Book24 660x70

Epertorta ​és gyilkosság (Hannah Swensen titokzatos esetei 2.) 127 csillagozás

Joanne Fluke: Epertorta és gyilkosság

Hannah ​Swensen újra nyomoz. A krimisorozat első részében a lángvörös hajú hősnő bebizonyította, hogy logikája és bátorsága – megbolondítva egy csipetnyi fanyar humorral – legalább annyira különleges, mint közkedvelt süteménykreációja az Egzotikus csók. Ezúttal a leleményes cukrásznő a Lake Eden-i sütőverseny zsűrijében elnököl, ahol valóban vérre menő a küzdelem.
Lake Eden élete felpezsdül, mert a Hartlan Liszt igazgatója az évenként megrendezendő desszertsütőverseny helyszínéül választja a barátságos amerikai kisvárost. Hannah az öttagú zsűri elnökeként izgatottan készül a nagy eseményre. Amikor azonban az egyik zsűritagot, Boyd Watson edzőt vérbe fagyva találják a Hannah-féle epertorta maradványai között, a vakmerő cukrásznő egy barackos kenyérfelfújt és egy kakaós süti elkészíttése közben újra magánnyomozásba kezd, és rövidesen szövevényes bűnügyre derít fényt. Vajon Watson zsűritagként mondott kemény kirtikái adhattak okot a gyilkosságra? A nyomozás izgalma emelkedik,… (tovább)

Eredeti mű: Joanne Fluke: Strawberry Shortcake Murder

Illia, Budapest, 2006
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 963868237X · Fordította: Sacher Stefánia
Illia, Budapest, 2006
298 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638682376 · Fordította: Sacher Stefánia

Felixa P
Joanne Fluke: Epertorta és gyilkosság

Nekem ez a sorozat egyre jobban bejön… Kezdek hozzászokni Hannah karakteréhez. Egyszerre mulatságos és izgalmas. Könnyen el lehet kapni a fonalat és nem kell nagyon agyalni a továbbiakban, folyik a cselekmény a saját kis medrében. Néha jön egy-egy süti, a kisvárosi idill pedig szintén vonzó.
Móse továbbra is ❤

kicsiboszi
Joanne Fluke: Epertorta és gyilkosság

Közepesen izgalmas, közepesen mulatságos. Hannah valahogy a cuki és az idegesítő között lavírozik, és a többi szereplő is olyan egysíkú, mind nagyon ki van sarkítva, mintha az író kitalálta volna, milyen sablonszereplők legyenek: macsó link rendőr, kedves balfék barát, szurkálódó pletykás anyuka, megbízható alkalmazott, aki helyettünk dolgozik, és ennek annyira örül, hogy túlórapénzt se kér. Eddig két részt olvastam, és mindkettőben ugyanazt csinálták a szereplők, semmi változás, mintha automaták lennének.
Olvasás közben néha kicsit eluntam magam, többször vettem észre, hogy a szemem csak átfutja a sorokat, hogy történik-e valami. Kezdett kicsit idegesíteni, hogy minden üzlet nevében benne van az Éden szó, de egy értékelésből megtudtam, hogy ez csak a magyar fordítás „leleménye”. Kábé amikor egy filmsiker nevét ferdítik a következő húsz filmre is.
Mégis van valami, ami miatt csípem ezeket a könyveket. A hangulata talán, és hogy akármikor bele lehet csöppenni a végtelen kisvárosi idillbe, mindenféle infó nélkül is könnyen fel lehet venni a fonalat. (Ez azt is jelenti, hogy soha nem történik semmi IGAZÁN fontos vagy érdekes).

kolika
Joanne Fluke: Epertorta és gyilkosság

Egy történet, ami finomságokkal van tálalva. De mégsem válik édes, szirupos, nyúlós masszává, mert erről a történetben levő agresszivitás, halál gondoskodik. Tulajdonképpen számomra ez a sütögetés jelentette a pluszt, ami megdobta a könyvnek ítélt csillagokat.
A krimis szál nem nyűgözött le maradéktalanul, mondhatni nem találtam olyan elemeket, amely arra indít, hogy a jövőben is lelkes olvasója legyek a sorozatnak. Hacsak a sütis részekért meg nem gondolom magam.
Lehet az is közre játszik a megítélésben, hogy a második kötetet sikerült olvasásra választanom,de végül is önmagában is megállta a helyét. Jó párszor azért átfutott a gondolat a fejemben, hogy vajon valami lényegesről lemaradtam-e.
Hannah személye, nyomozási módszerei nem igazán ragadtak meg, valahogy nem bukkantam rá arra az apróságra, amitől (még ha sokszor akaratlanul is) megkedvelem egy-egy (ön)jelölt nyomozó személyét. Nem volt túlbonyolítva a krimis szál sem, elég hamar rájöhetett az olvasó, hogy mi történhetett a kotnyeleskedő újságíróval, illetve nem kellett sok gondolkodás, hogy a lehetséges okra és a elkövető személyére is rájöjjek.
A receptek miatt nem bántam meg az olvasást.

vikiniki2 P
Joanne Fluke: Epertorta és gyilkosság

Szórakoztató könyv, de azért nem ér fel egy Agatha Christie-krimivel. Egy napos, vicces és aranyos könyv. Szerintem nem fogom elolvasni még egyszer, de a recepteket alig várom, hogy kipróbáljam.

egy_ember
Joanne Fluke: Epertorta és gyilkosság

Nem lettem rajongó, de jó volt ez. És az összes receptet megcsináltam.

dtk8 P
Joanne Fluke: Epertorta és gyilkosság

Értem én, hogy ez egy gasztroregény, de a történet során elfogyasztott kajamennyiségről olvasva epegörcsöt kaptam.
A szereplők idegesítőek, egysíkúak. Főleg Lisa, a Süti Éden kisegítője, aki annyira tökéletes, hogy nemcsak kitalálja a főnöke minden gondolatát, de önként és dalolva túlórázik ingyen, mert jólesik neki. Hol marad ilyenkor a szakszervezet? A stílus, a fordítás sem tetszett. A történet oké, azért persze kíváncsi voltam, hogy ki lesz a tettes, de a motiváció nem valami hihető.
Az egész könyv túlzás, és ez a receptekre is igaz, olyan alap cukormennyiség van mindenben.

ÁrnyékVirág
Joanne Fluke: Epertorta és gyilkosság

Ha egy kisvárosban valakit egy epertorta maradványai közt találnak meg vérbe fagyva, akkor Hannah okvetlenül arra kell sétáljon, hogy aztán két tepsi süti közt kiderítse, hogy ki is ölte meg az egyébként rendkívül antipatikus edzőt. A válasz ezúttal egy kicsit erőltetett…komolyan, ez indok egy gyilkosságra?

Hópihe
Joanne Fluke: Epertorta és gyilkosság

Egy újabb krémes krimi Csak az alliteráció kedvéért. :D Hannah Swensen-nel. Új sütireceptek, új gyilkosság…
Egy AC könyvhöz képest kicsit gyenge, de azért a maga módján szórakoztató. :)

rhea_silvia
Joanne Fluke: Epertorta és gyilkosság

Azért ez eléggé felejtősre sikeredett, eltekintve a receptektől, amikben látok némi fantáziát. Valahol mintha azt olvastam/hallottam volna, hogy ezekben a könyvekben van némi humor is – nos, én nem találtam, bárhol lapult is meg a kis bestia. Attól pedig egyenesen hülyét kaptam, hogy a kiadó nem tudta eldönteni, a főhősnő nevét Hannah-nak vagy Hanna-nak írja-e, meg az olyan apróságoktól, mint a Jane AUSTIN Könyvklub. Azért némi agytornának nem volt rossz, habár Lucy sorsa már Norman hívásakor egyértelmű volt, és a tettes kiléte sem volt már meglepetés, amikor lelepleződött. Lehetett kicsit agyalni, ez a lényeg.

viku24
Joanne Fluke: Epertorta és gyilkosság

Kicsit nehezen indult be a történet és kicsit úgy éreztem hogy kínlódok vele, de aztán belejöttem a dolgokba ahogy a sztori is :D Már várom a folytatást még 11 könyv vár rám :)) Ez is tetszett ahogy az első, igen jól megírt könnyű kis krimi :)

dorcy01

Mikor valaki azt mondja, hogy ne gondolj valamire, képtelen vagy bármi másra gondolni.

SunnyRiver

Törvényjavaslatot kéne benyújtani, hogy nyilvánítsák törvénytelennek a reggeleket.

Nelcsi

Ha a csokoládé kötelezően hozzátartozna a reggelihez, az emberek nem lennének olyan morózusak reggelente.

Kapcsolódó szócikkek: csokoládé
eeszter P

– Én nem tudtam, hogy a mazsola aszalt gyümölcs. Azt hittem, az csak… mazsola.

mcborzaska

A könyv a barátod, és nyilván nem töröd el egy barátod hátát.

eeszter P

– Hogy csinálod, hogy a kancsód ilyen melegen tartja a kávét? Ugyanilyen van nekünk is, és a mi kávénk mindig langyos.
– Teletöltöd forró vízzel és hagyod állni pár percig, mielőtt beleöntenéd a kávét. Így csinálod?
– Nem […]

eeszter P

– Anya mindig azt mondja, hogy halottakról vagy jót, vagy semmit.
– Ez csak egy babona. Valamikor a középkori Európában az emberek azt képzelték, hogyha rosszat mondasz valakiről, aki már meghalt, visszajön hozzád kísérteni. De ugye te nem hiszel a szellemekben, Norman?

AgiJovi

Hannah kijjebb húzta a telefonzsinórt, és ahhoz a szekrényhez sétált, amelyben Móse élelmét tartotta. Leszedte a gumigyűrűt, amely zárva tartotta a szekrényke ajtaját, és elővette a macska-eledeles dobozt. A gumigyűrűre azért volt szükség, mert Móse befogadása napján megtanulta kinyitni a szekrényajtót, és elég nagy szemeteléssel járt, amikor önkiszolgáló módon szerezte meg reggelijét.

AgiJovi

– Ami azt a borítékot illeti… csak akarom, hogy tudd, abban a pillanatban, amint megtaláltam, zsebre vágtam. És csak akkor vettem elő, amikor odaadtam neked.
– Csodálkozom, hogy még életben vagy.
– Persze, hogy életben vagyok. – Hannah-t megzavarta ezt a hirtelen témaváltás. – Miért ne lennék?
– Arra gondolok, hogy mostanra már megölhetett volna a kíváncsiság – nevetett Norman, és magához szorította Hannah-t.

eeszter P

Hannah mindig is úgy gondolta, hogy egy kandalló romantikus volna a hálószobában, de még senki mástól nem hallotta ezt a véleményt.
– Igazad van, Norman. Nem is értem, miért nem jött ez még divatba.
– Szerintem azért, mert a legtöbben nem maguk tervezik meg a házukat. Vagy kész házat vesznek, vagy építészt alkalmaznak, aki megtervezi nekik az egészet.

Hannah Swensen titokzatos esetei sorozat · Összehasonlítás