Csokis ​tündértorta és gyilkosság (Hannah Swensen titokzatos esetei 5.) 77 csillagozás

Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

A ​sütis krimi sorozat legújabb, 5. kötetében a szingli cukrásznő, Hannah Swensen napjai gyilkosság nélkül sem telnek unalmasan mostanában. Mert miközben finomabbnál finomabb süteményeket készít a Süti Édenben, szerkeszti a Lake Eden-i szakácskönyvet, főzőtanfolyamot vezet, pátyolgatja húgát, Andreát, akinek napokon belül megszületik második gyermeke. Ráadásul Lake Edenben mindenki izgatottan készül a seriff-választásra. A versengésben pedig Bill, Hannah sógora a híresen szigorú Grant seriff ellenfele. De természetesen a Süti Éden tulajdonosnője nem tudja távol tartani magát a minnesotai kisváros legújabb bűntényétől, amikor is Grant seriffet egy este holtan találják. Hiszen ki más fedezné fel a vaskalapos rendőrfőnök hulláját, ha nem éppen a szingli cukrásznő? És ki más lehetne az első számú gyanúsított, mint Bill?
Hannah-nak most mindennél fontosabb, hogy tisztázza sógorát és kiderítse, ki a tettes valójában. A Tündértorta rejtélye is tartogat további izgalmakat és nem csak… (tovább)

Eredeti mű: Joanne Fluke: Fudge Cupcake Murder

Illia, Budapest, 2009
312 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639769250 · Fordította: Sacher Stefánia

ÁrnyékVirág
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Hannah nyomozói tehetsége határozottan kezd megkopni, mert én hamarabb rájöttem a gyilkos személyére, mint ő. A receptek is kezdenek egy lére menni – sok vaj, néhány tojás, cukor, liszt, kis golyócskákat gyúrni, lelapítni, kész.
Továbbá azt sem értem, hogy Hannah miért gondolja, hogy a két lovagja feltétlenül feleségül akarja kérni, mikor komolyan nem randevúzik egyikkel sem, és egy csóknál több sosem történik? Könyörgöm Hannah, már harminc fele jársz, ne viselkedj már úgy, mint egy tizenéves. Azt sem értem, hogy a rendőrség csinál-e valaha valamit azon kívül, hogy figyelmezteti a cserfes cukrászlányt, hogy maradjon ki a buliból. Na meg azt sem értem, hogy miért nem a szokásos módszerrel adja be a macseknak a vitamint? Meg azt sem, hogy Knight doki hogy bírja, hogy a szülészettől a boncolásig mindent ő végez? Legfőképpen meg azt nem értem, hogy ha ennyi kifogásom van a könyvekkel kapcsolatban, akkor miért olvasom már az ötödiket az idén?

Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Hát a könyvben legjobb a borítója, enélkül, csak 3 csillagot adtam volna a könyvnek :)
A gyilkos személyére elég hamar rájöttem megint és nekem valahogy kissé összecsapottabb lett ez a rész, mint az előzőek.
A 3. és 4. rész között a történet szerint eltelt pár hónap, ennek ellenére ott folytatódott a történet, ahol a 3. rész befejeződött. Viszont a 4. és 5. rész között olyan érzésem volt, mintha kimaradtak volna történések, amiket elfelejtett az írónő leírni, holott addig elég részletesen írt le még egy kávéfőzést is. Túl kritikus vagyok :)

Arabella
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Nagyon bírom ezt a sorozatot, szeretnék minden könyvet elolvasni a sorozatból. A recepteket bevallom őszintén nem szoktam kielemezni, belenézek, de egyik sem olyan, amit szeretnék megsütni. Sőt megenni sem vágyom rá. Kedvelem a nyomozósdit és ahogyan nyomozgat Hannah. Összességében jónak mondhatom a kis könyvet.

Memécske
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Eddig talán ez a rész tetszett a legjobban. Abszolút Normannre szavazok. Mike biztos ilyen álompasi, aki jól néz ki és döglenek érte a csajok, de egy nőnek szerintem egy Normannre van szüksége, akire számíthat igazán, és aki vele együtt nevet, és még betörni is elkíséri :D
A gyilkos kiléte egyértelmű volt számomra, senki másra nem gyanakodtam :)

AgiJovi
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Nagyon tetszett. Most is előbb rájöttem ugyan a gyilkos kilétére, mint Hannah, de talán most tartott a legtovább. Az információmorzsákat most jól csepegtette az írónő, a vége felé adta meg a „végső lökést” a gyilkos kilétéhez.
A könyv első feléből nekem nagyon hiányzott Norman, így örültem, hogy a végére ő is előkerült.

bozs P
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Ilyen vagyok : ha valami ponyva és még mellé krimi is, akkor kikapcsol. Szeretem ezeket a kis könnyed, egyáltalán nem gondolkodós és a végén haláli izgalmas történeteket.
Bár ebben a részben nagyon idegesítette a sok macskás rész. Azt ki kellett logisztikáznom, mert vagy a fordítás rossz vagy felületesen olvastam, de nem derült ki miért kell a macska táplálkozási szokásaira ekkora gondot fordítani.
Olyannyira jó volt most ez a sütis krimi, hogy le kellett emelnem a polcról a következő részt.

Duduci
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Két könyvét olvastam el egymás után, mondván úgy is rá voltam hangolódva. Én csípem Hannah Svensent, bár ez a könyve sem volt izgis, de azt hiszem már nem emiatt olvasom az „ügyeit”. Kedvelem a nőt és kész, no meg a sütijeit, ebből a regényből már megsütöttem kettőt, az egyik remek recept, a másik hát, nem sikerült vmi fényesen, de az is lehet, az én készülékemben van a hiba, bár gyanítom inkább a hozzávalóimból. De eltértem a tárgytól. Szóval, a könyv nem hozta a szokásos érzést, de azért kikapcsolni kikapcsolt, és naná, hogy tudtam ki a gyilkos gaz :) De mivel, kihoztam a könyvtárból a többi kötet is, azokat is el fogom olvasni, csak egy kicsit később.

encus625 P
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Megint nagyon hamar rájöttem, hogy ki a gyilkos… Egy kicsit most pihentetnem kell ezt a sorozatot. Egy kicsit bonyolultabb megoldás is jöhetne már, vagy valamelyik pasi továbbléphetne… A titkos hozzávaló megkeresése tényleg bonyolultabb volt, mint megtalálni a seriff gyilkosát…

Illia, Budapest, 2009
312 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639769250 · Fordította: Sacher Stefánia
kitekaktusz
Joanne Fluke: Csokis tündértorta és gyilkosság

Most sem kellett csalódnom, azt kaptam, amit vártam. Humor, izgalom, szuper receptek. Azt hiszem, végérvényesen Hannah Swensen-rajongó lettem! :)
A gyilkost sikerült eltalálnom, mert próbáltam a legapróbb részletekre is figyelni, így a többi részhez képest elég hamar leesett a tantusz. :)

ÁrnyékVirág

– Erről jut eszembe… az első kutyánál állj meg!
– Tessék?
– Csak állj meg, ha észreveszel egy kutyát. Itt van az összes szarvashús a kabátzsebemben, és oda akarom adni egy kutyának.
– Oké. De azt hittem, kidobtad a szemétbe.
– Úgy is volt, amíg rá nem jöttem, hogy Bill viszi ki a szemetet. Megsértődött volna, ha észreveszi.

szera

– Majd te megoldod az ügyet, és tisztázod Billt – szakította félbe őt Lisa. – Mégis mi mást tehetnél? Majd te megmented őt, Hannah.
Hannah felnevetett.
– Ez úgy hangzott, mintha én volnék a női Superman.
46. o.

Habók P

Tényleg hitt abban, amit mondott. Bill egy légynek se tudna ártani, kivéve, ha csalinak szánja.

PandaSára P

Jeges szél fogadta, amint kilépett a folyosóra, és borzongva tette meg az utat a nyitott lépcsőházban a földszintre. Még csak október közepét írtak, de ideje volt fontolóra venni,
hogy előkeresse a téli anorákját. Miután még egy lépcsősort haladt lefelé a földalatti teremgarázsba, Hannah egyenesen az aszaltmeggy-piros furgonja felé vette az irányt, amelyet a Lake Eden-i gyerekek „sütiskocsinak” neveztek. Beszállt és elindult a rámpán a kijárat felé.

PandaSára P

A Cseréptálban készült hawaii sült volt Delores kedvence, és Hannah annyit evett már az émelyítően édes ételből, hogy egy egész életre megunta

Katica12

Tudtam, hogy elmegy a Rózsaszín Zsiráfba, és anyád, ha akar, egy sziklából is képes kiszedni az információt. Ráadásul a szikla még csak tudni sem fog arról, hogy beszélt.

AgiJovi

Az örömteli kifejezés egészen addig az arcán maradt, amíg az iroda ajtajához érkezve látta, hogy le van pecsételve.
– Ez bűnügyi helyszínen használatos szalag.
– Tudom.
– De én azt hittem, hogy Grant seriffet az iskola parkolójában ölték meg.
– Így igaz.
– Tehát ez akkor nem bűnügyi helyszín?
– Technikailag nem. Amikor Mike lepecsételte, biztosan nem volt nála: TILOS BEMENNI, MERT ÉN AZT MONDOM szalag.

szera

Tetőtől talpig feketébe öltözött, csak széles nyakkendője volt sárga, amelyről azt állította, hogy ez az ő személyes napsugara egy felhős napon.
98.o.

Gitta_Bry

Egy második szelet kenyeret a mikróban megpuhított krémsajttal kent meg, majd papírvékonyságúra karikázott medvehagymával terítette be, amelyet Lisa nevelt az üvegházában.

PandaSára P

Mire van szükséged, Hannah? – sürgette őt Norman, mivel jó pár percig nem szólt egy szót sem.
– Wintrhop Harrington II.
– Tessék?
– Ez a neve. Szeretném, ha utánanéznél egy kicsit.
– Rendben. Kicsoda az illető?
– Épp ezt akarom megtudni – mondta a lány Normanra pillantva. Tudta, hogy benne
megbízhat. Ha elmondja neki, hogy magánügyről van szó, előbb halna meg, mielőtt bárki előtt is szóba hozná. – Remélem, tévedek, Norman, de könnyen kiderülhet a pasasról, hogy szélhámos. A dolgok jelenlegi állása szerint pedig lehet, hogy ő lesz a mostohaapám.

Hannah Swensen titokzatos esetei sorozat · Összehasonlítás