Szeretettel, ​Tőlem Neked 31 csillagozás

Jim Davis: Szeretettel, Tőlem Neked

Klasszikus, fekete-fehér képsorok a világ leghíresebb macskájáról.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Zseb-Garfield

Semic Interprint, Budapest, 1995
124 oldal · ISBN: 963746543x · Fordította: Frenkel Éva

Cukormalac>!
Jim Davis: Szeretettel, Tőlem Neked

Soha nem rajongtam igazán az egész Garfield-jelenségért (az „élőszereplős”, értsd: CGI-macskás filmnek pedig már a gondolatától is rosszullét kerülget), de el kell ismernem, hogy ez egy jópofa kis válogatás lett. Ahogy a törzsolvasók megszokhatták ezektől a zsebkönyvektől, kis méretű fekete-fehér képsorokat tartalmaz egy megszokott magazinnál jóval duzzasztottabb kiadásban és habár a címhez, valamint a borítón szereplő grafikához semmi köze a beltartalomnak, akad egy-két jobban elkapott pillanat, poén. Különösen az esős kempingezésen és Jon félresikerült randiján mosolyogtam nagyokat, illetve a lusta macska azon megjegyzésén, miszerint a saját teste templom, méghozzá két kocsis garázzsal. Arra, hogy egyszer elszórakoztasson egy dolgos munkanap után, remek volt és mást nem is vártam/várok el tőle – az a lényeg, hogy működött, számomra pedig időnként meglepően érdekes eredménnyel jár az ilyen kalandozások, kikacsintások beiktatása. Mert bár távol állnak tőlem mind a képregények, mind Jim Davis világa, ha jól el van találva, határozottan tud tetszeni, de azért nem olyan óriási felfedezés. Talán azért is talált meg ez most annyira magának, mert az örök érvényű evés-alvás témakört járja körbe, s természetesen nem hiányozhatnak a gazdinak címzett szarkasztikus megjegyzések sem.

Az egyik kedvencem ez a párbeszéd volt:
[Jon]: Néha szeretném átaludni a napot, mint te. Semmi gondom nem volna.
[Garfield]: Ó, engem sok minden aggaszt. PÉLDÁUL: NEM ALSZOM KI MAGAM!

Semic Interprint, Budapest, 1995
124 oldal · ISBN: 963746543x · Fordította: Frenkel Éva
FLauraM>!
Jim Davis: Szeretettel, Tőlem Neked

Ismét fenomenális rész volt. Érdekes megfigyelni, hogy a betűk mérete, formája más volt még itt.
Különösen tetszett egy-egy megfogalmazás (pl.: cidri, test a lélek temploma)
Nagyon tetszettek azok a részek, mikor egyáltalán nincs, vagy nagyon minimális (egy-két szó) van a poénban, belső poén hatása van, bár nem az.

Valcsa>!
Jim Davis: Szeretettel, Tőlem Neked

Jó volt tömören olvasni végre ismét, és nem csak néhány képkockát a napilapból (bár, ha itthon vagyok, és kezembe kerül, azt sem hagyom ki soha). :)

Jim Davis: Szeretettel, Tőlem Neked

Imádom ezt a macskát (csak ezt az egyet), annyira emberi, annyira megmondja helyettünk a lényeget. Megérte benevezni erre az eseményre, sok mindenen elgondolkoztam, ahogy nézegetem ezeket a képeket. Lehet, hogy az idézeteimnek kép nélkül nem igazán jön át a mondanivalója, de számomra mindegyik mond valamit.

madárka>!
Jim Davis: Szeretettel, Tőlem Neked

Ez a kötet talán egy kicsit még jobban tetszett, mint az első. Garfield annyira kiállhatatlan, hogy az már mulatságos. Kikapcsolódásnak tökéletes. Várom, hogy milyen lesz a többi kötet. Mert fogok még olvasni, az biztos! :)

Demonshadow>!
Jim Davis: Szeretettel, Tőlem Neked

Azt hittem, hogy csak gyerekszemmel élvezetes erről a lusta macskáról szóló képregényeket olvasgatni, de óriásit tévedtem. Felnőtt szemmel milliószor jobb. Sokkal inkább együtt tudok érezni Garfield nehéz ébredéseivel, a hétfő iránti utálatával, hogy miért ragaszkodik a reggeli kávéhoz, és úgy általában, két macska boldog gazdájaként szinte minden hülyeségét átéltem már saját magam is. Nem lehet nem szeretni, még ha a valóságban valóban rendkívül bosszantó egyéniség is lenne.

Anett_>!
Jim Davis: Szeretettel, Tőlem Neked

Cuki vicces macska Garfield még így felnőttként is. Jár neki az 5*. :)

Morn>!

Nyomasztó ez az ünnepek utáni sivárság… Meg kellene ünnepelni valamit…
Boldog szülinapot Isaac Asimov!

1994

Kapcsolódó szócikkek: Isaac Asimov
Maya>!

Jon: Sajnálom, Garfield, nincs repeta.
Garfield: Akkor adj még egy első adagot.

Maya>!

Ideje belenézni a régi jó tükörbe, és leltárt tartani…
Hm… Ideje némi változtatásnak…
… Ideje új tükröt venni.

madárka>!

[Jon]: Néha szeretném átaludni a napot, mint te. Semmi gondom nem volna.
[Garfield]: Ó, engem sok minden aggaszt. PÉLDÁUL: NEM ALSZOM KI MAGAM!

Morn>!

[Jon:] Garfield, jobban vigyázhatnál magadra.
[Garfield:] Tudom! Templom ez a test! … Két kocsis garázzsal.

1994

Maya>!

Ezt szeretem a karácsonyban. Ilyenkor a legelőnytelenebb oldalunkat a fal felé fordítjuk, és dúskálhatunk békében és boldogságban.