Csokis ​tündértorta és gyilkosság (Hannah Swensen titokzatos esetei 5.) 121 csillagozás

Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

A ​sütis krimi sorozat legújabb, 5. kötetében a szingli cukrásznő, Hannah Swensen napjai gyilkosság nélkül sem telnek unalmasan mostanában. Mert miközben finomabbnál finomabb süteményeket készít a Süti Édenben, szerkeszti a Lake Eden-i szakácskönyvet, főzőtanfolyamot vezet, pátyolgatja húgát, Andreát, akinek napokon belül megszületik második gyermeke. Ráadásul Lake Edenben mindenki izgatottan készül a seriff-választásra. A versengésben pedig Bill, Hannah sógora a híresen szigorú Grant seriff ellenfele. De természetesen a Süti Éden tulajdonosnője nem tudja távol tartani magát a minnesotai kisváros legújabb bűntényétől, amikor is Grant seriffet egy este holtan találják. Hiszen ki más fedezné fel a vaskalapos rendőrfőnök hulláját, ha nem éppen a szingli cukrásznő? És ki más lehetne az első számú gyanúsított, mint Bill?
Hannah-nak most mindennél fontosabb, hogy tisztázza sógorát és kiderítse, ki a tettes valójában. A Tündértorta rejtélye is tartogat további izgalmakat és nem csak… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2004

Illia, Budapest, 2009
312 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639769250 · Fordította: Sacher Stefánia

cicus61 P>!
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Szokás szerint imádtam a történetet. Imádom Hannah családját, barátait, még Normannt és Mike-ot is :) Persze megint sikerült kiderítenie a rejtélyt és nyilván megint majdnem otthagyta a fogát. A könyv háromnegyedénél sikerült nekem is rájönnöm, ki a tettes, de attól még nagyon élveztem.

Katona_Zsuzsanna>!
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Ezúttal elég vontatottan halad a cselekmény, jönnek-mennek a szereplők, de nem nagyon történik semmi. Móse nem akar felnőtt macskakaját enni, ez hamar unalmassá válik. Mint ahogy az is, hogy Hannah még mindig nem tud választani Mike és Norman között. De hát ezen kapcsolatokban sem történik semmi sorsdöntő, csókolózgatnak és ennyi. Mondjuk a pasik sem éppen olasz macsók, nem nagyon nyomulnak… A bűntény meg már egyenesen vicc, lassan mindenki sorra kerül a városban.
Ami 'közepesen' felizgatott, az a tündértorta titkos hozzávalójának keresése. Szívesen lennék kóstoló tesztalany.

ÁrnyékVirág>!
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Hannah nyomozói tehetsége határozottan kezd megkopni, mert én hamarabb rájöttem a gyilkos személyére, mint ő. A receptek is kezdenek egy lére menni – sok vaj, néhány tojás, cukor, liszt, kis golyócskákat gyúrni, lelapítni, kész.
Továbbá azt sem értem, hogy Hannah miért gondolja, hogy a két lovagja feltétlenül feleségül akarja kérni, mikor komolyan nem randevúzik egyikkel sem, és egy csóknál több sosem történik? Könyörgöm Hannah, már harminc fele jársz, ne viselkedj már úgy, mint egy tizenéves. Azt sem értem, hogy a rendőrség csinál-e valaha valamit azon kívül, hogy figyelmezteti a cserfes cukrászlányt, hogy maradjon ki a buliból. Na meg azt sem értem, hogy miért nem a szokásos módszerrel adja be a macseknak a vitamint? Meg azt sem, hogy Knight doki hogy bírja, hogy a szülészettől a boncolásig mindent ő végez? Legfőképpen meg azt nem értem, hogy ha ennyi kifogásom van a könyvekkel kapcsolatban, akkor miért olvasom már az ötödiket az idén?

Juca P>!
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Mike ebben a részben fekete listára kerül egy időre. Norman nem szerepelt sokat, már-már azt hittem, csak megemlítik a nevét, amikor a vége felé azért felbukkant. Mike egy bunkó, de úgy érzem, Hannah mégis hozzá vonzódik jobban. Pedig én Normannek szurkolok. Ugye hamarosan végre eldönti kit választ?
A vége megint izgalmasra sikeredett, mindig akkorra pörög fel a cselekmény.

Lutza21>!
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Hannah és a szerelmi háromszöge továbbra is elég idegesítő. Ő nyugodtan tarthat 2 vasat a tűzbe, de az hogy Mike esetleg mással randizik, azon kiakad az egész város… Számomra ez továbbra is felfoghatatlan, hogy csak csókolózik mindegyikkel, de nem „alszik” nála egyik sem, mégis azon gondolkozik, hogy kihez menjen hozzá feleségül…
Maga a krimi rész és a nyomozás most egész jó volt, bár jóval előbb rájöttem ki a gyilkos, így nem volt meglepetés.

amanda888 P>!
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Ez a kötet már az 5. a sorban, és igaz, hogy nagyobb időkihagyással olvasom a sorozat köteteit, de azért mégis érződik rajta, hogy egy kaptafára íródott. Most valahogy a sütireceptek sem voltak az igaziak, olyan olcsónak tűnt mindegyik, egyedül talán ez a csokis tündértorta tetszett, lehet elkészítem. Egyébként kb. itt is, már fejezetekkel korábban nyilvánvaló volt, hogy mi a titkos hozzávaló, vagy legalábbis miben tárolják.
A gyilkosságról, nyomozásról pedig megint csak annyit, hogy mily sok pletykafészek fér meg egy kisvárosban, mindenki hall/tud/lát valamit, mindenki jó, és képtelenség, hogy gyilkosságot követne el. Sajnos a gyilkos személye sem volt olyan nagy rejtély, már alig vártam, hogy rájöjjön és akkor legyen vége… Nem olyan szórakoztató már ez a sorozat… :-(

Zsofir>!
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Kis kedélyes krimi. Gyilkosság, kisvárosi hangulat, mindenki ismer mindenkit. Hannah hivatalosan egy cukrászdát üzemeltet, de hobbi szinten nyomozgat is. Nem csak a gyilkost akarja kézre keríteni, de a legendás tündértorta hiányzó hozzávalóját is próbálja kitalálni. Hannah a macskájával él, ami szintén próbatételek elé állítja. Szerencsére a magánéleti szál is jópofa, csak a kedves mamát és Andreát tudnám feledni.
Hannah receptjei megtalálhatóak a könyvben. Legalább a tündértortát illene elkészítenem.

landi72 P>!
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

A gyilkosság mellett a sütik most is főszerepet kapnak. Hannah-t nagyon kedvelem, mindig történik vele valami és tele van ötletekkel. Családja továbbra is lelkesen beleüti az orrát mindenbe, amibe nem kellene. A hangulat hasonló az előző részekéhez. Jó, kis könnyed sorozat.

Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Hát a könyvben legjobb a borítója, enélkül, csak 3 csillagot adtam volna a könyvnek :)
A gyilkos személyére elég hamar rájöttem megint és nekem valahogy kissé összecsapottabb lett ez a rész, mint az előzőek.
A 3. és 4. rész között a történet szerint eltelt pár hónap, ennek ellenére ott folytatódott a történet, ahol a 3. rész befejeződött. Viszont a 4. és 5. rész között olyan érzésem volt, mintha kimaradtak volna történések, amiket elfelejtett az írónő leírni, holott addig elég részletesen írt le még egy kávéfőzést is. Túl kritikus vagyok :)

NyZita >!
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Olyan ez a sorozat, mint egy kényelmes, régi, kínai boltos cipő: már új korában sem ez volt a csúcs, most meg már csak az isteni gondviselés tartja egyben, de akkor is imádom!

Vannak hibák, logikátlanságok, négyszázharminchatodszor ismételt részletek, de még így is nagyon szeretem olvasni.

Ezúttal nem csupán egy szimpla mezei gyilkos, de egy titkos sütihozzávaló után is folyik a hajsza. Felbukkan egy gyanús, táncvirtuóz angol lord, a szerelmi háromszög lassan kezd sokszöggé mutálódni, és mivel Amerikában járunk, egy halloweeni hangulatú résznek is ideje volt már.

Befejeztem, jöhet a sorozat következő, ezúttal karácsonyi kötete!

Szelén>!

Sokkal boldogabb volt egy tűzhely előtt, mint egy íróasztal mögött.

ÁrnyékVirág>!

– Erről jut eszembe… az első kutyánál állj meg!
– Tessék?
– Csak állj meg, ha észreveszel egy kutyát. Itt van az összes szarvashús a kabátzsebemben, és oda akarom adni egy kutyának.
– Oké. De azt hittem, kidobtad a szemétbe.
– Úgy is volt, amíg rá nem jöttem, hogy Bill viszi ki a szemetet. Megsértődött volna, ha észreveszi.

szera>!

– Majd te megoldod az ügyet, és tisztázod Billt – szakította félbe őt Lisa. – Mégis mi mást tehetnél? Majd te megmented őt, Hannah.
Hannah felnevetett.
– Ez úgy hangzott, mintha én volnék a női Superman.

Habók P>!

Tényleg hitt abban, amit mondott. Bill egy légynek se tudna ártani, kivéve, ha csalinak szánja.

Szelén>!

Jeges szél fogadta, amint kilépett a folyosóra, és borzongva tette meg az utat a nyitott lépcsőházban a földszintre. Még csak október közepét írtak, de ideje volt fontolóra venni,
hogy előkeresse a téli anorákját. Miután még egy lépcsősort haladt lefelé a földalatti teremgarázsba, Hannah egyenesen az aszaltmeggy-piros furgonja felé vette az irányt, amelyet a Lake Eden-i gyerekek „sütiskocsinak” neveztek. Beszállt és elindult a rámpán a kijárat felé.

Szelén>!

A Cseréptálban készült hawaii sült volt Delores kedvence, és Hannah annyit evett már az émelyítően édes ételből, hogy egy egész életre megunta

AgiJovi P>!

Az örömteli kifejezés egészen addig az arcán maradt, amíg az iroda ajtajához érkezve látta, hogy le van pecsételve.
– Ez bűnügyi helyszínen használatos szalag.
– Tudom.
– De én azt hittem, hogy Grant seriffet az iskola parkolójában ölték meg.
– Így igaz.
– Tehát ez akkor nem bűnügyi helyszín?
– Technikailag nem. Amikor Mike lepecsételte, biztosan nem volt nála: TILOS BEMENNI, MERT ÉN AZT MONDOM szalag.

szera>!

– Majd kitaláljuk, Beatrice – szólalt meg Lisa, miután abbahagyták a nvetést. – Hannah meg én imádjuk a rejtélyeket, és ebben a rejtélyben legalább nincs hulla.

szera>!

Tetőtől talpig feketébe öltözött, csak széles nyakkendője volt sárga, amelyről azt állította, hogy ez az ő személyes napsugara egy felhős napon.

Szelén>!

Mire van szükséged, Hannah? – sürgette őt Norman, mivel jó pár percig nem szólt egy szót sem.
– Wintrhop Harrington II.
– Tessék?
– Ez a neve. Szeretném, ha utánanéznél egy kicsit.
– Rendben. Kicsoda az illető?
– Épp ezt akarom megtudni – mondta a lány Normanra pillantva. Tudta, hogy benne
megbízhat. Ha elmondja neki, hogy magánügyről van szó, előbb halna meg, mielőtt bárki előtt is szóba hozná. – Remélem, tévedek, Norman, de könnyen kiderülhet a pasasról, hogy szélhámos. A dolgok jelenlegi állása szerint pedig lehet, hogy ő lesz a mostohaapám.

Hannah Swensen titokzatos esetei sorozat · Összehasonlítás