The ​Forever of Ella and Micha – Ella és Micha jövője (A titok 2.) 145 csillagozás

Jessica Sorensen: The Forever of Ella and Micha – Ella és Micha jövője

Ella és Micha új története reményről, szívfájdalomról és az igaz szerelem erejéről…

Ella folytatja tanulmányait; igyekszik a jövőjére összpontosítani, és elfelejteni múltja sötétségét. A családjában dúló dráma miatt azonban egyre nehezebben birkózik meg a mindennapokkal. Igazából nem akar mást, csak Michát, viszont esze ágában sincs hagyni, hogy problémái a fiú álmainak útjába álljanak.

Micha az országot járja együttesével, úgy tűnik, megkapott mindent, amire valaha vágyott. Szíve mélyén azonban tudja, hogy valami hiányzik. Sokkal nehezebben bírja Ella nélkül, mint hitte. És hiába szeretné, ha vele tartana a lány, eszébe sem jutna azt kérni tőle, hogy emiatt hagyja ott az egyetemet.

Amikor ők ketten együtt vannak, minden lehetségesnek tűnik… de mostanában alig jut idejük egymásra. Miután egy új tragédia alapjaiban rengeti meg már így is törékeny világukat, egyikük súlyos döntést hoz, ami talán örökre szétválasztja őket…

Eredeti megjelenés éve: 2013

312 oldal · ISBN: 9789633996461 · Fordította: Komáromy Rudolf

Micha Scott · Ella May Daniels · Lila Summers

Sippancs P>!
Jessica Sorensen: The Forever of Ella and Micha – Ella és Micha jövője

Nem volt tökéletes, cseppet sem volt az, de ó, anyám! Totál elszállt tőle az agyam.
Próbálja nekem ezek után valaki azt mondani, hogy Micha és Ella között nem működik a kémia! Jesszus!

(Csak zárójelesen: ha Micha szőke, Ella pedig vörösesbarna, akkor árulja már el nekem valaki, hogy a borítón miért barna hajú a fiú, és miért szőke a lány? Plusz miért nincs semmi közük az első rész borítóján szereplő párhoz?)

ƨɔɴом>!
Jessica Sorensen: The Forever of Ella and Micha – Ella és Micha jövője

Azt hittem, hogy az elozo resz kiaknazatlan mezeje utan itt majd jobban kihasznalja az irono a tortenetet. Sajnos nem igy lett. Mig itt eleg sok magaslabdat lecsapott, addig sok ziccert ki is hagyott. Amit a leginkabb nem szivleltem az Ella szenvedese volt, egyszeruen nem tudom hova tenni nala azt, hogy mikent var oszinteseget Micha-tol, mikor az o reszerol titkok tomkelege hever. Persze, megertem, hogy beteg, de egy ponton tul minden hisztit a betegsegere akart rahuzni, es abban az egyben igaza volt, hogy magaval rantja Micha-t, de sajnos nem a sotetsegbe, hanem ebbe a hiszti aradatba. Sokszor nem tudtam eldonteni, hogy melyikuk a borzasztobb, mert az hogy mindent alkohollal kell megoldani az baromira nem buli, amire a vegen ra is jonnek, csak hat addig megy egymasra a sardobalas, funny.

nypiro P>!
Jessica Sorensen: The Forever of Ella and Micha – Ella és Micha jövője

Az előző története nekem úgy volt kerek egész. Ezt most is így gondolom. Jó könyv volt, de enélkül is meglettem volna. Csak a korábbiak folytatódtak. Ella pszichológushoz jár. Micha megpróbálja a zenekarban a turnézást. Mint kiderül aö összezártság nem tett jót némelyik tagnak, így borítékolható volt a felosztlás. Ami nem is baj, Micha egyénileg is el tudott indulni. Ella apja végre jobb irényba indult. Dean felesége kellett abba a családba „ragasztónak”
Micha nagyon jót tesz Ellának, lelkileg, mindenhogy. A család jól elbánt gyermekkorában azzal a lánnyal. Szerencsére a végére viszonylag helyrejött. Remélem LA-ban is „egészséges” marad.

Hópárduc P>!
Jessica Sorensen: The Forever of Ella and Micha – Ella és Micha jövője

A szint maradt az első résznél.
Sok agyalni valót nem kell várni tőle.
Igazából egy könyv is lehetett volna a kettőből, szerintem.

LepkeLány>!
Jessica Sorensen: The Forever of Ella and Micha – Ella és Micha jövője

Nem a legjobb könyv amit valaha olvastam, akadt hibája bőven, még sincs szívem lepontozni. Ugyanis örömmel ültem le olvasni, nem untatott, igaz néhol kiadtam rajta, de közben mégis nagyon tetszett.
Essünk túl az értelmetlen részen: Az első résznek boldog vége lett, tök szuper. Erre Ella kitalálta, hogy spoiler Ennek így mi értelme? Értem én, hogy Ellának vannak problémái, oké, de Michának is vannak. spoiler
Viszont ami pozitívum: Caroline nagyon kellett a családba, imádom, teljesen anyafigura, mindenkit nevel, és összetart kortól függetlenül. Ella apja megtalálta a gyógyulás felé vezető utat, és végre volt kommunikáció a problémákról. Ugyanez vonatkozik Micháékra, akik spoiler csak megnyíltak egymásnak.
Lila és Ethan pedig Caroline-hoz hasonlóan kiegészítették a csapatot. Olvasnék még róluk. :)

Beatrice8>!
Jessica Sorensen: The Forever of Ella and Micha – Ella és Micha jövője

Elmondható róla a szokásos: romantikus NA, cuki szerelmi szál, egész kedvelhető szereplők, könnyed olvasmány stb… Ezt csak azzal egészíteném ki, hogy bár nem értek hozzá, de szerintem Ella depressziója nagyon jól lett ábrázolva. Valóságosnak érződött. Az is tetszett, hogy viszonylag őszinte volt köztük a kommunikáció, tudták, hogy miért lökik el egymást és hogy nem azért, mert nem szeretik a másikat. Ezek miatt még a 4,5 csillagot is megérdemelhetné, de most nincs kedvem megadni neki.

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
Jessica Sorensen: The Forever of Ella and Micha – Ella és Micha jövője

Szerettem a könyv alaphangját, hogy megmutassuk, mi történik a “nászutas szakasz” után, mikkel kell megbírkóznia egy párnak a távkapcsolat során. A lelki dilemmák bevetése is kellően érdekes volt. Sajnos pár banénhéjon a szememben megcsúszott az írónő, de szerencsére maga a könyv szerethetőre sikeredett.

SzAngelika>!
Jessica Sorensen: The Forever of Ella and Micha – Ella és Micha jövője

„Mindig maradnak problémáink, de ha együtt küzdünk meg velük, szerintem rendben leszünk.”

Érthetőnek és igazoltnak láttam e folytatás szükségességét, hiszen két ennyire hányatott sorsú fiatal hogyan is találhatna rá varázsütésre a sírig tartó boldogságra anélkül, hogy megküzdenének a szorongásaikkal, és begyógyítanák a sebeiket. Ugyanakkor legnagyobb sajnálatomra a regény ahelyett, hogy egy intenzív lelki utazásra vitt volna, megmaradt a tini drámázásoknál. Pedig ott volt a lehetőség, a zenék használata továbbra is nagyszerű, a visszaemlékezések klasszul színesítették a történetet, ráadásul kaptunk két, igazán kedvelhető mellékszereplőt is.

Bővebben: http://angelikablogja.blogspot.hu/2017/06/jessica-soren…

Trice29 P>!
Jessica Sorensen: The Forever of Ella and Micha – Ella és Micha jövője

Érdekes volt végigkìsérni ùtjukat a közös élet felé. Nem mindig könnyed olvasmány, nem könnyű megérteni a sérült lelkek gondolkodásmódját. Ugyanakkor volt számos kedves jelenet, mosolygós őrület. Nekem továbbra is tetszett, Micha még mindig kedvenc pasi. Kivi lennék Ethan történetére is.

adelreads>!
Jessica Sorensen: The Forever of Ella and Micha – Ella és Micha jövője

Feleslegesnek éreztem ezt a kötetet az előző lezárása után.

Értem Ella betegségét, de néhol már kezdtem úgy érezni igazi ok nélkül drámázik… Vagy csupán én nem értettem a lényeget? Micha pedig… spoiler Átkerült a ló túloldalára. Nem a jobbikra. Tudom, mit akart ezzel bemutatni az írónő, de nekem valahogy mégsem jött át az üzenet. Rengeteg témát felvet, de egyiket sem bontja ki igazán.
A végre mindenki gondja megoldódik, de nem estem hanyatt a könyvtől.

Egyszeri olvasásnak elment, de nem hiszem, hogy újra kézbe veszem.

GVivien>!

– Néha az az érzésem, hogy gondolatolvasó vagy.
Elmosolyodom.
– Tényleg az vagyok. De ne szólj senkinek, mert rengetegen kiborulnának, ha tudnák.

GVivien>!

– Nem ma este. Fáradt vagyok, viszont néhány nap múlva itt a születésnapod.
– Jó, akkor máris tisztázzuk, hogy téged kérlek masnival átkötve, minden egyéb csomagolás nélkül. Hm, esetleg magas sarkú cipőben.

GVivien>!

Mit mondjak, baromi gyönyörű!
Ethan tarkón csap.
– Töröld le a nyálat az álladról, haver!

Kapcsolódó szócikkek: Micha Scott
ap358 P>!

Az emberek nem szándékosan művelnek olyasmit, amivel bántják a másikat, időnként mégis előfordul, hirtelen felindulásból, az önigazolás hevében, vagy egyszerűen azzal, hogy kimondanak olyan szavakat, amiknek a fejükben kellene maradniuk.
Vagy csupán megfeledkeznek magukról egy másodpercre.

GVivien>!

– Ezért még megfizetsz – figyelmeztetem komor tekintettel. – Csúnyán, nagyon csúnyán megfizetsz.
A kanapéra tett hátizsákjához hátrál.
– Alig várom.

GVivien>!

– És a rend kedvéért megjegyzem, hogy igenis bízom benned. Csak a pasikban nem bízom, mert a farkukkal gondolkodnak.

Kapcsolódó szócikkek: Micha Scott
Viktória_Erdei P>!

– Ella, mikor fogod már föl, hogy ti összetartoztok? Aki rátok néz, azonnal látja, és irigykedik, mert ilyen szerelem egyszerűen nincs is.
Letörölgetek egy kis vizet az arcomról.
– Miféle szerelemről beszélsz?
– Arról, ami a hatalmába keríti az embert. – Lila fölkel, gyors pillantást vet a tükörbe, és ujjaival fésülgeti nedves haját. – Arról, aminél úgy ismered a másikat, mint a tenyeredet. Aminél megjárhatjátok a poklot, mégis minden a legnagyobb rendben.

98. oldal, 7. fejezet

Viktória_Erdei P>!

– Ne törődj velük! Csak adj ki magadból mindent, engedd el a szorongást és a fájdalmat! Ne tartogasd magadban, Ella!

226. oldal, 16. fejezet

sedit>!

-Figyelj, Ella, várakozhatunk, elvesztegethetünk éveket abban a reményben, hogy tökéletes életet teremtünk magunknak. Csakhogy nem létezik olyasmi. Mindig maradnak problémáink, de ha együtt küzdünk meg velük, szerintem rendben leszünk.

Viktória_Erdei P>!

– Össze fog jönni, és tudod, miért? – kérdezem, mire bólint. – Mert a legtöbben vakon ugranak bele ebbe. Nem ismerik a párjuk árnyoldalát. Mi azonban ismerjük egymás difijeit, gubancait, tudjuk, mire vállalkozunk, és ez erősebbé tesz minket.
– Tényleg szeretlek!
Még inkább magához szorít.
– Én is téged – felelem, és végigcsókolgatom a nyakát. – Mindennél jobban.

256. oldal, 18. fejezet