele lefagyasztott kávéval. Reggelente szüksége volt a koffeindús kávéjára.

Kapcsolódó szócikkek: kávé

Hannah Swensen titokzatos esetei sorozat · Összehasonlítás