Egzotikus ​csók és gyilkosság (Hannah Swensen titokzatos esetei 1.) 202 csillagozás

Joanne Fluke: Egzotikus csók és gyilkosság

Bridget Jones és az „Állítsátok meg Terézanyut!” Kéki Katája után itt a legújabb szingli hősnő, a Miss Marple féle leleményességgel nyomozó süteménybolt-tulajdonos, Hannah Swensen.

Az álmos amerikai kisváros, Lake Eden életét egy nap gyilkosság rázza fel.
A helyi ex-futballsztárt és ügyeletes álompasit, a tejtermék fuvarozással foglalkozó Ron LaSalle-t saját furgonjában szíven lövik. Hannah talál rá a halott férfira, kezében egy Egzotikus csókkal. A vöröshajú cukrásznő, miközben újabb és újabb sütemény-kreációkkal lepi meg kávézója vendégeit, agyafúrt logikával bogozza ki a bűneset szálait. Újabb rejtélyes gyilkosság, fordulatos bűnügyi történet, a szingli-hősnők jellegzetes stílusa, szerelem és ínycsiklandó sütemények a hozzávalói a klasszikus krimi receptjének.

És még valami:
A történetben fontos szerepet játszó sütemények kiváló receptjei is megtalálhatóak az aktuális fejezetek végén.

Eredeti mű: Joanne Fluke: Chocolate Chip Cookie Murder

Eredeti megjelenés éve: 2000

Illia, Budapest, 2006
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638682345 · Fordította: Sacher Stefánia

Orsi_olvas
Joanne Fluke: Egzotikus csók és gyilkosság

Édes, aranyos kis történet, szó szerint és átvitt értelemben is!
Első találkozásom a gasztro-krimivel műfajával és kimondottan jól szórakoztam olvasás közben.
Nem kell sok mindent várni a könyvtől, a krimi szál kitalálható, nincsenek nagy fordulatok se mély filozófiai mondanivaló.
Vannak viszont szerethető karakterek, egy cuki macska, kedvesen évődő család, némi szerelem és rengeteg sütemény! Kicsit Gilmore Girls érzésem volt, talán az amerikai kisváros hangulat miatt, meg a mérhetetlen mennyiségű kávé és édesség miatt.
Nem hibátlan és persze kicsit valószínűtlen, de kikapcsolódásnak igazán remek volt!
A fejezetek végén lévő süti recepteknek nagyon örültem, ki is fogok próbálni párat.

Felixa P
Joanne Fluke: Egzotikus csók és gyilkosság

Egyszerre kellemes, könnyed, humoros és izgalmas. Tehát kikapcsolódásnak tökéletesen megfelelő. Hannah már az elején megfogott azzal, ahogy Móse-hoz kötődnek egymáshoz. Móse: ❤
Hamar a végére lehet érni, és ezek után folytatni fogom a sorozatot.

Uzsonna P
Joanne Fluke: Egzotikus csók és gyilkosság

Végy egy adag izgalmat, egy adag humort, egy adag szingliséget kis csipet jó pasival, valamint egy jó nagy adag nyálcsorgató süteményt és máris kész a habkönnyű szórakozás.

Mazsola_78
Joanne Fluke: Egzotikus csók és gyilkosság

Pár éve beleszerettem a sorozat élénk, vidám színű borítóiba.
Maga a könyv stílusa illik a borítójához, könnyed, olvasmányos, igazi limonádé. A főszereplő pedig nagyon szimpatikus karakter.
Viszont mint krimi, elég harmatgyenge. Alig történt valami, pár mondatban összefoglalható.
Ha valaki egy rövid, könnyed olvasmányra vágyik, tökéletes választás, de mély nyomot nem fog hagyni benne.
Egy valamit nagyon hiányoltam a könyvből, sokkal kisvárosiasabb hangulatot vártam.

A folytatásra mindenesetre kíváncsi vagyok, milyen esetek következnek majd, valamint hogyan alakul Hannah magánélete. :)

Szédültnapraforgó
Joanne Fluke: Egzotikus csók és gyilkosság

Vicces krimi volt, nagyon tetszett, jól szórakoztam rajta. A hulláktól eltekintve. Nekem eszembe nem jutott volna, hogy Bridget Jones-hoz hasonlítsam főhősünket Hannah-t. Igaz, hogy az anyja mindig össze akarja hozni valami pasival, de hát ez bármely szinglivel előfordul :) Klassz családja van H-nak, bírtam, ahogy nyomoz, a macskája iszonyú jó fej kandúr! Ahogy a végén bezsebelte a két randit, hát nem volt semmi! Azon gondolkodtam, hogy lassan elolvasom a sorozatot :)

Kedvenc idézetek:
„Ha Isten Alzheimer-kórt osztott apának, akkor azt is meg kell értenie, ha elfelejti, hogy melyik egyházhoz tartozik.”

"- Mi az, hogy hiperaktív, Hannah néni?
– Egy másik szó arra, amikor a gyerekek jól érzik magukat."

„Hannah kedvesen rámosolygott, amint a férfi betessékelte az ajtón, de az nem mosolygott rá vissza. Minden kétséget kizáróan a kaszinó biztonsági őreinek követelménylistáján a fapofa szerepelt az első helyen.”

gab001 P
Joanne Fluke: Egzotikus csók és gyilkosság

A könyvtől pontosan azt kaptam, amire számítottam: kisvárosi környezet, változatos karakterek, kis nyomozgatás, édes finomságok. Azaz még többet is, mert a rejtély bonyolultabb volt, mint elsőre gondoltam. Hannah-t első perctől kedveltem a humora és az egyenessége miatt, az éles esze pedig csak hab volt a tortán. Pasikból pedig csak egy csipetnyi volt, hogy megadja a zamatát. Vagyis a könyvnek sikerült betölteni a szerepét, s könnyed kikapcsolódást jelentet számomra. Biztosan elolvasom a következő részt és néhány receptet is kipróbálok.

Luna_Iceshard
Joanne Fluke: Egzotikus csók és gyilkosság

Nagyon jó humorú, szórakoztató könyv, kikapcsolja az olvasót, nem lehet unatkozni rajta. A könnyed alaphangulatot a sütisbolt, az izgalmakat a gyilkosságok és az ezeket követő nyomozás garantálja. És néha tényleg kifejezetten jólesik csajos könyveket olvasni, ezt pedig annak néz ki, ha a szingli hősnőt, az ő kis világát és a kotnyeles anyját vesszük számìtásba. Ennek ellenére szerintem akár férfiaknak is megéri elolvasni, mert tényleg nagyon szórakoztató, a nyomozás pedig kifejezetten csavaros, sok lehetséges gyanúsítottal. A gyilkos kilétére is csak abban a pillanatban jöttem rá, mint Hannah.
Kicsit a szereplőkről:
Hannahval teljes mértékben azonosulni tudtam, szerethető főszereplő, talpraesett, jó főszereplőhöz illően még a nyomozást is hamarabb megoldja, mint a rendőrök :P Jó, ez egy kis gúny volt, de tényleg irigylem tőle a sütisboltját meg az imádnivalóan önfejű macskàját :)
Az anyját viszont nem irigylem tőle, bàr könyvben nagyon sokat nevettem rajta és mondhatjuk, hogy ő a kedvenc szereplőm, a valóságban idegesítő lehet a nagy igyekezet, hogy bármely épkézláb férfivel összeboronálja Hannaht. Annyira nyilvánvaló, hogy Norman nem a nagy Ő. (Ráadásul a Pszichó óta ellenérzéseim vannak e név minden viselőjével szemben. De Delores úgy látszik, nem olvasta. ) Mike azonban ígéretesnek tűnik, meglátjuk :)
Szóval összegezve én nagyon jól szórakoztam ezen a könyvön, szerettem a hangulatát, a szereplőit, kell a többi rész is.

Ui.: és már csak akkor lehet még jobb, ha megsütjük a benne lévő recepteken szereplő sütiket :)

berg
Joanne Fluke: Egzotikus csók és gyilkosság

Több poénja is ült, ezért hajlamos lettem volna túllépni a szöveg gyengeségein: ismétlődő fordulatok, felszínes karakterek, szürke helyszínek, siralmas párbeszédek, hogy nincs légköre, belső világa, feszültséget meg sem próbál kelteni – ha nem aludtam volna el a finálé közepén. Ez így már sok. Az a néhány, egyébként sem olyan egetverően sziporkázó poén nem kárpótol a fentiekért. A főszereplő folyamatosan eteti az élőlényeket, konkrétan és átvitt értelemben is, ez sem volt valami szimpatikus. Nem tetszett, gyönge, unalmas.

zsófcsa P
Joanne Fluke: Egzotikus csók és gyilkosság

őszintén megmondom, hogy nem fűztem hozzá olyan sok reményt, de nagyon kellemes csalódás volt.
nyilván nem véletlen, Agatha Raisin történeteit imádom, egészen emlékeztetett rá az élmény.
semmi extra, de azért kellemes, egy tündéri kisváros, egy sütiző, kis izgalom, mindenféleképpen folytatom a sorozatot. :)

bmgrapes I
Joanne Fluke: Egzotikus csók és gyilkosság

Mostanában nézem a Gyilkos sorokat, így az én fejemben Hannah Swensen Jessica Fletcher hangján szólalt meg, vagyis egy morzsát öregebb volt,mint a könyvben, ettől függetlenül tetszett a történet.
A hátsó borítón találtam egy értékelést a regényről, mely 3 szempontot vett figyelembe, melyek nálam így alakulnak:
humor : **
hangulat *****
izgalom: ****
És a saját értékelési szempontjaim:
nyomozás: ****
sütemények: ****

eeszter P

– Mi az, hogy hiperaktív, Hannah néni?
– Egy másik szó arra, amikor a gyerekek jól érzik magukat.

Papusz SP

– (…) Ha Isten Alzheimer-kórt osztott apának, akkor azt is meg kell értenie, ha elfelejti, hogy melyik egyházhoz tartozik.

Első fejezet

Papusz SP

Minden nőnek szüksége van időnként egy pár fantasztikus cipőre, még akkor is, ha csak ott áll a szekrényében.

Tizenkettedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: nők
eeszter P

Hannah három tojást vett ki a pult mögött lévő hűtőszekrényből, és héjastul bedobta őket egy őrölt kávét tartalmazó tálkába. Aztán egy nehéz kanállal összetörögette a tojásokat, és meghintette az egészet egy csipet sóval. Miután az őrölt kávét összekeverte héjastul a tojásokkal, a tálka tartalmát a kávéfőző filterkosarába kaparta, majd bekapcsolta. Valahol azt olvasta, hogy ezt a kávéfőzési módot a magyarok fejlesztették tovább a török kávéból, és a vendégeinek az volt a véleménye, hogy Lake Edenben az ő kávéja a legjobb.

petronella10

– A csoki mindig segít. – Hannah ismét igazolva látta elméletét, miszerint a koffeinben és a csokoládéban lévő endorfin megnyugtatja az idegeket, éberebbé tesz, és jó közérzetet biztosít.

FruzsinaRacz

Valami csakugyan nincs rendjén a rendszerrel, amelyben többet keres egy tanár, ha gyorsbüfében hamburgert osztogat.

Papusz SP

– A Fogászati előírások 101. címszava alatt tanították nekünk a betegekkel való beszélgetést. Sose tégy fel olyan kérdést, amit nem lehet megválaszolni Aahhah vagy Ááhhh – Aahhhhval.

Tizedik fejezet

island

– Békebíró? Azt hittem, a közlekedésrendészettel foglalkozik.
– Így igaz, de nem fizetnek túl sokat neki. Herb az egyetlen alkalmazottjuk, és megengedték, hogy kiválassza a saját titulusát. Mindig is imádta a vadnyugatot.

Papusz SP

– (…) És ha még egyszer meglátok egy parókás férfit, egyetlen szavát sem hiszem el. Az a pasas, aki hazudik a haját illetően, mindenben hazudni fog.

Második fejezet

dorcy01

– Mit is szoktak mondani erre? Azt tudom, hogy valami hallal kapcsolatos.
– Uzsorás cápa?

Hannah Swensen titokzatos esetei sorozat · Összehasonlítás