Áfonyás ​muffin és gyilkosság (Hannah Swensen titokzatos esetei 3.) 115 csillagozás

Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Végy ​egy téli álmában szendergő kisvárost, pezsdítsd fel egy Téli karnevállal, amelynek díszvendége az egyik legismertebb televíziós főzőműsor sztárja, bolondítsd meg az egészet a város első polgármesterének kísértetével és máris készen áll minden Hannah Swensen újabb esetéhez.

A szingli cukrásznő ismét kénytelen nyomozni, hiszen Connie Mac, a szár konyhatündér éppen az ő cukrászdájának a kamrájában kap a fejére halálos ütést egy baseballütővel. Ráadásul a fő gyanúsított: húgának egyik legjobb barátnője, akiről elképzelni sem lehet, hogy ilyet tegyen. S miután a Téli karnevál lékhorgász-versenyén a következő hulla is felbukkan a fagyos vízből, Hannah és húga immár mindent bevet a valódi gyilkos horogra akasztásáért.
És míg a vörös hajú nyomozónő kegyeiért Norman és Mike immár három kötet óta verseng, feltűnik az első szerelem, Greg is a városban, megnehezítve ezzel Hannah amúgy sem egyszerű magánéletét.

A sok fordulat és izgalom között már-már alig jut idő… (tovább)

Eredeti mű: Joanne Fluke: Blueberry Muffin Murder

Illia, Budapest, 2007
328 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638714848 · Fordította: Sacher Stefánia

Orsi_olvas
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Aranyos és szórakoztató történet volt!
Lake Eden lakóit nagyon kedvelem,olvasás közben kedvem támadt egy kisvárosban letelepedni. Andrea és Hannah nagyon jó páros, jól kiegészítik egymást. Élveztem ahogy kikövetkeztetik, hogy ki lehet a gyilkos. A sütikről olvasva folyton éhes voltam :D
Móse most picit kevesebbet szerepelt és kicsit hiányzott a jelenléte.
Furcsa, mostanában valahogy egyre jobban zavarnak a szerelmi háromszögek. Szerintem ez a tinédzser kor után inkább kínos, mint izgalmas. Ha az ember nem tud választani két férfi között, akkor az valószínűleg azért van, mert egyik férfiben sincs meg minden, amire vágyik az ember lánya.
Habos, könnyed kis történet volt, kikapcsolódásnak ideális.

Marcsi P
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Ez rész tetszett eddig a legjobban a három közül. Nagyon szeretem Lake Eden lakóit és fantasztikus a kisváros. Kifejezetten tetszenek a folyamatos programok, amiket a lake eden-i élet felpezsdítéséért szerveznek.
Viszont van valami amit nem értek! Oké, Hannah és Andrea hatalmas koponyák és izgalmas és ésszerű, ahogy kilogikázzák ki is a gyilkos, de mit csinál közben a rendőrség? Nyomoznak ők folyamatosan, de hogy mi vagy ki után, vagy hogy hogy azt senki tudja. Gyakorlatilag annyira találkozunk a rendőrökkel, míg Hannah-t figyelmeztetik, hogy ne üsse bele semmibe az orrát, mert ők majd jól kinyomoznak mindent!
De nekem így is nagyon tetszik a sorozat és már várom a következő gyilkosságot! :)

PandaSára P
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Nagyon szeretem ezeknek a könyveknek a hangulatát, a kisvárosi érzést. A sütemények valahogy itt a harmadik részben már kevésbé nyerik el a tetszésemet. Egyre inkább úgy érzem, hogy mindig ugyanaz a módi, kis gombócok, lelapítva, valójában kis teasütemények ezek.
A gyilkost viszont sosem találtam ki.

ÁrnyékVirág
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Nos, ki lehetett az, akinek sikerült kinyírni Connie Mac-et? Hiszen bárki, aki öt percnél többet töltött vele, szívesen eltette volna láb alól. Az eddigi kötetekhez képest picit csavarosabb történet, de már kezd fárasztó lenni, hogy mindig úgy végződik, hogy kedvenc szingli cukrásznőnk a gyilkos elől menekül, és utolsó pillanatban megmentik. Nanemáááá.

kicsiboszi
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Végig olyan Gyilkos sorok érzésem volt, néha még a főcímdalt is hallottam a fejemben olvasás közben. Ez volt az első a sorozatból, de ha ezt nem tudom, nem is biztos, hogy rájöttem volna. A szerelmi háromszög nem a kedvenc felállásom, az picit zavart. Bevallom, nem csak Conni Mac-et, de Hannah kedves mamáját is eltettem volna láb alól. A gyilkos személye nagyon nem volt meglepetés, és jó lenne egy olyan nyomozás (most úgy általában), ahol az elkövetőt nem csak véletlenül fülelik le.
Cuki, limonádé, sok agymunka nem kell hozzá, de azért szeretjük néha az ilyet is.

viku24
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Kezdek hozzászokni az írónő stílusához így a 3. könyv után. Aranyos kis sztorik nem várt fordulatokkal :) Célom hogy mind a 13 részt elolvassam mert számomra, izgalmas kis olvasmányok :) Tetszik ahogy egyik követi a másikat :)

sültfagyii
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Egy újabb könnyű kikapcsolódás. A gyilkosság érdekes, a nyomozás kicsit kevés, a szerelmi háromszög idegesít, meg amúgy is Norman Rulez. A hógolyócskák megsütve, habár inkább hótallérok lettek, kókusszal isteni, de egy kicsit túl édes. :)

kitekaktusz
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Imádtam, ahogy az előző két részét is. Nagyon izgalmas volt a sztorija, humoros, pont olyan, amilyenre számítottam. :) Nagyon bírom a főszereplő csajt, a húgáról nem is beszélve.
Szinte csorgott a nyálam a finomabbnál finomabb sütik miatt. Az Ikrek kedvencét biztosan ki fogom próbálni.

Wik
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

Ide a többi részt is! Imádom a történetet, szeretem a sütis krimiket. Egy hátránya van ezeknek a könyveknek… az édesség…

Luna_Iceshard
Joanne Fluke: Áfonyás muffin és gyilkosság

A második részt kihagytam, mert nincs meg, de tulajdonképpen nem maradtam le semmi olyanról, ami nélkül nem olvashatnám el ezt a harmadikat.
A hangulat még mindig nagyon jó, Hannah ugyanolyan szórakoztató, mint eddig, az anyján még mindig sokat mosolyogtam – különösen az utolsó mondaton. Szegény Hannah, nem lesz egyszerű, ha az anyja a szomszédban fog dolgozni és minden reggel bemegy hozzá kávézni :)
A gyilkosság lehetséges gyanúsítottjai még mindig sokan vannak, és volt egy szereplő, akinek komolyabb indítéka lett volna megölni az első áldozatot, attól függetlenül az igazi elkövetőre is gyanakodtam (szívesen kifejteném, de szeretnék spoilermentes értékelést írni ;)
Ugyanakkor most a gyilkos leleplezése sokkal félelmetesebbre és pszichopatábbra sikerült, mint az első részben, komolyan megborzongatott.
És itt van a szerelmi háromszög, amiben Hannah nem jut dűlőre, és én sem igazán. Norman tényleg eléggé egy hullámhosszon van Hannahval, ami a humort és az ízlést illeti, de szerintem Mike-hoz jobban vonzódik. Talán Mike-párti vagyok, nem is tudom :P Majd hagyom, hogy Hannah döntse el a következő könyvekben:)
Szóval tetszett, különösen a hangulata fogott meg, annak ellenére is, hogy a könyv nagy részében Hannah ki volt tiltva a sütisboltból a helyszínelés miatt. Attól függetlenül szinte érzem a sütik illatát olvasás közben, meg azt a kellemes kávéházi hangulatot. De a minnesotai tél kegyetlen lehet, biztos nem laknék ott.
Hangulatilag néha a True blood-sorozatra emlékeztet, vámpírmentes változatban, legalábbis az a másik sorozat, amit ugyanilyen hangulatban olvasok: csak élvezem és észre se veszem, milyen gyorsan a végére értem. Kell a folytatás:)

– Kaphatok hot dogot?
– Kérhetek hot dogot? – javította ki őt Hannah.
– Neked nem kell megkérdezned, Hannah néni. Te felnőtt vagy, és bármit ehetsz, amit csak akarsz.

dorcy01

(…) Nem kifejezetten törvényes dolog, amit művelünk. Nem hibáztatlak, ha félsz.
Andrea megrázta a fejét.
– Nem félek.
– Akkor miért reszketsz?
– Azért, mert fázom.

szera

– Örülök, hogy ülsz, Sally, ugyanis a legfontosabb vendégedet meggyilkolták.
88.o.

szera

– Hannah? Itt az anyád – kezdte lejátszani a rögzítő a harmadik üzenetet, és Hannah gyorsan kitért Móse útjából, amint a kandúr rávicsorgott az üzenetrögzítőre. Fülei lelapultak, farka az égnek meredt, és úgy nézett, mintha le akarná tépni a készüléket a falról.
– Nyugi, nincs itt. Ez csak egy felvétel – mondta Hannah, bár tudta, hogy semmit sem ér el ezzel. Ahányszor Móse csak meghallotta az anyja hangját, kikészült tőle.
174.o.

ÁrnyékVirág

Hannah lehunyta a a szemét. Ha Mike föléje magasodó komoly képébe nézett volna, feltehetően orrba vágja a férfit.

dorcy01

– Még sosem tűnődtél el azon, hogy miért hívjuk őt „anyának”?
– Azért, mert ő szült bennünket?
– Komolyan mondom, Hannah. Mindig „anyának” hívtuk, és sosem „anyunak” vagy „maminak”.

Habók P

Hannah-t ez az egész azokra a televízióreklámokra emlékeztette, amelyek egy holtbiztos black jack nyerőszisztémát hirdettek. Szerinte ugyanis, ha egy játékosnak tényleg van nyerőszisztémája, akkor semmi szüksége rá, hogy az erről írt könyvekkel házaljon.

AgiJovi

Amikor Hannah bedugta a kulcsát a lakása ajtajába, ideges vonítást hallott odabentről. Azonnal védekező állást vett föl: ledobta a válltáskáját, s az álláig felhúzta az anorákja cipzárját. Aztán kinyitotta az ajtót, és széttárta a karját, hogy fogadja a mellének csapódó tizenkét kilós narancssárga és fehér szőrgolyót.
– Szia Móse! Csak nem hiányoztam? (…)

Hannah Swensen titokzatos esetei sorozat · Összehasonlítás