The ​Secret of Ella and Micha – Ella és Micha titka (A titok 1.) 264 csillagozás

Jessica Sorensen: The Secret of Ella and Micha – Ella és Micha titka

Ella fékezhetetlen, heves természetével tűnt ki, mindenki tudta róla, hogy ami a szívén, az a száján. De azután mindent maga mögött hagyott, egyetemre ment, és ott átváltozott valaki mássá, aki betartja a szabályokat, fegyelmezetten ügyel a rendre, és gondosan elrejti problémáit. Most azonban itt a nyári szünidő, és nem mehet máshová, mint haza. Márpedig fél, hogy otthon újból a felszínre bukkanhat mindaz, amit fáradságos munkával eltemetett, kivált, hogy Micha a szomszédban lakik.
Micha szexis, dörzsölt, magabiztos, és úgy olvas Ella lelkében, mint senki más. Mindent tud a lányról, még a legsötétebb titkait is. Ella tudja, hogy ha a fiú megpróbálja előcsalogatni régi énjét, nehezen bír ellenállni neki. Csak azt nem ismeri föl, hogy amikor távozott, magával vitte Micha szívének egy darabját. És a fiúnak most feltett szándéka, hogy újra megnyeri a lányt, akit elveszített.

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
260 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633995310 · Fordította: Komáromy Rudolf

Micha Scott · Ella May Daniels · Ethan Gregory · Lila Summers

Szami81

A fordításról:
Komáromy Rudolf fordításainál már máskor is észrevettem, hogy érdekes a szókészlete, időnként talán nem szerencsés a szóválasztása.
Csak a végén kezdtem írni, úgyhogy a teljesség igénye nélkül pár (ugyebár itt kamaszok beszélgetnek): Ki énekli ezt a nótát?, a sejhajomba csíp, a fütykösöm, lötyögős farmer, hiába vakerálsz, csak úgy blindre kell odamennünk (?), fejezd be a kurázsigyűjtögetést, lotyinger, kebelfék(=melltartó), skerázzunk(?)

A könyvről:
Nagyon minimális történés van benne, nagyon felületesen tálalva, igazi mélységet ne várjunk. Az Ella és Micha közti kémiára épít, bár ez nagyjából el is viszi a hátán a regényt. Szerettem volna többet olvasni a gyerekkorukról, és megérteni, miért hárít ennyire Ella, mert számomra nem volt világos. spoiler
Mindazonáltal jó volt ez. Egynek.

Sippancs P
Jessica Sorensen: The Secret of Ella and Micha – Ella és Micha titka

Kicsit kidolgozatlan, összecsapott és depresszív hangulatú, de a végére egészen megszerettem. Ha többet kaptam volna a visszaemlékezésekből, a gyerek és tinédzser Michából és Ellából, talán meglett volna a 4,5 csillag is, de így túl sok minden maradt homályos, és lett elnagyolva, nem megmagyarázva. A lezárt befejezésért viszont hatalmas plusz pont, végre egy olyan sorozat, ahol nem a függővég miatt kell mérgelődni!
Várom a következő részt!

SzAngelika
Jessica Sorensen: The Secret of Ella and Micha – Ella és Micha titka

„Eltaszíthatsz magadtól, elszökhetsz tőlem, de én akkor is szeretni foglak.”

Édes és tüzes, reményt adó, kis súlytalan csemegének tökéletes választás ez a kamaszkori lelki társak második esélyt kapnak a boldogságra történet.

Bővebben: http://angelikablogja.blogspot.hu/2015/12/jessica-soren…

MFKata
Jessica Sorensen: The Secret of Ella and Micha – Ella és Micha titka

Rövid, könnyed rubin pöttyös piercinges zenész fickóval és csöpp autóversenyzéssel fűszerezve….
Kell ennél több a kikapcsolódáshoz? ;-)

Bővebben:

Pillecukorkám
Jessica Sorensen: The Secret of Ella and Micha – Ella és Micha titka

Ez egy számomra nagyon vontatott történetnek minősült. Ne értsen senki se félre,de nem valami egyszerű lélegzetes volt…. Nekem nem nagyon jött be, de azért megéri elolvasni, már-már azért is mert ez egy szép kis történet ha kiveszünk belőle ezt meg azt…. Szóval nekem eddig jeles…. A második részre kíváncsi vagyok azért….:D

vIVIv
Jessica Sorensen: The Secret of Ella and Micha – Ella és Micha titka

Nekem ez még jobban tetszett mint a véletlen sorozat. Kapunk morzsákat Ella és Micah múltjából és a kapcsolatukból.
Ella most teljesen megváltozott és „jókislány” lett, persze a lelke mélyén ott bújkál a vagány csajszi. Lila a barátnő..én azt mondom a koleszban nem is voltak ők igazi barátok, mert ott egyikük se látta igazán a másikat, inkább csak szerepet játszottak, végül amikor Ella hazatér és Lila elkísére kiderül ki milyen is valójában.
Micah temperamentuma, hogy flörtölt Ellával és a sarkában volt meghozta gyümölcsét, a cukkolások végül a felszínre hozták az igazi Ellát és Michát. A legjobb páros együtt. A múltjuk és egyéb „sérülések” miatt, nehezen haladt a kapcsolatuk, ment a huzavona, de amikor megcsókolták egymást áttört a gát és felforrósodott a hangulat.
Gyorsan lehet haladni vele, és itt kifejezetten előny a váltott szemszög. Alig várom, hogy olvassam a folytatást. :)

Trice29 P
Jessica Sorensen: The Secret of Ella and Micha – Ella és Micha titka

Különleges hangulatú könyv, ami engem megragadott és nem engedett (még aludni sem :o) )
Micha nagy betűs kedvenc pasi lett, teljesen levett a lábamról az Ő személyisége. Ella ebben a részben még csak kezd kibontakozni, megtalálni a helyes utat, de határozottan ígéretesnek tűnik.
Kicsit kevés volt a történés ebben a könyvben, de azt hiszem ez így van jól. A mondanivaló, a lélek simogatás volt itt a legfontosabb.
Vannak hiány érzeteim a mellékszereplőkkel kapcsolatban, a múlt sem teljesen verőfényes, remélem a következő részben ezekre választ kapok. Határozottan folytatós!

ƨɔɴом
Jessica Sorensen: The Secret of Ella and Micha – Ella és Micha titka

Sok sok olyan aprosag van a tortenetben, ami sajnos levon az ertekebol.
Rengeteg nyitva hagyott kapu es meg annal tobb ujabb kerdes, amire remelem a folytatasban legalabb valaszt kapunk, es nem ujabb kerdeseket.
Karakterek szempontjabol igazi melysegeket nem ereztem, elem volt tarva egy tortenet, ami a multban mar elkezdodott es kvazi itt a folytatasat kaptam meg. Erdekelt volna, hogy milyen volt a hid elott Ella es Micha kapcsolata, hogy hogyan jutottak el erzelmi alapon idaig… ah nem is tudom, de valahogy ez most nekem igen csak halovanyka volt.

deen
Jessica Sorensen: The Secret of Ella and Micha – Ella és Micha titka

Egyszer olvasható, semmi extrát nem tartalmazó történet. Ella magával hurcolja bűntudatát, ami miatt egyszerűen egy nap elmenekül otthonról, hátrahagyva mindenkit, aki valaha fontos volt neki. Köztük Michat is, aki teljesen odavan a lányért, és nyolc hónapig próbálja kideríteni, hova tűnt a lány. Ella a nyári szünetben kénytelen hazamenni és szembesül mindennel, amit hátrahagyott. Ez a kiindulás lehetett volna egy jó kezdet, de a többi egyszerűen érdektelen volt. Ella megjátssza a jókislányt, de mihelyt Micha ránéz, kibújik belőle a kisördög. De ők csak barátok, és mindig is azok voltak. Ja persze, ezt senki sem hiszi el, ha két ember így viselkedik egymással. Értettem én, hogy ezek a problémák igen jelentősek, csak ebben a környezetben és ezzel a két szereplővel nem működött a dolog. Egyszerűen nem jöttek át az érzelmek, a szereplőket meg tudtam volna csapkodni, annyira kétdimenziósak voltak. Az a beharangozott nagy titok pedig… Nem hagyott mély nyomot bennem.

LyliaBloom I
Jessica Sorensen: The Secret of Ella and Micha – Ella és Micha titka

Annyira aranyos és szívet melengető volt ez a könyv! Micha totálisan álompasi, ehhez kétség sem fér. Nagyon jól esett a lelkemnek.
Voltak elemek amiket talán jobban is ki lehetett volna bontani, de talan pont azért tetszett annyira mert nem volt túlbonyolítva.

MFKata

Eltaszíthatsz magadtól, elszökhetsz tőlem, de én akkor is szeretni foglak.

GVivien

Félresöpröm Ella haját, és füléhez illesztem az ajkamat.
– Szóval szerinted izgató és dögös vagyok, mi?
Magába folytja a mosolyt, úgy tesz, mintha teljesen elmerülne a bendzsós szám hallgatásában.
– Nem. Azt mondtam, a zenéd izgató és dögös.

GVivien

Ethan úgy néz rám, mintha idióta lennék. Alighanem azért, mert idiótán mosolygok, de nem tehetek róla. Ella területvédő magatartást tanúsít a pincérnővel szemben.

GVivien

– Ki ne mondd! – bökök rá a mutatóujjammal. – Ki ne merészelje mondani, fiatalember!
Elkerekedett szemmel, gúnyos mosollyal tartja föl a kezét.
– Hűha, mindjárt megnézhetem magam. Magázódunk meg minden.

GVivien

– Azt hiszem, talán jobban jársz, ha megpróbálod becsukni a szemedet – mondja.
– Szó sem lehet róla – rázom erélyesen a fejemet –, egész álló nap csak téged óhajtalak bámulni.

GVivien

– Nem harapok, Ella May. – Micha szeme kihívóan csillog. – Hacsak nem kérsz meg rá.

Naniii

– Szeretek, Ella May, és ezen soha semmi nem változtathat. Eltaszíthatsz magadtól, elszökhetsz tőlem, de én akkor is szeretni foglak.

Kapcsolódó szócikkek: Micha Scott

A titok sorozat · Összehasonlítás