Madarak 6 csillagozás

Hogyan figyeljük és értsük meg a madarak világát
Jill Bailey – David Burnie: Madarak Jill Bailey – David Burnie: Madarak

Szemfüles Felfedező

Izgalmas új sorozat fiatalok számára, sok érdekességgel és ötlettel.

*Ötletek az idő hasznos eltöltésére
*Érdekes történetek
*A terepen zsebben is hordhatod
*Gyakorlati útmutató, hogyan figyeld és értsd meg a környező világot

Madarak

*Vajon hogyan építik fészküket, és miért rak némelyikük csak egy tojást?
*Hogyan készítsünk madárfürdőt?
*Miért vannak tollai és hogyan tanulnak meg repülni?

Kolibri, Budapest, 2017
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634371465 · Fordította: Mátics Róbert
Lux Primo, Budapest, 1993
64 oldal · ISBN: 9637658114 · Fordította: Schmidt András

a_bookworm_named_honey>!
Jill Bailey – David Burnie: Madarak

Jill Bailey – David Burnie: Madarak Hogyan figyeljük és értsük meg a madarak világát

Nagyon tetszett ez a kis könyv! Hihetetlenül érdekes, rengeteg infót sorakoztat fel és nagyon korrekt, ahogy bemutatja a madárvilágot.
Tetszett, hogy nagyon alapos a madarakat illetően off és csomó olyan dolgot is leír, ami alapvetően egyáltalán nem köztudott dolog.
Legalább hatvan különböző madárról esik benne szó, mindről egy-egy kis információmorzsát átadva ezáltal széleskörűen megismerjükaz említett madárkákat.
Szuperek a kis trükkök és tippek, amiket leír, például, hogy hogyan készíthetünk pár hozzávalóból csúcs madáretetőt.
A kiskacsa kikelése volt a kedvenc részem, nagyon cuki!! :)

Merpeople>!
Jill Bailey – David Burnie: Madarak

A madarakat ebből a könyvből ismertem meg.

vorakmarika P>!
Jill Bailey – David Burnie: Madarak

Nehéz ismeretterjesztő könyvről értékelést írni. Az egész családunk nagyon szereti a madarakat, ezért vettük meg ezt a könyvet. A gyerekeket nem köti le igazán, kicsik még hozzá, de iskolás korukban biztosan szívesen olvasgatják majd ők is. Tartalmilag jónak találtam, a madarakkal kapcsolatos legfontosabb témákról ír, szép képekkel illusztrálva a szöveget. A megfogalmazása kifejezetten gyerekeknek való, de nem volt gagyi, így felnőttként is élvezhető volt.

a_bookworm_named_honey>!

1. Csinálj egy kis lyukat a pohár alján, itt vezesd át a zsineget, majd egy nagy csomót vagy egy pöcköt köss rá, nehogy kicsússzon.
2. Kérj meg egy felnőttet, hogy olvassza meg a zsírt, majd keverd bele a madáreleséget.
3. A keveréket kanalazd át a pohárba, majd hűvös helyen szilárdítsd meg.
4. Lógasd a poharat egy fára vagy egy etető oldalára, és nézd meg, hogyan tornásznak rajta a cinegék!

37. oldal, Táplálkozás - Etessük a madarakat! (Lux Primo, 1993)

Kapcsolódó szócikkek: madár · madáretető