Megtalált ​húgok (Wildstone 1.) 19 csillagozás

Jill Shalvis: Megtalált húgok

Az ​élet egy pillanat alatt megváltozhat…

Miután a séfhelyettes Quinn Weller halálos autóbalesetben elvesztette a húgát, élete lassan visszatér a normális mederbe. Úgy tűnik, mindene megvan: szerető család, álommunkaés egy jóképű barát, aki alig várja, hogy jegygyűrűt húzhasson az ujjára. Miért érzi hát mégis üresnek magát, mintha egy hiányzó darabot keresne, amit nem talál?

A válasz egy ügyvéddel érkezik, aki Quinn nyomára bukkan, és bombaként robbanó titkot tár fel előtte, egy rejtélyes örökségről, amelyre egyedül ő jogosult. A megdöbbentő hír szökőárként zúdul Quinn-re. Rá kell ébrednie, hogy egész eddigi élete hazugság volt.

Hirtelen ötlettől vezérelve otthagyja munkáját, otthonát és barátját. Elindul a kaliforniai Wildstone-ba, ami ugyan csak néhány órányira fekszik északra, ám mintha világok választanák el Los Angelestől. Bár Quinn eleinte nem egészen illik ebbe a világba, mégis vonzódni kezd a város egyszerű örömeihez… meg a csinos, sötéthajú… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
440 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634576082 · Fordította: Barcza Gerda Adrienne
440 oldal · ISBN: 9789635614677 · Fordította: Barcza Gerda Adrienne
440 oldal · ISBN: 9789635614684 · Fordította: Barcza Gerda Adrienne

Tilly Adams

Mrs_Curran_Lennart P>!
Jill Shalvis: Megtalált húgok

Kedves kis történet volt, olvastam már hasonlókat a szerzőtől. Pletykás kisváros, élete fordulópontján lévő hősnő, romantika, humor és bonyodalmak. Quinn harminc évesen tudja meg, hogy örökbefogadták és van egy tinédzser húga, akinek nincs más rokona. Los Angelesből elutazik ebbe a lepukkant kisvárosba, és mindent megtesz, hogy a legtöbbet hozza ki a helyzetből. Nem is volt kérdés, hogy hepiendben fog végződni a történet, de közben jó néhány vicces helyzet is akad ( pl. a tojások megszerzése a csirkéktől), és a romantika is kopogtat hősnőnk ajtaján.

lvarganiki>!
Jill Shalvis: Megtalált húgok

Ahogy a lányom mondaná: „Ez cukkancs volt! ” (mentségére legyen szólva, 12 éves :D)
Igazi SEP hangulat, szívet melengető ugyanakkor fordulatos és végtelenül romantikus történet. Különösen imádtam a fejezetek elején a 15 éves Tilly velős megjegyzéseit.
Íme egy ízelítőnek:
"Az életnek három szakasza van:
1. Születés.
2. MI A FRANC EZ?
3. Halál."
Újraolvasós lesz!

hovi P>!
Jill Shalvis: Megtalált húgok

Nagyon lassan haladtam ezzel a könyvvel, nem igazán tudott lekötni. És még azt se mondhatom, hogy rossz volt, mert nem volt az. Egyszerűen nem az én stílusom volt vagy egyszerűen nem abban a hangulatban kapott el, hogy élvezni tudjam.
A történet maga egy elég fontos témát dolgoz fel. De ezen kívül is számos dolog adhatott okot a gondolkodásra.
Nem mozgatott meg annyira, hogy érdemibb értékelést írjak :(

Tóth_Danci>!
Jill Shalvis: Megtalált húgok

Aranyos kis nyári olvasmány volt. Egy csendes, aprócska városban, ahol mindenki tud mindent mindenkiről, nem marad el a titkok feltárása, a romantika és az intrika sem. Ha valaki egy kis izgalomra vágyik mindenképpen ajánlom.

DzsDzs88 P>!
Jill Shalvis: Megtalált húgok

Egy jó hangulatú történet, ami megmosolyogtat, és kellemesen elgondolkodtat arról, mi is az, ami igazán fontos az életben – igazi vasárnap délutáni, begubódzós könyv. Hozza bájos humorát, és könnyen szerethető, összetett karaktereit.
A 4* mégis jóindulatú, mert az Egyszerűen ellenállhatatlan után valahogy többet vártam, valami hiányzott.

Könyveslány P>!
Jill Shalvis: Megtalált húgok

Aranyos, bájos kis történet testvérekről, gyászról, kisvárosi életről, szülő-gyerek kapcsolatokról. Könnyen megkedvelhetők a szereplők és a minden nyűgje mellett nem kicsit idealizáltnak tűnő kisváros is. Tilly naplóbejegyzései feldobják a könyvet, jókat lehet mosolyogni rajtuk. Szerencsére, bár egy sorozat első darabja, de nem függővéges, önmagában is olvasható. Kellemes olvasmány, de annál nem több, újraolvasni már nem valószínű, hogy eszembe jutna.

Könyvmolyképző KU>!

Én csak egy lány vagyok, aki egy saláta előtt áll, és azt kéri tőle, hogy legyen fánk.

Könyvmolyképző KU>!

Szerencsére még a legrosszabb napok is csak huszonnégy órából állnak.

Könyvmolyképző KU>!

Nem számít, mennyit eszik az ember, a desszertnek mindig jut hely. A desszert ugyanis nem a gyomorba megy, hanem a szívbe kerül. Ezt anyámtól tanultam, és igaz.

Könyvmolyképző KU>!

Jól hangzik, ha az embernek vannak tervei – de aztán fel kell öltöznie, és el kell elindulnia otthonról.

Könyvmolyképző KU>!

Úgy járkálok, mintha minden rendben lenne, de mélyen legbelül, a cipőmben lecsúszott a zoknim.

Könyvmolyképző KU>!

Anyám azt mondta, könnyű szeretni valakit, amikor a legjobb formában van, de akkor szeretni, ha a legrosszabban van, az az igazi mutatvány.

Könyvmolyképző KU>!

Nem bánnám, ha valaki úgy nézne rám, ahogy én nézek egy pizzát.

Könyvmolyképző KU>!

Hogy lehet az, hogy tizenöt évesnek lenni közel sem olyan szórakoztató, mint a tévében?

Könyvmolyképző KU>!

A felnőtté válás olyan, mint amikor az ember egy jégkockát próbál a szájába venni a pohárból, és az összes az arcába esik.