Karácsonyi ​habcsók és gyilkosság (Hannah Swensen titokzatos esetei 6.) 73 csillagozás

Joanne Fluke: Karácsonyi habcsók és gyilkosság

A ​puding próbája az evés. A minnesotai kisváros, Lake Eden apraja, nagyja végső tesztnek veti alá a lakói nevével fémjelzett szakácskönyvben szereplő ételeket, mégpedig a közösségi házban rendezett karácsonyi büfén. Megízlelhetik Edna Ferguson nem egészen svéd húsgombócát, Delores E-Z lasagnaját, Andrea ünnepi zseléjét, és Hannah napfény csokoládétortáját.
Hannah Swensen számára a karácsony olyan, akár a legfinomabb csokimáz egy remekbe sikerült tortán. És ezúttal minden hozzávaló megvan a tökéletes ünnephez. Amíg ő a Süti Édenben szorgoskodik a napi finomságokkal, már alakul az esti mulatság. Hiszen, ha a város legremekebb receptjeihez hozzáadjuk Hannah két, fel-felbukkanó hódolóját, egy csipetnyit a minden perces kismama Andreából, pár csöppet az anyjából meg a hamisítatlan angol lord udvarlójából mit is kaphatunk? Egy katasztrófa receptjét – pedig a legzaftosabb hozzávaló még hátravan…
A nemrégiben elvált Martin Dubinski vadonatúj hitvesével, Brandivel jelenik meg a… (tovább)

Eredeti mű: Joanne Fluke: Sugar Cookie Murder

Illia, Budapest, 2009
294 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639769090 · Fordította: Sacher Stefánia

bozs P
Joanne Fluke: Karácsonyi habcsók és gyilkosság

Ez a rész gyenge lett. Szeretem, amikor a krimi egy mindentől elzárt helyen játszódik (Tíz kicsi néger, Orient expressz), de az azért túlzás, hogy a fél könyv az ételek tálalásáról szól. Kezd idegesíteni Hannah is. Neki miért szabad két férfi között őrlődni és ha már nem bír választani, akkor a férfiaknak miért nem kereshetnek maguknak másik nőt?? Óh, és persze, ha az egyik férfi nem úgy szól hozzá ahogy szeretné, akkor azonnal meg kell sértődni, pedig Hannah zavarta meg a munkája közben.

BridgeOlvas I
Joanne Fluke: Karácsonyi habcsók és gyilkosság

Mivel egy karácsonyi partin játszódik a regény, először nem tudtam aludni az éhségtől – utána végigolvastam a könyvet, ha már úgyis fent vagyok. Nem bánom. ;-)

meseanyu MP
Joanne Fluke: Karácsonyi habcsók és gyilkosság

A Karácsonyváró könyvolvasás keretében olvastam, és mondhatom nagyon jó választás volt: a szakadó hótól elzárt közösségi házban karácsonyi partit tartó minnesotaiak meghozták a karácsonyi hangulatom. :-)

Lauranna
Joanne Fluke: Karácsonyi habcsók és gyilkosság

igazi karácsonyi hangulat, de sajnos olvasás közben végig nassolhatnékom volt
tényleg igazi önkínzás ilyen könyvet olvasni ha az ember fogyózik…
:DDDD

Joanne Fluke: Karácsonyi habcsók és gyilkosság

Kevés cselekmény, túl sok recept. Így tudnám összefoglalni az olvasottakat.
A gyilkos személye kiszámítható volt megint, de maga a történet nekem karácsonyi hangulatot okozott, úgyhogy ezért 4 csillag.

kitekaktusz
Joanne Fluke: Karácsonyi habcsók és gyilkosság

Karácsonykor kezdtem el olvasni, gondoltam, jót tesz majd a hangulatomnak és tényleg így lett. Azt sajnáltam csak, hogy elég rövid volt és túl hamar végeztem vele. Viszont örültem a sok receptnek a végén. :)

eeszter P
Joanne Fluke: Karácsonyi habcsók és gyilkosság

Rendhagyó volt ez a történet a sorozat kötetei között, a rövidsége is és a receptek elhelyezése miatt is. Karácsonyi történet lévén nagyon jó karácsonyi hangulatot varázsol, ugyanakkor az is kedves volt benne, hogy kevesebb volt a brutalitás – ahogy karácsonykor illik :-)

Joanne Fluke: Karácsonyi habcsók és gyilkosság

Ezúttal egyszerűbb – majdhogynem primitívebb – volt a bűnügyi szál, viszont érdekesebb volt maga a karácsonyi piknik (sok már megkedvelt résztvevővel). És most nemcsak sütirecepteket olvashattam, hanem minden egyebet is. (Egyiket sem fogom megcsinálni, de néhány ötletet fogok belőle hasznosítani.)

Annetty
Joanne Fluke: Karácsonyi habcsók és gyilkosság

Ezzel a könyvel elég érdekes történetünk van. Az úgy volt, hogy még 2013-ban, mielőtt csatlakoztam volt a molyocskákhoz már karácsony után jártunk, de nálam a karácsonyi láz mindig tovább tart, azért neten keresgettem valami jó kis karácsonyi történetet. Igazából nem is tűnt fel, hogy egy sorozat kellős közepébe vágok bele. Gyanús volt egy két utalás, dehát gondoltam miért ne lehetne kidolgozott háttere a történetnek? Azt adta, amit vártam tőle.. Izgalmat, bonyodalmat, humort, szerelmet és sóóóók sóóók süteményt! :) Bevallom még mindig nem sikerült elolvasnom ezen kívül egy részt sem, de igyekszem beszerezni a sorozatot, mert gyönyörűek a borítóik!!

Habók P

– Már igazán abbahagyhatnád, hogy szüntelenül hullákba botlasz, Hannah. Winthropnak rossz benyomása lesz rólad.

szera

– Bármi legyen is az, Winthrop előtt nyugodtan beszélhetsz. Nincsenek titkaink egymás előtt.
– Neked talán nincsenek, nekem azonban vannak.

PandaSára

Megpróbálta kitapintani Brandi pulzusát, bár az eszével már tudta, hogy hiába.

Kisanna

– És… te, házas vagy? – kérdezte Hannah kezére pillantva Brandi
– Nem, nem vagyok – felelte Hannah, majd amikor látta, hogy Brandi nem elégszik meg a válasszal, hozzátette: – Azt hiszem, még nem találtam meg az igazit.
– Itt nem is fogod. Egy ilyen kisváros maga a halál, ha egyedülálló nő vagy. Főleg a te korodban. Félre ne érts… nem nézel ki rosszul, és sok férfi kedveli az ilyen természetes, egyszerű külsőt. Las Vegasban tutira találnánk neked valami dögös pasit.

Memécske

– Te mit csinálsz ott hátul?
– Zihálok. Lelassítja a szülést. Nagyon örülök, hogy Norman itt van velem.
– Miért?
– Azért, mert a fogorvosok is tanultak olyan dolgokat az egyetemen, amiket a többi or-
vos. Szóval, azt reméltem… Le tudsz vezetni egy szülést, Norman?
Hosszú csend állt be, majd Norman kuncogni kezdett a hátsó ülésen.
– Azt hiszem, meg tudnám csinálni. Végül is annyira nem különbözhet egy gyökérkeze-
léstől.

szera

– Csak egy Télapót, amelyiknek letört az egyik lába. Ha kiteszem az asztalra, valamelyik gyereknek egészen biztosan rémálmai lettek volna.

Habók P

Andrea bármire rá tudta venni az embereket, úgyhogy Hannah azon sem lepődött volna meg, ha egyszer csak azt hallja: a húga több szállítmány macskaalmot adott el egy nomád törzsnek.

PandaSára

Móse egy pillanatra ráemelte a tekintetét, de csak azért, hogy utána még tüntetőbben fordulhasson vissza a tévéhez. Hannah nem igazán tudta hibáztatni a macskát ezért, hiszen egy sebesült madarakról és apró, szőrös rágcsálókról szóló természetfilmen felejtette a készüléket.
A természet szavának nem lehet ellenállni. Hiába választotta el őket egy üveglap, Móse őszintén reménykedett a könnyű zsákmánynak tűnő állatkák megkaparintásában.
A természet szava azonban nem csak a macskákat szólította meg: Hannah is ennek engedelmeskedve választotta ki az esti ruháját

PandaSára

Miközben Hannah felhajtott a kocsibejárón, és elindult a lakóparkon keresztül-kasul kanyargó keskeny úton, látta, hogy sok lakásban már égnek a lámpák. Bár még csak négy óra volt, a fenyőfák árnyéka kezdett levendulakékből indigókékbe fordulni a havon, a látóhatár pedig szinte teljesen beleolvadt a sötétedő égbe. Bekapcsolta a fényszórókat.

latinta SP

Hannah egy húsgolyót pillantott meg, méghozzá egy hatalmas fasírtgolyót, amely a ruhásszekrényből egyenesen feléje gurult.

Hannah Swensen titokzatos esetei sorozat · Összehasonlítás