Többre ​lettél teremtve 4 csillagozás

Az élet, amit élsz, az élet, amit Isten akar, hogy élj
Jim Cymbala – Dean Merrill: Többre lettél teremtve

Jim ​Cymbala tisztában van valami olyasmivel, amit sokan nem ismertünk még fel: hogy egy kényelmes, biztonságos élet nem fogja azt a megelégedettséget eredményezni, amire áhítozunk.
Akár jónak tűnik most az életed, akár nem, Cymbala hisz abban, hogy Isten többet tartogat számodra. Ebben a könyvben segít rájönni, hogyan érheted el azt a „többet”, amit Isten szánt neked – több békét, igazi örömet és egy valódi életcélt. Ahogyan megnyitod magadat az Istentől jövő „több” előtt, egyben fel fogod fedezni egyedi feladatodat is: azt az egy dolgot, amire Isten téged hív – és senki mást –, hogy az Ő munkája érdekében ezen a világon elvégezd.
A Többre lettél teremtve lenyűgöző képet fest hozzád hasonló emberekről, akik rájöttek, hogy Isten „többje” több eredményt, több energiát és a végén több boldogságot hoz. Segíteni abban, hogy elképzelj egy teljesebb, gazdagabb szellemi területet, amire legbelül vágyakozol.
A Bibliából vett példákkal, kortársak történeteivel és a saját… (tovább)

Szegletkő, 2019

dontforgettosmileandread P>!
Jim Cymbala – Dean Merrill: Többre lettél teremtve

Jim Cymbala – Dean Merrill: Többre lettél teremtve Az élet, amit élsz, az élet, amit Isten akar, hogy élj

Könyv, amit nem tudtam és nem is lehet gyorsan olvasni.☝
Nem elolvasni viszont, nagy kár!! Csoda könyv.
Ez a könyv egy mankó volt nekem.

ambra>!
Jim Cymbala – Dean Merrill: Többre lettél teremtve

Nagyon jó könyv,minden szava értek. A harmadik könyv,amit olvastam a szerzőtől. Egyik sem okozott csalódást. Mély érzelmeket váltott ki belőlem,nem az az egy szuszra végig olvasható könyv. Ajánlom mindenkinek.

csauperjel>!

Az imát Isten nem arra szánta, hogy szükségeink és vágyaink végeláthatatlan listáját soroljuk fel. Sokunknak az ima inkább egy monológgá vált, mint egy dialógussá. Amikor kifutunk a dolgokból, amiket kérni tudunk, abbahagyjuk. Ha egy kicsit tovább maradnánk Isten jelenlétében és figyelnénk, kiárasztaná ránk szívét és gondolatait. Felbecsülhetetlen bepillantást engedne körülményeinkbe, tanácsot adna családi problémákra vagy kényes munkahelyi kapcsolatokra. Felfedné előttünk, hogy igent vagy nemet mondjunk-e egy adódó lehetőségre. Szükségünk van vezetésére, de a jó hír az, hogy Ő kész is arra, hogy megadja ezt nekünk, ha hittel kérjük Tőle.

111. oldal, Hat: Lassan a testtel! - Oroszlán vagy hazug? (Szegletkő, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: ima · Isten
csauperjel>!

Ma, az akadályokkal és ellenfelekkel való konfrontációnkban jól tesszük, ha nem a problémákra fókuszálunk, amelyek felsorakoztak ellenünk. Ehelyett ünnepelnünk kell Istent, aki már megmutatta erejét és gondoskodását a múltunkban. Nem kell, hogy bosszúsak legyünk vagy szorongjunk. A szívünk és az elménk le kell, hogy horgonyozzon Isten lenyűgöző tetteinek listájában.

41. oldal, Három: Isten áldásának helye - Nézz hátra, mielőtt előre tekintenél (Szegletkő, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: gondoskodás · Isten · probléma · szorongás · ünnep
csauperjel>!

– Uram, nincs bennem kellő bölcsesség, hogy ezeket a döntéseket magam hozzam meg. Sőt, nagyon össze tudom kuszálni a dolgokat, ha a saját eszközeimre hagyatkozom. Szükségem van éleslátásodra és iránymutatásodra. Ahogyan az izraelitákat vezetted, vezess engem is. Ahogyan Rebekát, Józsefet és Dávidot vezetted, úgy vezess engem is. Különösen figyelmeztess azokra a helyzetekre, amelyek kívülről talán jónak tűnnek, de a valóságban a Sátán csapdái.
    Isten nem mulasztja el, hogy egy ilyen imára válaszoljon.

114. oldal, Hat: Lassan a testtel! - Nem csak egyszer (Szegletkő, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: ima · Isten
csauperjel>!

Ha gyenge a hited és azt érzed, hogy túl sokat kér Isten tőled, tölts időt a Bibliával a kegyelem trónjánál, és mondd:
– Uram, tudom, hogy hinnem kellene Neked, tudom, hogy megtartod az Igében adott ígéreteidet. De úgy érzem, elborít, amit látok, túlságosan hatalmas. Nem tudom elképzelni, hogy ez megtörténik. Segíts, Uram! Adj hitet, hogy hihessek!
[…]
Vedd le a fókuszod az „én”-ről, és fordítsd figyelmedet a minden jó és hatalmas forrására. Szaladj Istenhez és az Ő Igéjéhez a hitért, amire szükséged van.

191-192. oldal, Tíz: A tiltakozást elutasítom! - Hit a harcra (Szegletkő, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: hit · ima · Isten
csauperjel>!

Az élet problémái valóságosak, de Isten sokkal valóságosabb.

157. oldal Nyolc: "Mi ez az egész?" - 3. nem látható haszon: A nehézség ad egy történetet, amit érdemes elmesélni (Szegletkő, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: élet · Isten · probléma · valóság
csauperjel>!

Szeretnélek emlékeztetni, hogy e kijelentés [Ruth 1: 16-17] legalapvetőbb mai alkalmazása számunkra a radikális elköteleződés Istenhez és a népéhez. Akármerre is vezet Isten, megfogadjuk, hogy arra megyünk. Ez határoz meg minket életünk hátralévő részében. Etnikai hátterünk, társadalmi osztályunk, anyanyelvünk – mind alig számítanak ahhoz a tényhez képest, hogy Krisztushoz tartozunk és az Ő testéhez, a gyülekezethez.

205-206. oldal, Tizenegy: Több, mint amiről valaha álmodtál - Útelágazás (Szegletkő, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: egyház · elkötelezettség · Isten
csauperjel>!

… emlékezzünk rá, nem lett volna történet a felszabadításról, ha előtte nem lett volna nehézség. A „mi ez az egész?” tapasztalat nélkül az életedben, semmi sem történne, amiről később érdemes lenne beszélni. Isten a győzelem bizonyságait építi ki a nehéz, sőt néha kétségbeejtő helyzetekből. Majd használni kezdi ezeket emberek felé, akik azzal küzdenek ma, amivel mi küzdöttünk tegnap.

159. oldal, Nyolc: "Mi ez az egész?" - 3. nem látható haszon: A nehézség ad egy történetet, amit érdemes elmesélni (Szegletkő, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: Isten · nehézség · tapasztalat