Apró ​szívesség (A Dresden-akták 10.) 4 csillagozás

Jim Butcher: Apró szívesség

Harry Dresdent már egy teljes éve nem próbálták megölni, és végre úgy tűnik, kezdenek egyenesbe jönni a dolgai. Hosszú idő óta először egészen fényesnek ígérkezik a jövője. A múlt azonban olykor átkozottul sötét árnyékot vet.

Egy korábbi alku miatt Harry most Mab adósa, és a sidhe-k Téludvarának uralkodója, a Levegő és Sötétség Királynője úgy dönt, ideje behajtani a tartozás egy részét. Ezt az apró szívességet igazán nem lehet visszautasítani… mondhatni, csekélység, Harry éppen csak egy rémálomba illő ellenfél és egy hasonlóan halálos szövetséges között találja magát miatta. Ha sikerre akarja vinni a megbízást, a végsőkig ki kell tolnia képességeinek határát, és azt is
el kell döntenie, kihez marad hűséges.

Találó a mondás: ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, valószínűleg nem is igaz…

Eredeti megjelenés éve: 2008

Delta Vision, Budapest, 2021
608 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633953648 · Fordította: Tüzér Judit

Kapcsolódó zóna

!

Dresden, az egyetlen mágus, aki megtalálható a telefonkönyvben

19 tag · 16 karc · Utolsó karc: 2021. szeptember 20., 11:26 · Bővebben

Harry Blackstone Copperfield Dresden · Bob · Thomas Raith

Jim Butcher: Apró szívesség

Az egyes részek sablonossá válhattak volna, ismétlődhettek volna, ehelyett az akták elkezdtek összekapcsolódni. Itt egy ellenség, aki visszatért, ott egy adósság, ami behajtásra kerül.
Nagyon jó csapat állt össze – joggal feltételezzük, hogy az utolsó részig Harry megmarad :) – de most már sokmindenkiért aggódhatunk. Van rokon, tanítvány, barát, kutya, macska, koponya – ha kell az életüket veszélyeztetik a másikért (bár lehet, hogy a két utolsó nem). Kifejezetten jó és a történetnek is jót tett, ha Harry bajban van – mikor nincs? – akkor most már segítséget hívhat, nem valamikor a felénél, hanem már nyomozás elejétől. Több éves, jó ismeretségek, amelyekből egyet se szeretnénk elveszíteni. Pedig minden esély megvan rá… a tündeudvarok, a dénáriánok és még az alvilág is bekapcsolódik.

donzella P>!

– Rendben – szólalt meg. – Hová megyünk?
– Oda, ahol úgy bánnak velem, mint egy királlyal.
– A Burger Kingbe?

125. oldal - 10. fejezet (Delta Vision, 2021)

donzella P>!

Bob a regényével kiabált, a szerelmi jeleneteknél örvendezett, minden másnál pedig vitatkozott, mintha a szereplők élőben adnák elő a történetet a színpadon.

32. oldal - 3. fejezet (Delta Vision, 2021)

Kapcsolódó szócikkek: Bob

– Érti, amit mondasz?
– Ha úgy tartja kedve – morogtam. – Okosabb, mint rengeteg ismerősöm.
Thomas egy pillanatig emésztgette ezt, majd kissé tétován Egérhez fordult.
– Ööö, oké, figyelj. Amit korábban Harryről mondtam, az nem komoly, rendben? Csupán egy vicc.

124. oldal - 10. fejezet (Delta Vision, 2021)

A Dresden-akták sorozat · Összehasonlítás