A ​filozófia születése 3 csillagozás

Jirina Popelová: A filozófia születése

Jirina Polelová a klasszikus görög filozófia kiváló ismerője. Elsősorban fiataloknak ajánlott könyvében azt kívánja bemutatni, hogyan kezdett el filozófiai módon kérdezni és gondolkodni az ember. Hogyan alakultak ki a kezdetben mindent felölelő őstudományból a főbb filozófiai kérdéskörök, a filozófia tudományágai. Részletesen foglalkozik az ókor legjelentősebb filozófusainak munkásságával, Hérakleitosz, Démokritosz, Platón és Arisztotelész tanaival. Képzett marxistaként elemzi, mi az, ami közel áll a szocialista emberhez az antik humanizmusból, de azt is kifejti, mennyiben tekinthetjük e tanokat túlhaladottaknak. Elemzéseit megragadóan szövik át a klasszikusok műveiből vett példák, gyakorlati tanácsai jó szolgálatot tehetnek a filozófia tanulmányozásában még járatlan olvasónak.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Az én világom Kozmosz Könyvek

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1982
166 oldal · ISBN: 9632115155 · Fordította: Láng Péterné

Deidra_Nicthea I>!
Jirina Popelová: A filozófia születése

Ez a könyv ez annyira komcsi, hogy szerelmes vagyok bele. :D :D :D
Alapvetően egyébként, ha mindenféle vöröscsillagos ábrándtól eltekintünk, jó meglátásai vannak, de teljesen random és meglepetésszerűen érkezik az arcodba a fiatalok munkára és osztályharcra nevelése, meg ilyenek. Szóval vicces. Ezért viszont olvasmányos is. :D

Földényi F. László: Melankólia
Szun-ce: A hadviselés tudománya
Lendvai L. Ferenc: A gondolkodás története
Geoffrey Stephen Kirk – John Earle Raven – Malcolm Schofield: A preszókratikus filozófusok
Frenyó Zoltán: A filozófia tankönyve
Robert Zimmer: A kapu újra nyílik
Olay Csaba – Ullmann Tamás: Kontinentális filozófia a XX. században
Platón: Szókratész védőbeszéde / A lakoma
Gottfried Wilhelm Leibniz: Gottfried Wilhelm Leibniz válogatott filozófiai írásai
Hársing László: Az európai etikai gondolkodás