Komolytalan ​életem Garfielddal 6 csillagozás

Jon Arbuckle krónikái
Jim Davis: Komolytalan életem Garfielddal

Divatba jött a tangóharmónika, és most — végre-valahára — Jon Arbuckle is!

A pipogya pasi felbátorodott, kivonszolta Garfieldot az állandó reflektorfényből, és ő került a középpontba sajátságosan dilis, új könyvében.
Klasszikus képsorok, blogbejegyzések és egy rakás egyéb mókás bolondéria formájában tanúi lehetünk Jon randikatasztrófáinak, telefonos baklövéseinek, botrányos ruha-összeállításainak és szellemes szerencsétlenkedéseinek. Együtt örülhetünk az aranyszívű csodabogárral, ahogy végre rátalál igaz szerelmére Liz, az állatorvos személyében.

Örvendezzetek hát, Jon-rajongók! Eljött a dinkaság pillanata!

Drize, 2015
120 oldal · ISBN: 9786155425165 · Fordította: Benes Attila, Boronyák Rita, Frenkel Éva

buzavirág>!
Jim Davis: Komolytalan életem Garfielddal

Személy szerint jobban tetszett, mint a Zsebgarfield, ez a képregény inkább Jonról szól, udvarlási szokásairól, gyerekkoráról, láthatjuk a tesóját, a szüleit, ami hozza magával a jobbnál jobb helyzeteket.

Jim Davis: Komolytalan életem Garfielddal

Ki gondolta volna, hogy eredetileg Jon lett volna a Garfield-képregények főszereplője? El sem tudnánk képzelni. Pedig ez a könyv nagyrészt pont Jonra fókuszál, az ő szemén keresztül láthatjuk Garfieldot és Ubult, mindhármuk fejlődését, valamit a szerző, Jim Davis inspirációját is.
A könyv egyszerre egy gyűjtemény, amely bemutatja a Garfield legfontosabb jellegzetességeit (Garfield nagy étvágyát, Jon balfékságát stb.), valamint valamennyire ismetetterjesztő is, mert végigkalauzol bennünket Garfield grafikai és személyiségbeli fejlődésén, természetesen ezt is képregénykockákon keresztül és magyarázó szövegekkel. Az első alkalom, hogy a legelső Garfield-kiadásból láttam részleteket, és ahogy a cím is ígéri, Jonról is sok mindent megtudtam.
Ami sokaknak, köztük nekem is új volt, hogy a szerző Jont saját magáról mintázta. Korábban is szimpatikus karakter volt számomra, de most még inkább megkedveltem ennek az információnak a tudatában, hiszen így tulajdonképpen a képregény alapfelállása az, hogy a szerző saját hibáit és kudarcait írja újra vicces (és kissé eltúlzott) formában, ami egy nagyon jó példa arra, hogyan tekintsünk pozitívan saját magunk és életünk negatívumaira. Amit pedig a szerző is említett, és maximálisan egyet tudok érteni vele: Jon örök optimista, de éppen ezért elengedhetetlen kelléke a képregénynek. Mindegy, milyen szerncsétlenség történik vele: megpuszilja a macskáját, miután fagyit evett, összecelluxozza az arcát, vagy amivel sokan tudunk azonosulni, túl van élete ezredik értékelhetetlen randiján, sose adja fel. És végsősoron mégis boldog életet él, sőt még egy hűséges barátnőt is talál, Liz személyében. Ha egy ilyen baleknak sikerült, akkor nekünk is fog! Azt hiszem, végre megfejtettem Jon szerethetőségének a titkát.
A könyvet bátran tudom ajánlani bárkinek, aki valaha egy kicsit is szerette Garfieldot, és szeretné jobban megismerni a háttértörténetét és sikerességének az okát, vagy csak jókat szeretne mosolyogni. :)

Chris_Q>!

A nagy filozófus, Platón azt mondta: „A humor a fájdalom és a gyönyör keveréke." Jon és Garfield ennek tökéletes bizonyítéka. Garfield a saját gyönyörűségére szeret fájdalmat okozni szerencsétlen gazdájának.

Kapcsolódó szócikkek: Platón

Kedves Mikulás,
engem Jonnak hívnak. Egész évben jó voltam. A kutyám, Ubul is jó volt egész évben. A macskám, Garfield pedig… azt üzeni: üdv!

Chris_Q>!

Miket csinál Jon, ha nem bír magával?

• a színes és a fehér ruhákat szétválogatás nélkül mossa ki a gépben
• egész közelről nézi a tévét
• használja a nyilvános vécét
• cseppet sem törődik a fogaival
• beleiszik a tejbe anélkül, hogy ellenőrizné a szavatossági idejét
• felébreszti Garfieldot

Chris_Q>!

Garfieldhoz hasonlóan Jon szintén megváltozott az évek során. A szeme kerekebb lett (és bárgyúbb), de továbbra is megmaradt teszetosza, unalmas alaknak, aki mindent megad huncut házi kedvenceinek: kényelmes otthont, szeretetet, ennivalót. Cserébe Garfield és Ubul kellemes perceket szerez… az olvasóknak.

Chris_Q>!

– Garfield mindig így vedlik?
– Csak ha fehér öltönyt lát.

Chris_Q>!

Az „Arbuckle" név tíz legvalószínűbb jelentése

10. „nyúlbéla"
3. „dögunalom"
2. „a falu bolondja"
1. „macskarabszolga"

Chris_Q>!

Dinkaság, „Arbuckle" a neved. (A latin arbuculus szóból; jelentése „kákabélű", különc, dinka, egy különc dinka, szóval érted.)

Chris_Q>!

A mogorva macska nevét Jim zsémbes nagyapjáról, James A. Garfield Davisről kapta.