Az ​utolsó tanú 12 csillagozás

Miami ​újra retteg!
Pedig három éve, a város történetének legnagyobb szabású embervadászata után végre sikerült kézre keríteni a szadista vérengzőt, egy szörnyeteget, aki most a halálsoron várja sorsának beteljesülését.
Ám a pánik visszatért Miamiba, mert új, rémisztő gyilkos settenkedik a város utcáin.
Ez a gonosztevő azonban a rendőrséget tette a céltáblájává.

Zsarukat gyilkolnak meg brutális kegyetlenséggel, miközben szolgálatukat teljesítik, és úgy tűnik, hogy a gyilkos, akit csak „Fekete Kabátosként” emlegetnek, még csak most kezdett munkába! Falconetti különleges ügynököt speciális osztag felállításával bízzák meg, mert a rendőröket súlyosan megrázzák a kegyetlen gyilkosságok, és igazságtételt követlenek.
A helyszíneken talált nyomok alapján a drognak is köze van az esetekhez, és amikor az egyik nagy bandavezér eltűnik, felmerül a szörnyű gyanú: Ebben az ügyben a rendőrségi korrupció is szerepet játszik.

C. J. Townsend államügyész is… (tovább)

Eredeti cím: Last Witness

Trivium, Budapest, 2009
346 oldal · ISBN: 9789639711525 · Fordította: Leyrer Ginda

adrika0924>!
Jilliane Hoffman: Az utolsó tanú

Ez egy trilógia második része, de önmagában is érthető a történet, én sem olvastam (még) az első kötetet. Az utolsó sorok után pedig a harmadikat is mielőbb szeretném megkaparintani, de szomorúan vettem tudomásul, hogy nem jelent meg magyar fordításban. MIÉRT?!
Hogy lehet az, hogy egy kiváló thriller – mi több, az egyik legjobb regény, amit valaha olvastam –, nem aratott zajos sikert a hazai könyvpiacon, miközben például a németek imádják? Külön kérvényt kellene benyújtani egy kiadónak, hogy adjanak ki egy kitűnő könyvet?
Az elsőtől az utolsó oldalig lebilincselő a történet, amit számos nézőpontból ismerhetünk meg, és ettől lesz nagyon emberi és életszerű. Meg attól, hogy nincsenek benne tökéletes emberek: a „jók” is bűnösek, a „rosszak” is ártatlanok valahogy/valamiben. Remekül felépített olvasmány, amelyben a megfelelő helyeken változik meg a nézőpont, és tényleg csak legvégén jössz rá, hogy ki mozgatja a szálakat. A legnagyobb kérdés az, hogy kiderül-e egyáltalán?

Naoko>!
Jilliane Hoffman: Az utolsó tanú

Még mindig nagyon tetszik ez a sorozat (?). Az egyik legjobb krimi, amit olvastam. Kellően fordulatos, kellően kiszámíthatatlan és a karakterek is kellően emberiek. A jók sem makulátlanok és idővel a „gonosz” motivációja is úgy ahogy kiderül. Az egyetlen kérdés számomra a befejezés, ami további folytatást sejtet. Hova lehet ezt még csavarni? Van még elég, hihető fordulat a történetben? Mindenesetre kíváncsi leszek.

Royal>!
Jilliane Hoffman: Az utolsó tanú

Nagyon jó volt a könyv, végig izgalmas, pörgős volt a történet. Mivel ez egy trilógia és ez a második része, ezért ajánlom mindenkinek figyelmébe, hogy az első résszel kezdjék az olvasást aminek a címe A megtorlás. Erősen kapcsolódik az első részhez, majdhogynem folytatja a történetet és a végkifejletet is csak akkor értik meg igazán, ha olvasták az előzőt.

krisztin1>!

Ha problémád van, az mindig sokkal nagyobbnak tűnik, ha egyedül akarsz megbirkózni vele, és bezárod a fejedbe, mondta neki egyszer az édesapja. Sokkal jobbak az esélyeid, hogy megküzdj vele, ha megosztod valakivel a gondjaidat. Próbáld ki, és meg fogod látni, mennyivel könnyebb úgy.

krisztin1>!

[…] Sokszor egy rossz döntésen múlik minden.

MKDóri>!

A sajtó ezúttal sem tartotta tiszteletben sem az élőket, sem pedig a halottat.

MKDóri>!

Kinyitotta az ablakot a KÉRJÜK, NE DOHÁNYOZZON! felirat mellett, és rágyújtott.

MKDóri>!

– Phű – kuncogott Manny – Kár, hogy ezt nem láttam. Fogadok, hogy ettől Gracker kopasz feje céklavörös lett.
Egy pillanatig mindenki kérdőn nézett a Medvére.
– Az a különbség, fiúk, hogy én nem kopaszodom. Én borotválom a fejem – mentegetőzött Manny, védekező mozdulattal dörzsölgetve a saját tar koponyáját.
Dominick kétkedve bólintott.

MKDóri>!

Ne hallják a gonoszt, nem látják a gonoszt és nem beszélnek a gonosszal.

MKDóri>!

Nem tetszett neki ez a helyzet, amibe került, mivel a hitelessége forgott kockán, amikor egy szövetségi bíró vonja kérdőre, amíg a fejesek – akik helyette eldöntötték, hogy mindenképpen erőltetni kell ezt az ügyet –, a kényelmes irodáikban ültek, három emelettel felette, és ilyenkor kussolnak.

ValerinLanz P>!

– Mi a franc? Beköszöntött az ősz, és máris alacsonyan szállnak a pszichopaták?