Deadman ​Wonderland 1. (Deadman Wonderland 1.) 22 csillagozás

Jinsei Kataoka: Deadman Wonderland 1. Jinsei Kataoka: Deadman Wonderland 1.

Framed for the brutal murders of his classmates by the mysterious Red Man, middle-school student Ganta Igarashii finds himself sentenced to death in the bizarre and fatal theme park/prison known as “Deadman Wonderland.” The inmates of this insane penitentiary fight for survival every day to provide entertainment for the masses. Ganta is determined to survive Deadman Wonderland and clear his name, but the price may be his soul…

VIZ Media, San Francisco, 2021
210 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781421555485 · Illusztrálta: Kazuma Kondou
VIZ Media, San Francisco, 2014
216 oldal · ISBN: 9781421555485 · ASIN: 1421555484 · Illusztrálta: Kazuma Kondou
Tokyopop, Los Angeles, 2010
216 oldal · ISBN: 1427817413 · ASIN: 1427817413 · Illusztrálta: Kazuma Kondou

Katicabogar9>!
Jinsei Kataoka: Deadman Wonderland 1.

Mmm… hát, úgy érzem nem nekem való ez a manga. Ennek ellenére érdekesnek találtam és kíváncsi vagyok, hogy mi folyik itt.
Főszereplőnk Igarashi Ganta, akit ártatlanul megvádolnak osztálytársai megölésével és letartóztatják. Azonban nem egy közönséges börtönbe kerül, hanem a Deadman Wondarlendbe, az első nyilvános börtönbe, ami szinte már turisztikai látványosság.
Kérdések ezreit veti fel az első fejezet, ki ez a Red Man, hogyan került oda Shiro, mi a terve You-nak, valamint a börtönigazgatónak? Sok-sok nyitott kérdés van még, kíváncsi lennék rá.
A grafikája szép, hangulatos.
Még nem tudom, fogom-e folytatni, mert tényleg nem az én világom ez a manga.
Köszönöm, hogy olvashattam :)

Stamcsi>!
Jinsei Kataoka: Deadman Wonderland 1.

Régi kedvenc került a kezeim közé.
Az animét anno nagyon szerettem, de a mangát sosem fejeztem be, így eljőtt a pillanat.
Nem emlékeztem, hogy már az első kötet is ennyire izgalmas, bár még csak most fog igazán beindulni a történet.

csüpek P>!

Első körben a Battle Royale jutott eszembe róla. Annyira beteg, hogy már jó… :D
Az anime is nagyon jól van megcsinálva.

Lahara IP>!
Jinsei Kataoka: Deadman Wonderland 1.

Azt hittem, én ezt nem fogom szeretni. Tévedtem. A rabjává váltam.

Mareszkaresz P>!
Jinsei Kataoka: Deadman Wonderland 1.

Az animéhez képest jóval fogyaszthatóbb, de az én ízlésemnek még mindig egy kicsit túl erős a rajzolás. Viszont a megfejtése érdekel, szóval biztos hogy tovább olvasom valameddig.

Deadman Wonderland sorozat · Összehasonlítás