Garfield ​kutyavilága 11 csillagozás

Ubul elszabadul
Jim Davis: Garfield kutyavilága

Végre-valahára a blöki is befutott!

Ubul éveken át él Garfield nagy (és igencsak széles) árnyékában, de most ő is kibontakozhat vadinatúj, önálló könyvében.

Igaz, hogy a dagi macska mindent összenyálazó barátjának úgy vág az esze, mint a csorba borotva, viszont csupa szív – vagy csupa nyelv?

Ubul heves lihegés és farokcsóválás kíséretében elhozta nekünk kedvenc képsorait s különféle jópofaságait. Ne féljünk tőle, nem harap!

Drize, Budapest, 2017
120 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155425400 · Fordította: Benes Attila, Boronyák Rita, Frenkel Éva · Illusztrálta: Lynette Nuding, Brett Koth, Mike Fentz, Gary Baker

Jim Davis: Garfield kutyavilága

Jon Arbuckle krónikái után nagyon megörültem, mikor megtaláltam a könyvtárban az Odie-ról szóló Garfield-könyvet is. off
Ez a könyv egy válogatás az Odie-t szerepeltető Garfield-képkockák közül. A Jont bemutató változattal szemben itt kevesebb háttérinformációt kaptam a karakter megszületéséről és inspirációjáról, ezért is a fél csillag levonás, de ettől függetlenül szerintem ez a választék jól prezentálja Odie helyét a képregényben: a buta kutya, akit nem lehet nem szeretni, még Garfield is mutat feleje némi érzelmet. A kapcsolatuk Garfielddal tipikus fent-lent, a macska általában utálja őt, de sok közös dolguk is van, ha kell, még ők is össze tudnak tartani, nevezetesen akkor, amikor Jont akarják idegesíteni. A humor természetesen a helyén volt, nem gondoltam volna, hogy ennyi különféle módon lehet viccessé tenni és kifigurázni egy kutya nyáladzását, Jim Davis kreativitása ezúttal sem okozott csalódást. Kellemes és legfőképpen vidám élmény volt. :)

Chris_Q>!

A tiz tízfő oka annak, hogy Ubul nem tud olvasni

10 Lélegezni is nehezen tanult meg
3 Sporttagozatra járt
2 Nem bírt kiigazodni az összenyálazott füzetlapokon
1 Röviden: lüke szegény

Chris_Q>!

Például hogy Ubul jó színben tüntet fel engem. Mindig is azt vallottam: „Ha okosabbnak akarsz látszani, barátkozz féleszűekkel." És Ubul aztán nem egy észlény!