A ​fenevad nyomában (Harcos Képzelet Játékkönyvek 7.) 8 csillagozás

Jim Caldwell: A fenevad nyomában

Ifjú, ígéretes harcos-varázsló vagy, az öreg Margalore mester kedvenc tanítványa. Pártfogód úgy döntött, hogy ajánlólevéllel elküld téged az ő régi mesteréhez, Feketebotos Mark'yhennonhoz. Ha a nevezetes ősmágus méltónak talál, talán folytathatod nála a tanulmányaidat. Csakhogy Mark'yhennon kastélyáig hosszú út vezet, veszedelmes tájakon keresztül, és úgy tűnik, a fekete botos varázsló rettentő próbatételeknek vet alá, mielőtt a kegyeibe fogadna…
Jöjj, lépj be a képzeletharcosok sorába, s cselekedj belátásod szerint. Döntsd el te, harcolsz, menekülsz, varázsolsz vagy ravaszkodsz, s milyen eszközöket használsz arra, hogy eljuss Mark'yhennon kastélyába! Csak dobókocka, papír, ceruza és radír szükséges, s máris indulhat a játék!
Ha sikerrel végig akarod játszani ezt a rejtélyekkel teli, kalandos történetet, fortélyosnak kell lenned, megfontolni döntéseidet, s észben tartani, hogy bár a szerencse segíthet a kockadobásoknál, nem biztos, hogy mindig te vagy az erősebb…

Eredeti cím: Catch the Beast

Eredeti megjelenés éve: 1993

Cherubion, Debrecen, 1993
252 oldal · ISBN: 9637841180 · Illusztrálta: Bera Károly, Zubály Sándor

Laren_Dorr
Jim Caldwell: A fenevad nyomában

A legjobb lapozgatós könyv, amit valaha olvastam (játszottam).
Színvonalban olyan szinten kiemelkedik a hasonló játékkönyvek közül, hogy nagyon meg sem lepődtem, amikor megtudtam, Kornya Zsolt (alias Raoul Renier) írta. Egyébként egy általa mesélt Ravenloft szerepjátékos kaland alapján.
Talán nem is célszerű egy játékkönyvnél a túl izgalmas, csavaros, összetett történet, ugyanis az előttem értékelőhöz hasonlóan a kaland felénél én is sutba vágtam a kockákat, a játékot, és csak olvastam, olvastam tovább, hogy mi lesz ennek a sztorinak a vége.

Sang
Jim Caldwell: A fenevad nyomában

Egy poros faluba tévedünk utunk során (lakói nevéből ítélve valahol orosz területen: Vitalij, Szvetlána… érdekes), melyet egy farkasember tart rettegésben. Miután sikerül magunkat tisztázni a gyanú alól, hogy esetleg mi lennénk azok, segítünk a parasztoknak a nyomozásban.

Nem nehéz a játék, inkább realistább megközelítést igényel gondolkodásban, mint akár egy korunkban játszódó bűnmegoldós történet. Harc az átlaghoz képest minimális van benne, bár a keményebb ellenfelek miatt a jó harcértékek nem ártanak.

Hamar rá kell jönnünk hogy nem a szokásos kincsgyűjtő-harcoló kalanddal állunk szemben, hanem egy lassabb, inkább elméleti történettel. Rá kell hangolódni, fel kell venni a tempóját, aki zúzni szeret, az itt nem nagyon találja meg a számítását. Szép fokozatosan megismerjük a falu lakóit, akiknek karaktere teljesen jól megkülönböztethető. És hát itt van az Elátkozott bárd, aki egy nagyon eredeti figura, a sztori közepétől a végéig abszolút ő uralja a terepet. Én nagyon bírtam a stílusát, leginkább a Hegylakó című alkotásból Ramirez figurájára emlékezetett.
A történet amúgy egy kerek egész, nincs vele semmi baj, bár egy kicsit túl lineáris, nem nagyon lehet eltávolodni a fő csapástól. Mindenestre magasan a legjobb a Harcos Képzelet sorozatban, bár véleményem szerint, ezt a rangot nem nehéz kivívnia.

Bővebben: http://kjk-anime.blogspot.hu/2013/01/kjk-fenevad-nyomaban.html

Robert Knight: Cherubion hőse Fantasztikus játékkönyv, melyben te vagy a főhős!

Harcos Képzelet Játékkönyvek sorozat · Összehasonlítás