A ​filozofikus macska 18 csillagozás

Jim Davis: A filozofikus macska

Garfieldból gyakran előtör a filozófus. Ilyenkor hosszan elmélkedik az élet hátradönthető fotelében: milyen lenne a világ lasagna nélkül? Mitől van az a lyuk ott a falon? Felkelni vagy lefeküdni készül-e? Hová visz az útja? Erre persze azonnal tudja a választ: a konyhába… hogy jóllakjon. Kétségtelen, szükségét érezzük időnként, hogy felülemelkedjünk a hétköznapokon, és egyedül maradjunk gondolatainkkal. De ne vigyük túlzásba. Élvezzük az élet apró örömeit is! Hiába na, az egyszerű igazságok a legnagyobb igazságok.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Zseb-Garfield

Adoc-Semic, Budapest, 2004
60 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639233544 · Fordította: Boronyák Rita · Illusztrálta: Jim Davis

FLauraM>!
Jim Davis: A filozofikus macska

Aranyos kis könyv, mint a többi. Egyszerűen az ember nem tudja letenni addig míg ki nem olvassa. Garfield és a poénjai örök és halhatatlan! :D

Paulina_Sándorné P>!
Jim Davis: A filozofikus macska

Nem dolgozom, így itthon pakolok. :-) Szerencsére ez a könyv a kezembe akadt, így mindjárt muszáj is volt elolvasni. Azt hiszem a lelkemnek a mosolygás és nevetés most jót tett. Kikapcsolt. :-)
„A pasit nem anya szülte, úgy találták egy szerencsesütiben.”
Csak egy szösszenet a jóból.

anitha P>!
Jim Davis: A filozofikus macska

Hát ez most nem annyira jött be. :( Persze a Garfield érzés meg volt, de nagyobb poénokhoz vagyok szokva Jim Davistől. Most csak a mosolyig jutottam, egyszer sem sikerült úgy igazán felnevetni.
Ez a cím elég jól tükrözte a válogatást, lássuk Garfield mit gondol.

[Jon] Mi az életfilozófiád, Garfield?
[Garfield] Süti az egész világ, és morzsa benne minden férfi és nő.
[Jon] És te mi vagy?
[Garfield] Én vagyok az egészen a csokidísz.

Jim Davis: A filozofikus macska

Garfield előadásában még a filozófiát is el tudom viselni, sőt, akár kedvelni is. Lehet, igaza is van, és az életünk célja az, hogy bemenjünk a konyhába, együnk és jóllakjunk. :) (Na meg utána egy nagyot hajcsikáljunk.)

Morn>!

[Jon:] Nem lenne nagyszerű, ha a tárgyak beszélnének? Felkelnénk, a falak pedig jó reggelttel köszöntenének engem.
[Garfield:] Nem lenne nagyszerű. Valahányszor kiégne egy villanykörte, meggyászolhatnánk.

(Semic, 2003)

Morn>!

[Jon:] Ne kapcsold el, Garfield, ez a Hamlet.
[Tévé:] Lenni vagy nem lenni…
– Hé! Mit csinálsz?
[Garfield:] Megoldottam egy létkérdést a modern technika segítségével.

(Semic, 2003)

Tonka>!

Egy filozófus mondta hajdan: „Gondolkodom, tehát vagyok.” Szegény Ubul, nincs tisztában azzal, hogy nem is létezik.

Tonka>!

[Jon:] Gondolod, hogy a léted nyomot hagy a világon?
[Garfield:] Naná hogy. Észrevetted, hogy a környékünkön jóval kevesebb a veréb mint azelőtt?

mokata I>!

Szerinted mi a siker, Garfield?
Bevágok 20 pizzát, és nem hányom ki.

reanadett >!

Soha ne szégyelld magad azért, milyen vagy. El kell fogadnunk, ami jutott, és a legjobbat kell kihoznunk belőle.

reanadett >!

Utálom az olyanokat, akik nem fejezik be, amibe belefognak. Velem ilyen nem fordulhat elő semmiképp. Az én filozófiám: „Soha ne kezdj semmibe”.

reanadett >!

Ma nem csinálok semmit. Kivéve, ha tévedek. Bár ha tévedek, az valami lenne. És nem semmi. Tehát ha nem csinálok semmit, nem is tévedhetek. Kivéve, ha tévedek.

reanadett >!

Az élet bonyolult. Amit beleadsz, azt kapod vissza tőle.

anitha P>!

[Jon] Mi az életfilozófiád, Garfield?
[Garfield] Süti az egész világ, és morzsa benne minden férfi és nő.
[Jon] És te mi vagy?
[Garfield] Én vagyok az egészen a csokidísz.