Felkészülés ​a babavárásra 5 csillagozás

Joanna Trevelyan – Lauren Floodgate: Felkészülés a babavárásra

E praktikus formátumú, háromrészes, színes fotókkal illusztrált kézikönyv hasznos tanácsaival és kedves ötleteivel segít, hogy felkészülhessünk a várandósságra, a baba születésére és az első hónapokra. A három egymást kiegészítő egységet szakértők állították össze.
Az első rész a baba testi, szellemi fejlődésének stádiumait mutatja be, a második az anya és magzata igényeit taglaló, átfogó kézikönyv a terhesség és szülés időszakára. Rengeteg tanácsot ad többek közt az étrenddel, terhestornával, szüléssel, névválasztással kapcsolatban, valamint tájékoztat az esetlegesen felmerülő problémákról, általános kérdésekről.
A harmadik rész 36 gyönyörű, a babaszoba díszítésére szolgáló tárgyat és babaholmit mutat be, melyeknek segítségével a kicsi szobáját a nyugalom és a vidámság szigetévé varázsolhatjuk.

Alexandra, Pécs, 2002
252 oldal · ISBN: 9633693217 · Fordította: Bank Szilvia

Nickykee>!
Joanna Trevelyan – Lauren Floodgate: Felkészülés a babavárásra

Gyönyörű díszdobozos 3 kötetből álló kiadvány. A határidőnapló nagyon hasznos, mivel poszter jellegű, ki is ragasztható, hogy szem előtt legyen, és tartalmazza az adott terhességi hetekre vonatkozó legfontosabb információkat. A második kötet egy nagyon jól összeállított kézikönyv, részemről nem hiányoltam belőle semmit, jól össze van szedve benne minden gyakorlatilag a babatervezéstől kezdve a szülés utáni időszakig, gazdagon és színesen illusztrálva. Ajánlom minden kismamának! A harmadik kötet az ötlettár, amit átforgattam, de én semmit nem csinálnék meg belőle, szerintem nagyon bonyolult és rengeteg hozzávaló szükséges mindenhez, ami benne szerepel. Emiatt vontam le egy csillagot, mert ez a kötet számomra abszolút felesleges. Egyébként kiváló ajándékötlet kismamáknak! ;-)

Sippancs P>!
Joanna Trevelyan – Lauren Floodgate: Felkészülés a babavárásra

Sokkal több „szakmai” mondanivalóra számítottam.
Miután letettem a könyvet, az első gondolatom az volt, hogy ha leültetnék magam elé 3 tapasztalt édesanyát az ismerőseim közül, és kérdéseket tennék fel nekik, vagy csak hagynám őket beszélni a várandósságról, valószínűleg több információval gazdagodnék, mint e könyv elolvasása során.
A szerkesztés is hagy némi kívánnivalót maga után.