Almás ​levél és gyilkosság (Hannah Swensen titokzatos esetei 13.) 65 csillagozás

Kalóriadús ​élvezet…
tökéletes étel az olvasók lelkének.

Eljött a nyárelő a minnesotai Lake Edenben, és a Süti Éden szorgos cukrászlányai, Hannah és Lisa éjjel-nappal gyártja az esküvőkre, érettségi bankettekre rendelt sütiket. Mindennek tetejébe betoppan Mrs. Bascomb is, arra kérve Hannah-t, süssenek meg tengernyi sütit a közelgő 3 napos jótékonysági rendezvényre. A rendezvény témája „Nézd meg a levél másik oldalát”, tudják meg a polgármester feleségétől. Ezzel Mrs. Bascomb azt szeretné, ha az emberek kétszer annyit adakoznának, mint előző évben. Így Hannah és Lisa nekikezd Lisa anyósa, Marge receptje alapján a világ legfinomabb Almás levelének elkészítéséhez… 1200 darabban. Hannah számára úgy tűnik, napjainknak minden egyes órája be lesz táblázva erre a nyárra. Kész szerencse, hogy az utóbbi időben nem történt gyilkosság, amit ki kellene nyomoznia! Nem is sejti, mekkorát tévedett… Hannah ugyanis a jótékonysági rendezvényen újabb holttestbe botlik. Hannah hinni sem… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Illia, Budapest, 2014
314 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155439032 · Fordította: Dóka Krisztina

Juca P>!
Joanne Fluke: Almás levél és gyilkosság

„A sütés csodálatos terápia.”

Érdekes rész volt, jobban tetszett, mint az előzőek. A könyv felénél a gyilkosságot is elkövették, sejtettem, ki lesz az áldozat, de azt nem, ki lehet a gyilkos. Természetesen ezúttal is a süteményeké volt a főszerep. Kíváncsi lettem volna, ki telefonált Bill-nek, bár gondolom, ez a következő részben derül ki. Kár, hogy több kötet nem jelenik meg magyarul, mert már megkedveltem Hannah-t.

Joanne Fluke: Almás levél és gyilkosság

Egyszerű gyilkosság és egyszerű(nek tűnő) sütik. Vagy én kezdek ráállni Fluke gondolatmeneteire, vagy az írónő lesz egyre egyszerűbb. spoiler Kíváncsi lennék, a regény végi két érdekes esemény milyen szinten fog folytatódni – legalább lenne valami tényleg érdekes. De úgy tűnik, nem folytatódik a sorozat. (Ja, és a kutyatorta receptjét lehet, hogy kipróbálom…)

Orsi_olvas>!
Joanne Fluke: Almás levél és gyilkosság

Ezt a részt egy hosszú felvezetőnek éreztem, hiszen bár a gyilkosságot megoldották (szerintem elég könnyű volt kitalálni ki lesz az áldozat, miért és ki ölte meg), egy csomó más dolog épp csak be lett mutatva, de a megoldásoknak se híre, se hamva. Ki telefonálgatott Billnek és miért? Összejön-e valakivel Delores és ha igen kivel? Kicsoda Norman új üzlettársa és mi köze van Normanhez?
Mivel a sorozatnak nem jelenik meg több része magyarul, ezekre a kérdésekre csak akkor kapok választ, ha angolul folytatom a sorozatot. Hogy folytatni fogom-e, azt még el kell döntenem, mert most egy kicsit besokalltam a romantikus száltól spoiler, de alapvetően kis adagokban jól tudok szórakozni Eden Lake lakóinak az életét követve, és miattuk, no meg a macska miatt egyszer talán sort kerítek a folytatásokra.

encus625 P>!
Joanne Fluke: Almás levél és gyilkosság

Nem is tudom mit írjak… Semmi sem változott, ugyanazok a dolgok ismétlődnek ismét. A könyv harmada körül megtörténik a gyilkosság, és kb már akkor tudtam biztosra ki is a gyilkos és miért.
A végén van egy új szál, ami akár jó is lehetne majd a következő részekre, de úgyis elrontja az írónő hamarosan azt is. :)

Illia, Budapest, 2014
314 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155439032 · Fordította: Dóka Krisztina
MollyArcher>!
Joanne Fluke: Almás levél és gyilkosság

Nagyon sajnálom, hogy ez a sorozat utolsó magyar nyelven is megjelent kötete. :( Az elmúlt évek során, mialatt a sorozat köteteit összegyűjtöttem és elolvastam, észrevétlenül váltam a sorozat rajongójává. Szinte én is Lake Eden-i lakosnak érzem magamat. :) A történet nyomozással kapcsolatos szála nem igazán emlékezetes. Cserébe nagyon tetszik, hogy mindig történik valami különleges esemény a kisvárosban, amire mindenki szívvel-lélekkel készül, és ami ezúttal egy jótékonysági rendezvény.

AgiJovi P>!
Joanne Fluke: Almás levél és gyilkosság

Talán egy nagyon pici hangyányival jobb volt, mint az előző részek. A végén végre történt valami váratlan.
De a szokásos Mike-Norman dolog, a szokásos kávézós, cicás dolgok, már ennyi kötet után unalmasak.
A gyilkossági szál sem volt valami nagy szám, szerintem simán ki lehetett találni, hogy ki a gyilkos és miért…

Zsuzsanna_Hernádi>!
Joanne Fluke: Almás levél és gyilkosság

Szokásos stílus, szokásos hangnem, szokásos szereplők. Semmi meglepő nem volt benne, de kellemes olvasmány volt.

BPannus>!
Joanne Fluke: Almás levél és gyilkosság

A többi könyvhöz hasonlóan ez is egy izgalmas krimire sikeredett telis-tele finomabbnál finomabb sütemények/ételek receptjével. Könnyen emészthető, mégis fordulatos.
Ami eddig nagyon idegesített, az a szerelmi háromszög, szerencsére körvonalazódik Hannah választása. Móse csínyein pedig megint nagyon jókat szórakoztam.
Az egyetlen probléma az, hogy eddig ez az utolsó magyar fordítás.. :(

briggg>!
Joanne Fluke: Almás levél és gyilkosság

Basszus. Ez az utolsó rész magyarul jelenleg és ebben végre valami történik pasi fronton a végén. Majdnem kidobtam az olvasót az ablakon, mikor erre rádöbbentem. :) De amúgy kivételesen én is gyorsan rájöttem a gyilkosra és a miértre is, így nekem is elmaradt a végén a várt csavar.

JoPiTi>!
Joanne Fluke: Almás levél és gyilkosság

Nagyon sajnálom, hogy több rész nem jelenik meg magyarul, mert Hannah esetei kifejezetten pihentető olvasmány és a receptek egészen jók. Néhányat már meg is csináltam.
Az utóbbi részek közül talán ez a történet sikerült a legjobbra. A gyilkosság csak valahol a könyv közepe felé történt meg. Az áldozat kiszámítható volt, viszont a gyilkost most nem tudtam előre kitalálni, sőt meg is lepődtem a személyén.
Viszont egy dolgot nem értek, létezik ember, aki a való életben ennyi kávét tud inni a nap bármely szakában?

Habók P>!

Hát létezik annál jobb, mint a reggeli első bögre kávé?

Kapcsolódó szócikkek: kávé
Habók P>!

Letette a receptet a pultra, és megtette az első lépéseket, amelyek a hatékony sütés élményéhez nélkülözhetetlenek voltak. Nevezetesen, kitöltött magának egy nagy bögre kávét, hogy felébredjen.

Második fejezet

AgiJovi P>!

Az, aki képes volt kevesebb, mint egy perc alatt két csokis sütit befalni, kizárt dolog, hogy gyilkoljon.