A ​Korvac Saga (A Bosszú Angyalai) 23 csillagozás

Jim Shooter – Len Wein – Roger Stern – George Pérez – David Micheline – Bill Mantlo: A Bosszú Angyalai: A Korvac Saga

A 31. századból menekülve Korvac, a Gépember az időfolyamon át a mai Földre érkezik. Miután a jövőben a Galaxis Őrzői meghiúsították terveit, a mi korunkban egy látszólag normális ember alakját ölti fel, miközben a univerzumot szemléli, aminek leigázására vágyik. Csupán egyetlen csapat állhat hódításának útjába, ám őket megannyi külső és belső konfliktus tépázza éppen.
Vajon sikerül-e a Bosszú Angyalainak összefogni, hogy megállítsák a kozmikus hódítót, mielőtt még túl késő lenne?

A gyűjtemény a Thor Annual 6., a The Avengers 167-168. és 170-177. számokat tartalmazza.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy Marvel Képregénygyűjtemény Hachette Hungary

Hachette Hungary, Budapest, 2021
240 oldal · keménytáblás · Fordította: Mogyorósi Zoltán · Illusztrálta: Diverse Hands, Ricardo Villamonte, Pablo Marcos, Klaus Janson, Dave Wenzel, Sal Buscema, George Pérez

Vasember (Anthony Edward "Tony" Stark) · Bestia / Henry "Hank" McCoy · Charlie-27 · Darázs (Janet van Dyne) · Higanyszál (Pietro Maximoff) · Nick Fury · Sólyomszem (Clint Barton) · Vance Astro

Razor P>!

A Korvac Saga címébe többször belefutottam már, nem is rossz történetként emlegették, így érdeklődve tekintettem e kötet elé. Ráadásul a történet a 70-es évek végének szülötte, ott pedig bőven íródtak már igen jó sztorik.
Nos, ez a kötet mégis nehezen csúszott. Nem volt annyira vészes élmény, mint a 60-as évekbeli történetek java, de sokszor mégis nagyon vontatott érzésem volt. Ráadásul Korvac a történet nagy részében egy háttérben meghúzódó mellékszereplő, aki csupán az utolsó füzetekben kerül az előtérbe, a többiben már-már random ellenfeleket püfölnek az Angyalok.
Ami mindenképpen pozitívum, hogy itt még az Angyalok igen erős formációban vannak jelen (a nagy hármas mellett ott van Vízió, Skarlát Boszorkány, Bestia vagy épp a Fekete Párduc), nem pedig B-listás tagok alkotják és megmutatkozik nem egy konfliktus is a csapattagok között. A Polgárháború még jóóóóval odébb van, de Amerika Kapitány és Vasember már ekkortájt is össze-összeveszett, bár itt még hamar túlteszik magukat a sérelmeken.
A grafikai megvalósítás alapvetően tetszett, szép, részletes képeket élvezhettem az olvasás során.

Hachette Hungary, Budapest, 2021

Razor P>!

Simon Williams / Energikon: […] Mégis hogyan lépjünk fel egy olyan ellenséggel szemben, aki „távirányítással” öl?
Clint Barton / Sólyomszem: Jaj, ne már, srácok! Mi vagyunk a Bosszú Angyalai, vagy nem? Odamegyünk, leverjük azt' kész.
Pietro Maximoff / Higanyszál: Csodás, Sólyomszem. A hozzászólásod pont annyira volt hasznos, mint a Titanicnak még egy jéghegy.

Janet van Dyne Pym / Darázs: Jó, hogy van még egy lány a csapatban
Carol Denvers / Ms. Marvel: Hmm. Az a helyzet, hogy egy jó ideje nem vagyok már „lány”, de azért nagyon jól esik a kedvességed.

Kapcsolódó szócikkek: Darázs (Janet van Dyne)
Dávidmoly>!

Emberölő Grott: A csápom! Ellőtted a csápom! Egy év, mire újra visszanő! JÁÁÁJJ!
Charlie-27: Apám, manapság már az emberölők sem olyanok, mint régen.

Thor Annual 6. szám: Dörgés a 31. században

Kapcsolódó szócikkek: Charlie-27
Dávidmoly>!

Tyrak: Te…? ÉLSZ? És… megint meg mersz támadni?
Ms. Marvel: Miért ne? Ha már táncolni nem tudok…

The Avengers 172. szám: Végveszély a kikötőben

Dávidmoly>!

Martinex: Túl gyors. Párduc! Marvel Kapitány! Ha együtt támadunk…
Korvac: Akkor együtt haltok meg, Martinex.

The Avengers 177. szám: Remény… és pusztulás

Dávidmoly>!

Bestia / Hank McCoy: Miért? De komolyan… miért mindig akkor indul be a vészjelző, amikor éppen zuhanyzom? Most kárba ment húsz liter sampon.

The Avengers 167. szám: A holnap már ma véget ér

Kapcsolódó szócikkek: Bestia / Henry "Hank" McCoy
Dávidmoly>!

Vasember: …szóval tudjuk kezelni a dolgot, Fury.
Nicholas „Nick” Fury: Az lehet, de ki kezeli a gyomorfekélyt, amit tőletek kapok, bádogember?

The Avengers 167. szám: A holnap már ma véget ér

Dávidmoly>!

Vance Astro: Teleportáljalak titeket egy olyan helyre, ami nem nagyobb egy telefonfülkénél? Jól van, fémember, de ha engem kérdezel… …szerintem most adtál új értelmet az „őrültség” szónak.

The Avengers 173. szám: A feledés küszöbén

Kapcsolódó szócikkek: őrület · teleportálás · Vance Astro
Dávidmoly>!

Korvac: Ti hősök, mindenbe beleavatkoztok, és éppen ezzel zúzzátok össze az univerzum reményeit, az istenek álmait.

The Avengers 176. szám: Sorsvadászat