Milyen ​fa ez? 11 csillagozás

170 fa egyszerű meghatározása
Joachim Mayer: Milyen fa ez? Joachim Mayer: Milyen fa ez?

Zsebméretű praktikus határozó. Előnye, hogy kis mérete és súlya lehetővé teszi, hogy magunkkal vigyük erdei barangolásainkra. A könyv az Európában előforduló 170 legismertebb, leggyakoribb faj részletes leírását tartalmazza, minden fajról látványos, színes fotóval. A különböző fák meghatározását színkód és a legfőbb jellemzők pontos leírása segíti.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kis természetkalauz Sziget

Sziget, Budapest, 2011
128 oldal · ISBN: 9789637268922 · Fordította: Varga Judit Mária · Illusztrálta: Wolfgang Lang

Kína

nicosia P>!

Joachim Mayer: Milyen fa ez? 170 fa egyszerű meghatározása

A tökéletes útitárs. 170 cserje és fafaj azonosítására alkalmas zsebkönyv, ami fajok szerint csoportosít. A bevezető ad egy rövid tájékoztatást a fák és cserjék legfontosabb jellemzőiről, aztán az egyes fajok leírása következik határozószerűen, oldalankén 3-3 típussal. Minden fajhoz tartozik egy fotó, egy általános leírás és egy infobox a külső jellemzőkkel. Nagyon hasznos és szép kiadvány, csak ajánlani tudom.

gyuszi64>!

Joachim Mayer: Milyen fa ez? 170 fa egyszerű meghatározása

2023/39, kölcsön, 3/9 eddigi értékelés ($ 719)

A könyv előnyeiről olvashatunk a fülszövegben: „Zsebméretű praktikus határozó, kis mérete és súlya lehetővé teszi, hogy magunkkal vigyük erdei barangolásainkra.”, továbbá néha jó, gyakrabban nagyon jó a képanyaga. Viszont a klasszikus határozókönyvek jobbak, írom is, hogy mi tetszik nekem kevésbé ebben a könyvecskében:
– a határozás nem (elsősorban) rendszertani-morphológiai alapú;
– rengeteget tárgyalja a kerti- vagy díszfákat (olyanokat is, amelyekkel ritkábban találkozhatunk);
– és a különleges, speciális fákat/cserjéket is, ezért eléggé felhigul az anyag. *
Talán inkább a már azonosított fajta ellenőrzésére a legalkalmasabb a könyv.

* Egy példa: már elég jól tudom azonosítani az erdeinkben szabadon található néhány fenyőfélét. Erre a könyv utolsó 30 oldalán mintegy 90-féle fenyő, boróka, tuja, cédrus stb. szerepel…

Lovely_Angel21>!

Joachim Mayer: Milyen fa ez? 170 fa egyszerű meghatározása

Sétáltunk egy nagyot, utánna kézbe vettük ezt a kis könyvecskét, kikerestük amiket láttuk és imádtuk! <3

Éli>!

Joachim Mayer: Milyen fa ez? 170 fa egyszerű meghatározása

Csak ajánlani tudom ezeket a kiadású zsebkönyveket. Ha az erdő közepén állsz és a fára felnézve nem tudod ép, mik azok a kis golyók a hajtások végein, csak fellapozod a zsebkönyvet és a fa ismertető jegyeit jól látható színes képeken mutatja be. Annyi szöveggel kiegészítve, hogy hol honos, kinézet, levél, nagyság, mérgező-e?

Éli>!

A kínai mamutfenyőt előbb megkövesedett maradványaiból írták le, majd 1941-ben Kína délnyugati részében a kutatók véletlenül rábukkantak még élő állományaira.

Kapcsolódó szócikkek: 1941 · Kína · mamutfenyő