A ​három kismalac 1 csillagozás

Joan Stimson: A három kismalac

Régi szép és híres meséket válogatott a kiadó a Kedvenc meséim sorozatba. Olyanokat, amelyeken generációk nőttek fel és még ma is szépnek, érdekesnek, izgalmasnak találják őket a gyerekek. Az angol Ladybird Kiadó Favourites Tales sorozatát Magyarországon az Anno Kiadó jelenteti meg és hozza forgalomba. A szépen illusztrált mesék szövege két nyelven, magyarul és angolul olvasható ezekben a könyvében, lehetőséget nyújtva az angolul tanulóknak az angol nyelvvel való ismerkedésre is.

Eredeti megjelenés éve: 1993

Anno, Budapest
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633750083 · Illusztrálta: Steve Smallman

Ibanez P>!
Joan Stimson: A három kismalac

A három kis mese közül ez kapja a legtöbb csillagot. A rajzok jók, nem ijesztőek, a mese is úgy-ahogy követi a megszokottat (amiben eltér, az itt nem válik hátránnyá). Az elején kicsit irreális, hogy csak úgy találkoznak a malacok egy-egy emberrel, akik annyi fát – sőt téglát – adnak nekik, amennyi egy házra kell :-D Jöhetne velem szemben is egy ilyen ember (ja és ahelyett, hogy nyárson megsütné őket ugyebár)… Aztán jön a farkas, aki persze elkapja az első két malacot, egy kicsit véresebbé téve az egészet (én azt a verziót ismerem, ahol az első és a második malac átmenekül a téglás tesóhoz) :-D Az angol nyelvű sokkal jobb, játékosabb a mese nyelvezete.