A ​világ koronája 0 csillagozás

A Szent Grál birodalma
Jezsó Ákos: A világ koronája

Szántai Lajos, műveltségkutató: „Merészívű, varázslatos szárnyalás, lüktető, fordulatos, izgalmas cselekményvilág jellemzi Jezsó Ákos történelmi regényét. A kiváló dramaturgiai érzékkel és alapos művelődéstörténeti ismerettel megírt mű méltán tarthat számot a felszín mögötti titkokra érzékeny olvasóközönség figyelmére.” Gáspár Ferenc, író: „Hihetetlenül izgalmas, fantasztikus, fenomenális… Nehéz jelzőket találni Jezsó Ákos regényére, melyben nemcsak a középkor elevenedik meg, hanem a XX. század közepének véres korszaka is. A kavalkádból végül is a magyarok kerülnek ki győztesen, s hazaszeretetről, erkölcsről, hűségről kevés szerző beszélt nekem hitelesebben A világ koronája írójánál.”

PortalPress, 2012
ISBN: 9789638733443
Graal Könyvek, Budapest, 2012

mojo68>!

Ekkor észrevette a Dunát, amely nem is olyan messze, a műút túlsó oldalán folyt szép csöndesen és magányosan, és szemlátomást egy csöppet sem foglalkozott azzal, hogy a partjai mentén az emberek halomra öldösik egymást.

Jezsó Ákos: A világ koronája A Szent Grál birodalma

mojo68>!

Pilisszentkereszt környékén letarolták az erdőt. A kicsiny pilisi falucskát övező hegyoldalakon semmi sem maradt, ami az emberi civilizációra emlékeztetett. Minden elpusztult, legyen az fa, bokor, kőkereszt vagy éppenséggel katonaruhába bújtatott ember.

Jezsó Ákos: A világ koronája A Szent Grál birodalma