Fűszernövény ​mindentudó 6 csillagozás

99 lényegretörő válasz
Joachim Mayer: Fűszernövény mindentudó

Hogyan neveljünk egészséges, aromás fűszernövényeket otthonunkban? – Ehhez gyűjtöttük össze a leggyakrabban előforduló kérdéseket és a gyakorlatban jól hasznosítható tanácsokat. A könyv tartalmazza a különböző fűszernövények kiválasztásának legfontosabb szempontjait, a gondozás, a szükséges tennivalók felsorolását, a kártevők, betegségek pontos leírását, és a teendőket, hogy mihamarabb orvosolni tudjuk a problémát.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mindentudó - 99 lényegre törő válasz Sziget

Sziget, Budapest, 2012

konyvolvaso>!
Joachim Mayer: Fűszernövény mindentudó

Rövid, tömör összefoglaló napjaink kedvenc fűszernövényeink termesztéséhez. Szó van a hagyományos magyar konyha által használt növényekről, de megtalálhatóak a napjaink felkapott mediterrán fűszerei is. A saját szaporítású növények termesztése sem nehéz, ennek megvalósításához kapunk tanácsot. A gondozása és felhasználási módja is minden növény esetén meg van említve.
Amennyiben kedvet kaptál arra, hogy ne a sarki fűszeresből, hipermarketeból vagy piacról szerezd be a saját ételeidhez a belevaló fűszert hanem akár a saját erkélyről vagy konyhaablakból akkor mindenképpen érdemes áttanulmányozni a könyvet.

szangi>!
Joachim Mayer: Fűszernövény mindentudó

Nagyon hasznos kis könyv az ilyen kezdő hobbikonyhakertészeknek mint én. (az elején csodálkoztam, hogy leírja minden növénynél, hogy vásárlás után szedjük ki a fóliából :D aztán rájöttem hogy nekem is volt növényem amin rajta maradt a fólia alja, meg is döglött.) Rövid, de lényegretörő, elmagyaráz, útmutat, tippeket ad, színes képekkel illusztrálva (mivel fűszernövények, nem túl színpompás, de szerintem szép könyv), még főzési tanácsok is vannak benne.
Nem csak annyit ír hogy soklocsolás/kevéslocsolás (ami szerintem olyan mint a recepteknél az, hogy ízlés szerint …) hanem leírja részletesen mennyire legyen száraz a föld.
Engem meggyőzött :D
Még regényekről sem szoktam tudni ennyit írni értékelésnél :D lehet bejelölöm hogy cselekményleírást tartalmaz… csillagos5

etlan>!
Joachim Mayer: Fűszernövény mindentudó

Azért nem max. csillagos, mert hiányoltam belőle a chilit.

rollergirl64>!
Joachim Mayer: Fűszernövény mindentudó

Nagyon jó kis könyv, egy helyen megtalálható sok hasznos információ, amit a fűszernövényekről tudni kell.

konyvolvaso>!

Nevelhetjük magról: március végétől május elejéig 18-22 C fokon (fényen csírázó).
Közvetlen vetéssel:vetőkorong segítségével cserepekbe ültetve, áprilistól.