When ​Life Happened 3 csillagozás

Jewel E. Ann: When Life Happened

Parker Cruse despises cheaters. It might have something to do with her boyfriend sleeping with her twin sister.
After a wedding day prank involving a strong laxative, that ends the already severed relationship between the twins, Parker decides to grow up and act twenty-six.

Step One: Move out of her parents’ house.

Step Two: Find a job.

Opportunity strikes when she meets her new neighbor, Gus Westman. He’s an electrician with Iowa farm-boy values and a gift for saying her name like it’s a dirty word.
He also has a wife.
Sabrina Westman, head of a successful engineering firm, hires Parker as her personal assistant. Driven to be the best assistant ever, Parker vows to stay focused, walk the dog, go to the dry cleaners, and not kiss Gus—again.

Step Three: Don’t judge.

Step Four: Remember— when life happens, it does it in a heartbeat.

Jewel E. Ann: When Life Happened

Ennél jobb címet nem is adhatott volna az írónő ennek a könyvnek, mert az élet is csak történik és zajlik körülöttünk,velünk. Igazi hullámvölgyek vannak benne, amitől hol örülsz, hol sírni lenne kedved, hol dühös vagy és a szíved szakad ki, hol meg a fellegekben jársz. A műfaj kedvelőinek kötelező!

felícia97
Jewel E. Ann: When Life Happened

Azt hiszem nekem ritka jó érzékem van ahhoz,hogy mindig sikerüljön olyan könyveket kiválasztanom amikről nehéz igazán értelmes gondolatokat alkotnom mert annyi ambivalens érzést hagynak hátra bennem amiket épp elég feldolgozni,hát még szavakba önteni…Jó ideje nem olvastam olyan könyvet amit egyszerre tudtam szeretni néha,mégis szívem szerint sokszor a földhöz csapkodtam volna dühömben és kiakadásomban,de hát ebbe most nagyon sikerült belenyúlnom mint általában. :D A könyv fülszövege persze nem árul zsákbamacskát azt illetően milyen megosztó dolgokra kell számítania annak aki kézbe veszi ezt a történetet,de ez valahogy még sem készített fel arra nézve,hogy mi is vár rám valójában.A könyv központi témája a megcsalás,ami elég megvetendő dolog a szememben és sarkalatos pont az értékrendemben,mégis az előbb már emlegetett fülszöveg valahogy minden ódzkodásom ellenére is kíváncsivá tett arra hogy mit tartogat igazából ez a történet ezért végül vettem a bátorságot hogy kilépjek kicsit a komfortzónámból,és hát nem is tudom mit mondjak…Nem jelenthetem ki egyértelműen azt hogy tetszett,de azt sem hogy nem. Elég sok elcseszett dologgal kell itt szembenézni olvasóként érzelmileg,nem beszélve mindennek az erkölcsi oldaláról.Az én értékrendemben ez még mindig egy megbocsájthatatlan dolognak számít,de be kell ismernem,hogy bizony vannak olyan élethelyzetek és szituációk amikor az ember kénytelen eltekinteni a nyilvánvalótól,mert ez a könyv néha igenis megingatta a morális stabilitásomat .Létezik hogy van, amikor a megcsalás elfogadható vagy éppen megérthető?Hát erre próbált rávilágítani ez a könyv is,megmutatva hogy semmi se sem csak fekete, vagy fehér ha egy kapcsolat és a megcsalás viszonyáról van szó.Olyan könnyen ítélkezünk mások felett főleg ha mi vagyunk az áldozatok,de mi van ha hirtelen mi,akik eddig fölényesen pálcát törtünk mások felett magunk is egy nagyon hasonló helyzetbe kerülünk?Történetünk hősnője Parker utálja a csalókat.Különösen azóta hogy az ikertestvére lefeküdt a barátjával.Ezen pedig Parker képtelen túllépni,hát még megbocsájtani,de 26 évesen ideje új életet kezdenie.Elköltözni otthonról,és szerezni egy rendes állást hogy végre többnek érezze magát annál a csődtömegnél,amivé a megalázó helyzet után vált.Csak hogy nem is sejti hogy az élete milyen gyökeres és gyötrelmes fordulatot fog venni azok után hogy megismerkedik az új szomszédjaival a Westman házaspárral,és szó szerint belecsöppen a széteső házasságukba.A feleség Sabrina sikeres üzletasszony,aki állandóan utazik és építi a karrierjét,elhanyagolva a férjét és minden mást az életében,ezért felkéri Parker-t személyi asszisztensének,hogy az otthoni dolgait intézze.Az új munkája viszont egyre közelebb hozza Parker-t a férjhez Gus-hoz,egészen addig amíg már egyikük sem tagadhatja azt a vonzalmat és vágyat ami szélsebesen kezdi magával rántani mindkettőjüket…Részben nagyon jól volt felépítve a történet,már-már szinte teljesen beszippantott a sodró lendülete,ugyanakkor voltak bizonyos aspektusai amik kihoztak a sodromból vagy nem tudtam megérteni.Az érzelmek a könyv során nagyon intenzívek és rendkívül jól át is jöttek olvasás közben:Parker dühe a testvére iránt,a közte és Gus között kialakuló vágy és az ellene való küzdelmük,Gus csalódottsága és dacos viselkedése a tönkre ment házasságával kapcsolatban,és végül Parker lelki küzdelme hogy maga is azzá váljon amit annyira megvet mind erősen hatottak rám.Néha megdöbbentő volt látni hogy a kedves szomszédi ismeretségük hogyan csap át egyre többé,hogy Parker hogy lesz egyre merészebb és bosszúállóbb sértettségében,Gus pedig hogy válik a visszafogott barátságos férfiból mocskos szájú seggfejjé,ahogy ez a túlfűtött szurka-piszka kezd elhatalmasodni közöttük.Hozzáteszem a történet ezen pontján már nem tudtam mit higgyek és mit ne, mivel kezdtek elszabadulni a dolgok,de a feleség Sabrina is megérte a pénzét ebben a komédiában,úgyhogy ezért sem tudtam igazán elítélni azt ami Gus és Parker között kezdett kibontakozni.Csak hogy aztán jött a fordulópont a könyv közepén…Esküszöm hogy az jobban kiakasztott mint maga az egész megcsalósdi.Végig azt kérdeztem magamtól hogy most komolyan? Ezért kellett az egész felvezetés?Ott volt az a pont amikor azt mondtam hogy legszívesebben kivágnám a könyvet az ablakon,amit lássuk be szegény e-book olvasóm bánt volna,meg nem szokásom félbe hagyni semmit,úgyhogy nem volt sok választásom mint kivárni mi lesz még ezek után a könyv második felében.Lassan tudtam csak túl tenni magam ezen a bizonyos fordulaton,de aztán ismét kezdett épülni a történet gyakorlatilag a nulláról,immár egy fájóbb kezdetről mint eddig,én pedig azon kaptam magam hogy újra kezd felkapaszkodni a szememben a sztori,ahogy Levi belép a képbe és megváltoztatja dolgok eddigi menetét. Sokszor úgy voltam vele hogy ez már túl álomszerű néha közte és Parker között,mégis határozottan meg volt az a pezsgés ami miatt még sem tudtam nem szeretni a kettejük kapcsolatát.Amit nehéz volt még megemésztenem az mindkét esetben a nagyon gyorsan alakuló érzelmek voltak.Ilyen hamar dobálózni a szeretlekkel elrugaszkodott volt számomra,ugyanakkor most kezdek magam is rájönni egy ismerősöm példáján hogy igenis van amikor egy kötelék ennyire korán elmélyülhet,és megérteni azt is hogy az elvesztett lehetőség néha jobban tud fájni mindennél…Parker és a testvérének kapcsolata volt a nagy fordulóponton kívül még az a dolog amit a végére sikerült elfogadnom ugyan ,de igazán megérteni nem.Nem tudom hogy egy ilyen árulást hogy lehet megbocsájtani,és akkor még ahogy a család is hozzá állt,az kicsit megfeküdte a gyomrom…Azt is sajnáltam picit hogy a szereplők mind egy kissé távoliak maradtak számomra a szimpatikus vagy épp kevésbé olyan tulajdonságaik ellenére is.Nem volt egy könnyed nyárzáró olvasmány ez a könyv, és rendesen feladta a leckét nekem érzelmi és gondolati síkon is.Mindenesetre így hogy volt egy kis időm feldolgozni talán mégis afelé hajlok hogy minden hibája és abszurditása ellenére is inkább tetszett,sem mint nem.When Life Happend,azt hiszem ez a cím tökéletesen passzol ehhez a kusza és nem mindennapi történethez,hiszen a dolgok az életben sokszor tényleg csak megtörténnek velünk akár akarjuk, akár nem….

Szimirza P

In life, there were truths and lies, and then there were intimate moments that stayed between two people.

Szimirza P

The truth doesn't always set you free, and lies are not always deception.