Friss ​szél, friss tűz 9 csillagozás

Ez történik, amikor Isten Szelleme elárasztja népe szívét

AZ ​IDŐK SÜRGETŐEK
ISTEN MOZGÁSBAN VAN
MOST JÖTT EL A PILLANAT…
hogy megkérd Istent, lobbantsa lángra a szellemed!

Jim Cymbala pásztor hisz abban, hogy Jézus meg akarja újítani népét – vissza akar hozni minket a szellemi zsákutcákból, a fásultságból és a langymeleg vallásosságból.

Cymbala első kézből ismeri a különbséget. Saját gyülekezete, a Brooklyn Tabernacle 1972-ben még hűsz fővel küszködött. Aztán elkezdtek imádkozni… Isten megmozdult… az utcán megkeményedett életek százával változtak meg Krisztus szeretete által… és ma már több, mint tízezren vannak.

Ennek az – Amerika egyik legkeményebb környékén levő – összetört gyülekezetnek a története jól szemlélteti, hogyan tudsz szellemi frissességet hozni a gyülekezetedbe és a saját életedbe. A Friss szél, friss tűz bemutatja, mit tud tenni a Szent szellem, ha a hívők komolyan veszik az imádkozást és az evangéliumot. Ez az elképesztő könyv felfedi, hogy Isten hogyan cselekszik életeket… (tovább)

Eredeti cím: Fresh Wind, Fresh Fire

Eredeti megjelenés éve: 1997

224 oldal · puhatáblás · Fordította: martini zsolt
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631288568 · Fordította: Martini Zsolt

dontforgettosmileandread P>!
Jim Cymbala – Dean Merrill: Friss szél, friss tűz

Jim Cymbala – Dean Merrill: Friss szél, friss tűz Ez történik, amikor Isten Szelleme elárasztja népe szívét

Üdítő a léleknek !

Jim Cymbala – Dean Merrill: Friss szél, friss tűz

Hú, ez annyira jó volt, hogy szélvészgyorsan átrobogtam rajta! Annyira égetően sürgetett, hogy két esti/éjszakai olvasás során két tennivaló fogalmazódott meg bennem:
– ezt a könyvet ALAPOSAN végig kell tanulmányozni, kijegyzetelni, a mostani helyzetemre/gyülekezetemre aktualizálni, és
– ezt a könyvet be kell szereznem! az olvasott kölcsönpéldányt gyülekezetünk egyik tagjától kaptam, aki nagyon ajánlotta – s rajta kívül még egy másik is, aki olvasta már Szóval, most már a feleségem sodortatja magát, égetően… Meg-megbeszélünk egyes cselekményeket, igeértelmezéseket, az imádkozás elengedhetetlenségét… és ki akarjuk terjeszteni az áldást: Isten munkáját a magunk és minden kapcsolatunk számára!
Hamarosan újra értékelem!

Flaisz_Róbert>!
Jim Cymbala – Dean Merrill: Friss szél, friss tűz

Szélsőséges gondolkodás jellemzi az írót, ami beárnyékol néhány nagyon is aktuális és éleslátó gondolatot.
Szűrve fogyasztandó, de erősen ajánlott.

padamak>!

Találkoztam olyan igehirdetőkkel, akik egy számítógépes fájlban büszkén mutogatták nekem, miről fognak prédikálni a következő év során. Minden előre le volt fixálva. Eltűnt róluk a nyomás, hogy hétről-hétre keressék Istent. Mi van, ha Istennek mégis más a terve? Mi van, ha a gyülekezet szellemi atmoszférája októberre megváltozik? Ha nincsen rajta kenet, és nincs benne prófétai üzenet – amivel valami frisset tudunk hirdetni Isten Igéjéből –, akkor a gyülekezeti élet nem lesz sokkal több, mint egy előadás-sorozat.

163. oldal - Második rész - Ami kevesebb, mint Isten legjobb terve, 9. Az erőtlen tanok csapdája; Művészet vagy szív (Magyar Pünkösdi Egyház Országos Ifjúsági Missziója, Budapest, 2017)

padamak>!

Isten szereti a gyengeséget.
Nem tud ellenállni azoknak, akik alázatosan és őszintén elismerik, milyen kétségbeejtően szükségük van rá. Tulajdonképpen a gyengeségünk szabadítja fel az erejét.

20. oldal - Első rész - Ráébredni egy hatalmas ígéretre, 1. Amatőrök; Összeomlás (Magyar Pünkösdi Egyház Országos Ifjúsági Missziója, Budapest, 2017)

padamak>!

Minél többet imádkozunk, annál inkább szükségét érezzük az imádkozásnak; és minél inkább szükségét érezzük az imádkozásnak, annál többet akarunk imádkozni.

55. oldal - Első rész - Ráébredni egy hatalmas ígéretre, 3. Ének a kétségbeesett emberekért; A titkos képlet (Magyar Pünkösdi Egyház Országos Ifjúsági Missziója, Budapest, 2017)

padamak>!

A nehézség Isten egyik legjobb szolgája, mert ez állandóan arra emlékeztet minket, hogy mennyire szükségünk van az Úrra. Különben hajlamosak vagyunk megfeledkezni arról, hogy hozzá forduljunk.

62. oldal - Első rész - Ráébredni egy hatalmas ígéretre, 4. Minden idők legnagyobb felfedezése; Az igazi erő (Magyar Pünkösdi Egyház Országos Ifjúsági Missziója, Budapest, 2017)

padamak>!

A Biblia azt mondja: „Az én házam, imádság háza lesz minden nép számára.” A prédikáció, a zene, az Ige felolvasása mind helyénvaló – én hiszek ezekben, és gyakorlom is őket. De ezek közül egyik sem lehet annyira meghatározó jellemzője Isten lakóhelyének, mint az imádság. Őszintén bevallom, hogy azt figyeltem meg: Isten többet tett emberek életében tíz perc ima alatt, mint az én tíz prédikációm alatt.

77. oldal - Első rész - Ráébredni egy hatalmas ígéretre, 5. Amikor Jézus haragra lobbant; Csak a munkájukat végezték (Magyar Pünkösdi Egyház Országos Ifjúsági Missziója, Budapest, 2017)

padamak>!

Isten munkáját csak Isten erejével lehet elvégezni. Az egyház egy szellemi szervezet, ami szellemi csatákat vív, és csak szellemi erővel képes Isten terve szerint működni.

106. oldal - Második rész - Ami kevesebb, mint Isten legjobb terve, 6. A megrázás ideje; Egyenesen előre (Magyar Pünkösdi Egyház Országos Ifjúsági Missziója, Budapest, 2017)

padamak>!

Viszont sosem indult el olyan helyen vallási ébredés, ahol szigorúan követték a szolgálati rendet.

csauperjel>!

…ami igazán számít [egy imaalkalmon], hogy a világmindenség Istenével találkozzunk, ne csak egymással.

32. oldal, Első rész - Ráébredni egy hatalmas ígéretre, 2. Lángra lobbanva; Egy új kezdet (Magyar Pünkösdi Egyház Országos Ifjúsági Missziója, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: ima · Isten
csauperjel>!

Carol a próbákat általában fél órás imával kezdte. Gyakran leszállt a dicsőítés szelleme a csoportra. Valaki előállt egy bizonysággal, vagy arra érzett indíttatást, hogy felolvasson az Igéből. Carol néha elmondott egy rövid buzdítást. Sokszor több volt az ima és a dicsőítés, mint a gyakorlás; néha egyáltalán el sem jutott a kórus az éneklésig.

34. oldal, Első rész - Ráébredni egy hatalmas ígéretre, 2. Lángra lobbanva; Örvendező hangok (Magyar Pünkösdi Egyház Országos Ifjúsági Missziója, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: ének · ima · Isten
Lenty >!

Az ima, a keresztény élet forrása, a keresztény ember segélyhívó vonala. E nélkül olyan az élet, mintha karjainkban tartanánk a kisbabánkat, és szépen felöltöztetnénk, csak éppen nem lélegezne!