This ​One Summer 26 csillagozás

Jillian Tamaki – Mariko Tamaki: This One Summer Jillian Tamaki – Mariko Tamaki: This One Summer

Rose ​and Windy are summer friends whose families have visited Awago Beach for as long as they can remember. But this year is different, and they soon find themselves tangled in teen love and family crisis. From the creators of Skim comes an investigation into the mysterious world of adults.
Sure, Rose’s dad is still making cheesy and embarrassing jokes, but her mother is acting like she doesn’t even want to be there. Plus, being at the cottage isn’t just about going to the beach anymore. Now Rose and Windy are spend a lot of their time renting scary movies and spying on the teenagers who work at the corner store, as well as learning stuff about sex no one mentioned in health class.
Pretty soon everything is messed up. Rose’s father leaves the cottage and returns to the city, and her mother becomes more and more withdrawn. While her family is falling to pieces, Rose focuses her attention on Dunc, a teenager working at the local corner store. When Jenny, Dunc’s… (tovább)

320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781626720947 · Illusztrálta: Jillian Tamaki
320 oldal · ASIN: B00JYZAP34 · Illusztrálta: Jillian Tamaki
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781596437746 · Illusztrálta: Jillian Tamaki

Zsuzsanna_Makai>!

Nagyon tetszett!
A gyerekkori Balatoni nyaraimat idézte. Amikor gyakorlatilag semmit nem csináltunk, csak voltunk. Ettünk, olvastunk, néztük a felhőket, rádiót hallgattunk, fürödtünk, semmi extra nem történt, mégsem unatkoztunk soha, mert mindig akadt valami, amit csinálhattunk, palacsintadobálás, tollasozás szélviharban…
Szóval ez a könyv se szólt sokkal többről, mégsem untatott egy pillanatig sem, leginkább elkapott a nosztalgia olvasás közben.
u.i.: Rose Vernét olvasott

Lahara IP>!
Jillian Tamaki – Mariko Tamaki: This One Summer

Slice-of-life dráma nyaralással. Igazából szeretem az ilyen „semmi-sem-történik” történeteket, Windy nagyon szimpatkus volt, Rose anyja kevésbé, holott fontos szereplő. Kíváncsi voltam, hol fog összetalálkozni a Rose anyja és Dunc barátnője vonal.
A rajzolás érdekes volt, jobban kedveltem volna, ha jobban rajzfilmes, kevésbé realisztikus, főleg az arcoknál, némelyik kifejezetten csúnya volt, viszont összeségében, mint mozdulatok, tájak lerajzolva, az tetszett.

theodora P>!
Jillian Tamaki – Mariko Tamaki: This One Summer

Tetszett ez az ifjúsági képregény, ami egy nyaralás néhány hetét öleli fel.
Rose családja Awago Beachen töltik hagyományosan a nyarakat, itt szokott a nála néhány évvel fiatalabb Windyvel találkozni, csavarogni.
Ez a nyár kicsit már mint az eddigiek – Rose már kezd kamaszodni, Windy ezzel szemben még inkább gyerekes.
A képregényben előkerül az ébredező szexualitás, az hogy milyen nyomasztó tabu tud ez lenni a kamaszoknak. Illetve egy családi probléma és titok, amit Rose nem ismer, csak a negatív hatásáit érzi: szülei elhidegülését, a veszekedést, édesanyja visszahúzódását mindentől.

Nikol24>!
Jillian Tamaki – Mariko Tamaki: This One Summer

Könnyen olvasható könyv a korai tinikorról és az életről.

Hails>!
Jillian Tamaki – Mariko Tamaki: This One Summer

Annyira nem jött be a sztori. Leginkább így tudnám legrövidebben összefoglalni: Történet egy édes-szomorú nyárról a családról, barátságról és a kamasz kor kezdetéről, ahol még nem akarsz semmit de már kezdenek érdekelni a fiúk.
Viszont a képregény megoldás és a rajzok nagyon tetszettek. A grafika vagány volt és ezért lett végül 4 csillag és nem csak 3. :(
Oh és még valami nekem egy kicsit a Louie élete című meséből a nyári táboros részekre emlékeztetett ez az egész történet.

szep_eszter>!
Jillian Tamaki – Mariko Tamaki: This One Summer

Van egy tűnékeny, borongós, derengős, megfoghatatlan időszak a gyereklét és a kamaszkor között, amikor az embert már nem köti le teljesen az a játék, ami korábban a kedvence volt, de még nem is söpri félre nyeglén. Amikor az ember még nem érti, hogy az idősebb kamaszok miért beszélnek folyton a szexről, de már nem is olyan naiv, mint tavaly. Ezt a sodródó, semmi ágán csüngő időszakot nem lehet szebben ábrázolni mint a This One Summer gyönyörű képeiben, csendesen kibontakozó drámájában, érzéseket és emlékeket felkavaró képsoraiban. Történet is van, természetesen: két lány, egy idősebb és fiatalabb, minden nyarat együtt töltöttek: barátságuk mély és igazi, de idén valahogy mégis disszonáns. Közben a felnőttek furcsa dolgokról beszélgetnek, és nem mindig lehet tudni, mit várnak.

peterszebeni I>!
Jillian Tamaki – Mariko Tamaki: This One Summer

Nagyon szeretem az ilyen kissé önéletrajzinak ható (mert aztán ki tudja, hogy igazán az-e) szerzői képregényeket, mint a Blankets, Blue Is The Warmest Colour, Sculptor.
Ezt a kötetet is abszolút ebbe a vonalba illeszkedett, a kivitelezés, és a rajzok egyaránt gyönyörűek és hangulatosak, viszont a történetvezetés számomra nem ért fel a fentebbi példákhoz.

Hanna IP>!
Jillian Tamaki – Mariko Tamaki: This One Summer

Két lány a kamaszkor határán – egyikük még innen, a másikuk éppen túl ezen a küszöbön. A megszokott nyaraló gyerekkori aranyfénye megkopik, és egyre nagyobb a betekintés a felnőttek világába és problémái közé.
Kiváló YA képregény, bár nem tudom, abban a korban olvasva mit mondana – így utólag, felnőtt fejjel is pirulásra késztető, ahogyan a kiskamaszok bolondozását, ugratásait, érzéketlenségét és időnkénti kegyetlenségét megmutatja. Nem tudom, egy 11-12 éves olvasó mennyire szeretne szembenézni egy ilyen tükörrel.

Hanon13>!
Jillian Tamaki – Mariko Tamaki: This One Summer

Ilyenkor sajnálja csak igazán az ember, hogy a nyarait fiatal tinédzserként a szobájában töltötte. Illetve hogy rátalált az internetre. Pedig akkoriban mennyire élveztem, hogy nem kell kimennem a szabadba hogy beszélgessek a barátaimmal, hanem a hűvös szobában is megtehettem ugyan ezt….hát ma már nem élvezem ezt az egészet.
Egyszerű kis történet a gyerek/tinédzser kor határán álló lányokról. Illetve a családról, hogy egyetlen titok mennyire rosszul tud esni a gyereknek, főleg úgy hogy a tudta nélkül megy minden végbe. Senki se magyarázza el nekik mi történik, miközben ők már érettek lennének hogy megértsék.
Fiataloknak azért ajánlom, hogy lássák, a modern kütyük nélkül is mennyi mindent lehet tenni nyáron, no meg hogy ráeszméljenek ha bármi gondjuk van az nem egyedi. Sokan éreznek hasonlóan. Felnőtteknek pedig azért, mert nosztalgikus. Visszarepít abba a korba, amikor még butuska gyerek az ember, de már felfogja a világot maga körül.

Jillian Tamaki – Mariko Tamaki: This One Summer

Számomra ez a képregény rengeteget jelent. Ritkán írok értékelést bármiről, de ha egyszer írok, az azt jelenti, hogy a mű hatalmas hatással volt rám.
Lassú folyású, tinikről szóló és magát az olvasót is visszarepíti a maga tinédzserkorába és nosztalgikus érzésekkel csukja be a fedelet olvasás után.
Az illusztrációk csodálatosak és részletgazdagok, a történet vezetése kissé csapongó, ahogyan egy gyerek is egyszerre több fonalat ragad meg mesélés közben. Ez viszont nem jelenti azt, hogy a történet maga csak egy könnyed sétagalopp, fölveti a két főszereplő érési folyamatát egy nyáron keresztül és eközben olyan kérdéseket és témákat feszeget, amik az ilyen korban hihetetlenül fontosak.
Mindössze azt kívánom, hogy bárcsak gyerekkoromban találkoztam volna ezzel a művel!
A fél csillag a borzasztó lassan kibontakozó cselekmény miatt került levonásra.

SzarnyasLany>!

– Do you guys have any more pop?
– You are addicted like it's cocaine crack!

SzarnyasLany>!

– Hey, Rosie, did you know you were once small as a rock? It's true! Before you were born, when you were just in my belly, you were teeny-tiny.
– I was just like a bean.
– At first. Then you became you.