Ez ​fájni fog 12 csillagozás

Jillian Medoff: Ez fájni fog

Rosa Guerrero minden nehézség ellenére felsővezetővé küzdötte fel magát. Az Ellery Fogyasztói Kutatócsoport Humán Erőforrását régóta vezető asszony méltósággal és empátiával fordul beosztottjai felé, kivívva ezzel odaadó hűségüket.
A gazdasági válság beköszöntével és az egyre nagyobb méreteket öltő munkanélküliség mellett az Ellery jövője sem tűnik túl rózsásnak. Miközben Rosa azért harcol, hogy embereit megóvja az üzleti élet zord valóságától, ők maguk is kisebb-nagyobb válságokon mennek át. A szívszorítóan esendő szereplők nap nap után tervezgetnek és álmodoznak, szerelmesek lesznek, kiábrándulnak, s eközben különböző célokat hajszolnak. Ám amikor vezér­csillaguk, Rosa halványulni kezd, munkatársai eleddig elképzelhetetlen kihívásokkal találják szemben magukat. A hiteles, pontos és szívfájdítóan szellemes Ez fájni fog! mesterien megírt regény a munkáról, magányról, szerelemről, hűségről, váratlan fordulatokról és meglepetésszerű szerencséről, vagyis magáról az életről.

Alexandra, Pécs, 2019
412 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634474517 · Fordította: Iváncsics Irma
Alexandra, Pécs, 2019
412 oldal · ISBN: 9789634475309 · Fordította: Iváncsics Irma

Szencsike P>!
Jillian Medoff: Ez fájni fog

Számomra elég semmi extra, nem igazán lettek érdekesek a szereplők sem. Igaz amit megtudunk róluk, az mindennapi életük apró-cseprő viszontagságai, örömei. Hogy mindezek mennyire lesznek érdekesek, jó kérdés, voltak benne részek, amik érdekeltek, de az se túl sok. Lehet pár év múlva, mikor annyi idős leszek mint a főhősök többsége, talán jobban érteném, de most egyáltalán nem fogott meg a történet.

Jillian Medoff: Ez fájni fog

Még nem olvastam ilyen könyvet, amely ilyen mértékben központba helyezi a munkahelyi témát. Ebbe beletartozik a hierarchia, törekvések a ranglétrán való felkerülésben, baráti és szexuális kapcsolatok, kihívások, kiégések, túlórák és lógások… Regényben is vannak, akik szeretik a munkájukat, vannak, akik megszállottan és vannak olyanok, akik csak pénzt keresnek. Akárcsak az életben.
Tetszett a regény stílusa, mert nem tudtam eldönteni nő írta vagy férfi, annyira szellemes volt ahogy ábrázolta a férfiakat és nőket és azok érzéseit, gondolatait. Finoman, érzékenyen, de nagyon hatásosan ábrázolja a betegséget, a homoszexuális férfiak nehézségeit, az elhízással küzdő gondjait,a különböző kapcsolatokat, magány átélését…
Valahogy a 60. oldal környékén kezdett magába szippantani a történet és érdekelni a szereplők. Az olvasó óhatatlanul is a saját munkahelyével hasonlítja össze az olvasottakat.

BBetti86>!

Az alkalmazottak lopnak. Rosa ezt gyakran elfelejtette, minthogy hajlamos volt a legjobbat látni az emberekben, de megtették – és még hogy! Ha nem jegyzettömböket és tollakat, akkor papírtörlőt, édesítőszert, kávéspoharat vagy WC-papírt, vagy fénymásoló tintapatront és nyomtatópapírt, jelölőfilceket vagy radírokat. Egyszer hallott egy srácról, aki egy frissen beindított internetes vállalkozásnál dolgozott az IT-n. Állítólag kigurított tíz ergonomikus széket, mindegyiket megpakolva pár doboz új iMackel, levitte a liften, át az előtéren, és ki egy brooklyni irodaépületből.

Molu P>!

Bár a lány kedvelte Leót, volt benne valami, ami túl sok volt, ezért voltak kollégák, nem pedig barátok. A kollégákkal az ember eltölti az idejét, megoszthat titkokat, még le is fekhetnek egymással, de bármennyire intim is a kapcsolatuk, bármikor azt lehet mondani, hogy „Ennyi elég volt, köszönöm”, és haza lehet menni.

Molu P>!

Nandóra, a bátyjára emlékeztette, akiben szintén olyan belső űr volt, amit képtelenség volt megtölteni. Ennek tudatában belényilallt valamiféle együttérzés Charles iránt, bár a bátyjához hasonlóan ő is önző, önelégült és rosszindulatú volt.