50 ​tény, amit tudnod kell az első világháborúról 10 csillagozás

Jim Eldridge: 50 tény, amit tudnod kell az első világháborúról

Az 1914-ben kitört világháború a föld összes lakott kontinensét elérte.
Kövesd végig, hogyan zajlottak az események! Ismerkedj meg a konfliktus kulcsszereplőivel!
Fedezd fel, hogyan változtatta meg a háború a világot! Megdöbbentő adatok, részletes térképek, színes grafikák és archív fotók sokasága segít eligazodni a történelmi korszak eseményeiben.

Eredeti cím: 50 Things You Should Know About the First World War

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 50 tény Móra

Móra, Budapest, 2015
80 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631199307 · Fordította: Zsuppán András

Izolda P>!
Jim Eldridge: 50 tény, amit tudnod kell az első világháborúról

A lényeg benne van. Meg sok kép és sok apróság, amitől életszagúbb. Sokkal emészthetőbb, mint a gimis törikönyvek.

Ja, igen, az nincs benne, hogy mikor ki vezette a melyik csatát, szóval egy átlag töritanárt ez nem fog kielégíteni, de az átfogó kép megértéséhez nagyon jó.

encus625 P>!
Jim Eldridge: 50 tény, amit tudnod kell az első világháborúról

Csak ez a könyv nem elég az egész háború megértéséhez, de akinek vannak már alapjai ehhez, annak kiegészítésként jó lehet. Sok-sok kép (előtte-utána fotó különösen szemléletes), érdekesség van benne. Egy kicsit a mi részünket hiányoltam belőle, egy mondat Trianonról és kész. Hamarosan a 2. vh-ról szóló részt is előveszem.

Móra, Budapest, 2015
80 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631199307 · Fordította: Zsuppán András
Sicc>!
Jim Eldridge: 50 tény, amit tudnod kell az első világháborúról

Színes, érdekes, pörgős könyv. Jól adagolja az adatokat, de inkább kiegészítésnek jó, mert nem mindent magyaráz el. Mondjuk nincs is benne sok összefüggő szöveg. Tetszett a végén a képes ki kicsoda, és jók az archív képek is.

anitha P>!
Jim Eldridge: 50 tény, amit tudnod kell az első világháborúról

Nem értek a történelemhez, és nem is szeretem. Ezt a könyvet csak le akartam gyorsan tudni egy kihíváshoz, de kellemes csalódás volt. Nem mondom, hogy most már fel tudnám mondani az első világháború eseményeit, de olvasás közben legalább tudtam ki kivel van. Kicsit féltem, hogy mivel zanzásítva vannak az infók túl száraz lesz, de meg tudták érdekesen oldani. A rengeteg kép, térkép is segített feldolgozni az információkat. Szóval olyan kellemes csalódás volt a könyv, hogy gondolkozom a sorozat többi részének beszerzésén.

Izolda P>!

Az antant pilótái átlagosan csak 11 napig maradtak életben szolgálatuk megkezdése után.