Garfield ​és a pincerém 43 csillagozás

Mi ez a rémisztő hang?
Garfield térde megremegett, amikor a két rémült egér közölte vele a szörnyű hírt: egy rém lakik a pincében. Nyolc szem, félelmetesen hegyes karmok, és micsoda rémisztő hangok! Garfield – bár egyáltalán nem volt ínyére a dolog – elhatározta, hogy felderíti, ki fenyegeti a békés ház lakóinak nyugalmát.

Eredeti cím: Garfield and the beast in the basement

Drize, Budapest, 2015
80 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155425158 · Fordította: Nagy Ágnes · Illusztrálta: Mike Fentz
Adoc-Semic, Budapest, 2001
80 oldal · ISBN: 9639233277 · Fordította: Nagy Ágnes

bambali>!
Jim Kraft: Garfield és a pincerém

Szeretem Garfield-ot, és a fiaim most érnek abba a korba, hogy kezdik érteni a humorát.
Látták már a filmet, így amikor a kezembe akadt ez a könyvecske egy lomtalanításkor, hazahoztam.

Aranyos, vicces történet, hozza a szokásos Garfield-féle humort.

Jim Kraft: Garfield és a pincerém

Szórakoztató kis történet. Szeretem Garfield vicces históriáit. Ez nem a legerősebb a sorozatban, de ettől fogyasztható. Mondjuk egy gyerkőcnek biztos jobban tetszik, mint nekem. De ez a grafika még mindig jó.

turanett P>!
Jim Kraft: Garfield és a pincerém

Imádom Garfieldot. Igazi kis genyó. De ezért szeretem. Nagyon aranyosak a karakterek.
Én valahogy soha nem féltem a pincéktől, se a padlásoktól. Szerettem oda járni. Mindig valami kincsre bukkanhat az ember. spoiler

rex501>!
Jim Kraft: Garfield és a pincerém

Egy kicsit ijesztőbb ez a történet, mint a Mérges mágus, de így is hozza a megszokott garfieldos színvonalat. Garfield néha fárasztó szóvicceiből most sem szenvedünk hiányt, Ubul még mindig egy kajla kutya, Jon pedig… hozza a szokott formáját. Nekem kicsit gyenge volt a történet, de pincerém annyira aranyos volt, hogy nem szeretném lehúzni a könyvet.

pasztornenagyeva >!
Jim Kraft: Garfield és a pincerém

Garfield itt sem hazudtolja meg magát. Nehogy már egy macska egeret egyen? Hová gondol John. Neki aztán nincs dolga az egerekkel. Aztán a pincerém, na az valami félelmetes. Összefog Garfield, Ubul és a két egér, hogy levadásszák a pincerémet. Milyen félve mennek a pincébe, mire megtalálják a szörnyet. Ezek igazán aranyosak. John továbbra is hozza a megszokott formáját.

Morn>!
Jim Kraft: Garfield és a pincerém

Sokszor olvastam már, így szinte kívülről fújom. Mégis jól elszórakozik rajta az ember. :) A képsoroknál nem jobb, picit gyenguszka is tán, fura no, hogy így kell olvasni Garfieldról. A rajzok nagyon tetszenek, maga a rém is annyiira édes! *-* Akadnak benne jó poénok, tipikus garfieldságok, úgyhogy pár perces, kis rötyögős, gyerekkorba visszamerengős olvasmánynak tökéletes. :)
És mindig is a suli fantomost részt szerettem volna elolvasni! Meg majdnem meg lett a múmiás is…
Meg amit még kifelejtettem: ennek hatására írtam garfieldos sztorikat, vagy 3 füzetnyit tele, aztán egyet félbehagytam, azóta is úgy hevernek valahol…

Melia>!
Jim Kraft: Garfield és a pincerém

Az irreális félelmeim a pincéktől tovább nőttek. Persze aztán a történet végére elmúlt, de egy ideig tényleg elgondolkoztam a pincékkel való viszonyomon. A történet amúgy aranyos volt. A szereplők személyisége is egyezett valamennyire.

Maryana>!
Jim Kraft: Garfield és a pincerém

Szerintem a legjobb Garfield zsebkönyv. Teli van jobbnál jobb szóviccekke, nem egynél nevettem fel hangosan is.

Maya>!
Jim Kraft: Garfield és a pincerém

Szórakoztató kis történet. Élvezem a Garfield által alkotott szavakat, mint „sajtültetvények”, „latyakmatyi”. Garfieldnak köszönhetően akkora felfordulás keletkezik, amekkora csak lehet. „Fogalmam sincs, mi történik a saját házamban.”-nyilatkozza Jon. Garfield a végére megússza a bünti-fogyókúrát.

Hópihe>!
Jim Kraft: Garfield és a pincerém

Szeretem az ilyen Garfield-os könyveket. Könnyű olvasmány egy nehéz, fárasztó, iskolai nap után. :)
Továbbra is megbizonyosodhatunk róla, hogy Garfield imád enni, és csak John büntetése, a fogyókúra miatt képes valamit is tenni. Nem imádni való ez a dagadt, lusta macska? =(^.^)=

zuna19>!

Jon rontott be a szobába.
– Garfield, két egér sétafikál a konyhánkban.
Garfield unottan forgatta szemét, és visszaroskadt a fotelba.
– Ez minden? Már azt hittem, a hűtőszekrény nyiffant ki. Ha nem haragszol, mindjárt kezdődik a Blöki, az együgyű a tévében.

zuna19>!

– Garfield, nem hallottad, mit mondtam? A konyhában két egeret láttam.
– Tényleg? Én meg három csótányt a fürdőben. Úgyhogy 3:2 ide.

zuna19>!

– Mindenkinek van valami feladata. Az enyém, hogy meleg otthont biztosítsak neked és Ubulnak. Ubulé, hogy őrizze a házat.
– És befogadja a hajléktalan bolhákat – folytatta epésen Garfield.
– A tied csupán az egerészés.
– Sajnálom, egerekben nem utazom.

nodael >!

Jon Garfield elé állt, és eltakarta előle a képernyőt.
– Hé! – méltatlankodott Garfield. – Éppen egy fejjel a nutellásüvegbe szorult kutyát mutattak.

2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Nutella · televízió
Maryana>!

– Meglátszik, hogy a felmenőid nem terrierek, hanem pancserek voltak.

elle>!

Garfield tekintete egy pókhálóval átszőtt, ócska kenyérpirítóra tévedt.
– Jé, ez az, ami valamikor kenyereket lövellt a levegőbe. Aztán, hogy Jon megbütykölte, már csak lángokat.

9. fejezet

elle>!

Ubul hangosan morogva hátrált.
– Fogadok, hogy egy félelmetes szörny lakik odalenn, aki hot dog helyett buldogot eszik.
Ubul azonban egyre hátrált, jelezve, hogy esze ágában sincs lemenni.
– Nem értem, mitől félsz. Te minden szörnnyel könnyedén elbánsz, hiszen elég, ha csak rálehelsz.

3. fejezet

elle>!

Garfield és Zeke ijedtében szinte kővé meredt. Sokáig szóhoz sem jutottak. Végül Zeke törte meg a csendet. – Hé, haver! Most mit csináljunk?
– Mi sem egyszerűbb! Van egy remek mutatványom: a … TOTÁLIS PÁNIK!

9. fejezet

Maya>!

– Csak semmi kérdezősködés! Mindent megmagyarázok, ha már valahol Alaszkában járunk. indulás!
– Garfield! – próbált Jon szóhoz jutni. – A szokottnál is furcsábban viselkedsz. Csak nem estél a fejedre?

10.