A ​menedzsment munkája 2 csillagozás

Napi rutin a fenntartható fejlődéshez
Jim Lancaster – Emily Adams: A menedzsment munkája

2017. ​február 14-én jelent meg a LEI legújabb könyve The Work of Management (A menedzsment munkája) címmel. A könyv szerzője Jim Lancaster, a Lantech vállalat vezérigazgatója, aki első kézből, őszintén számol be arról, milyen személyes átalakuláson ment keresztül vezetőként, továbbá miben nyilvánul meg számára a menedzsment munkája. A könyvet – amely egyben gyakorlati, részletes üzleti esettanulmány is a Lantech lean transzformációjáról, visszaeséséről és visszatéréséről – nem csupán az amerikai, hanem más országok gyártó- és egyéb iparágainak szereplői is haszonnal forgathatják a saját átalakulásuk elősegítésére.

A Lantech vállalat neve ismerősen csenghet a Lean szemlélet című gondolatébresztő könyv 6. fejezetéből, melyben a szerzők a vállalatot a lean gyártók elsőrangú példájaként mutatták be.

A sodró lendületű műben Lancaster a következőkre tér ki részletesen:

Miért kezdett el egy idő után a Lantech – amely egy évtizeden át remekül alkalmazta a lean… (tovább)

162 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631285383 · Fordította: Weisz Böbe

gesztenye11>!
Jim Lancaster – Emily Adams: A menedzsment munkája

Jim Lancaster – Emily Adams: A menedzsment munkája Napi rutin a fenntartható fejlődéshez

Nagyon jó könyv! Ajánlom mindenkinek, akit csak egy kicsit is érdekel a korszerű menedzsment, aki termelő üzemben dolgozik bármilyen szintű vezetőként, vagy akinek vállalkozása van. A szerző a saját gyakorlati tapasztalatait osztja meg az olvasókkal, amiket a vállalatánál keletkező kisebb-nagyobb problémák megoldása során tanultak meg, sokszor a saját bőrükön. A címkék nem igazán adják vissza a könyv tartalmát, ezért csak néhány kifejezést írok ide – aki bármelyikre is kíváncsi, ebből a könyvből sokat megtudhat róla: lean módszerek, kaizen, frontvonal menedzsment, gembaséta, gembatábla, STAMP tábla. És a kifejezés, ami nekem nagyon tetszett, és így még nem hallottam: „silómentalitás”.