The ​Certainty of Violet & Luke (Coincidence 5.) 14 csillagozás

Jessica Sorensen: The Certainty of Violet & Luke Jessica Sorensen: The Certainty of Violet & Luke

Violet Hayes’s life is a mess. Between her stalker, Preston, refusing to leave her alone, her parents’ case still being unsolved, and falling behind in school, she always feels on the verge of losing it. When some unexpected news comes her way, it’s the final straw and she ends up doing something that almost costs her life. Thankfully, she survives and makes a promise to herself to put her life back together and to try and figure out exactly how she feels about Luke Price, the one person that’s always there for her.
But as a recovering alcoholic and gambler, Luke has his own struggles to overcome. He’s also fallen in love with Violet, but fears telling her the truth, that it will scare her away or worse, she won’t reciprocate the feeling. Plus, there never seems to be a right time to say it, either the case, Preston, or life getting in the way.
Can the two of them ever get enough peace in their lives to conquer their fears and finally tell each other the truth about how they feel?

Eredeti megjelenés éve: 2014

Sphere, London, 2015
Sphere, London, 2014
294 oldal · ASIN: B00LM9S92Y

Seth · Luke Price · Violet Hayes · Greyson · Trevor

ZitussKa>!
Jessica Sorensen: The Certainty of Violet & Luke

my heart wants to be here with Luke, which means all of that had to happen. Destiny, right?

Ha valamit nagyon olvasnál még de nincs tovább, az igazán szíven tudja az embert ütni. Pláne, ha napokat töltesz el az adott közegben.
Korábbi sejtésem beigazolódott, miszerint történetük ezen szakasza Violet-nek lesz szentelve illetve annak miképp is talál rá önmagára, és békél meg múltjával. Kezdetben kizárólag Luke jelenléte tudott igazi reménnyel szolgálni, amikor ő maga egy erőteljes és önpusztító örvény rabja lett.
Számomra a „krízis”, mint olyan nem növelte meg a pulzusszámomat – ugyan tudatában voltam annak, hogy elérkezik majd az igazság pillanata, mégsem ez foglalkoztatott. Az a sanda gyanúm, hogy az írónő sem szeretett volna nagyobb hangsúlyt adni a bonyodalomnak, máskülönben Violet sem tudott volna ekkora mértékben kiteljesedni. A harmadik részre érett meg és bizton állíthatom nagyon megkedveltem. Érdekes személy, lehet szeretni vagy utálni de határozottan van egyénisége.
Luke esetében hiányoltam, hogy igazán nyomatékosítva legyen mekkora teherrel birkózik meg nap, mint nap – ugyanakkor talán a karakterének erőteljesebb színezetet adott az, hogy valakinek valóban szüksége legyen rá, és saját problémáit mellőzve kelljen helytállnia, bizonyítania.
Rettenetesen szerettem ezt az utazást és még annál is jobban várom a friss kötet megjelenését. Bizonyos szempontból örültem volna, ha a mellékszálak is jobban ki lettek volna bogozva de talán lesz róla említés Jessica Sorensen: The Truth of Violet & Luke kötetben. Kiderül. Az öt csillag viszont jár az epilógusnak, Luke-nak, no és Callie és Kayden másodperces felbukkanásainak. Mondtam már mennyire szeretem őket?

Egyébként számítsatok rá, hogy vannak benne helyesírási, nyelvtani hibák – így ha nem tudtok ezeken átsiklani akkor az élményből elvehet. Én könnyen átlendültem, igyekeztem már behelyettesítve olvasni.

Enikő_Darai_Enii>!
Jessica Sorensen: The Certainty of Violet & Luke

Végre! Végre megkaptuk a tündérmesébe illő befejezést Violet és Luke számára is!
Megmondom őszintén a könyv első negyedét kevésbé élveztem, ugyanis Violet önpusztító magatartása felettébb irritált. Nem gondolom, hogy bármire is az lenne a megoldás, hogy elmenekülünk mindenféle eszközzel a problémák elől. Aztán szépen lassan valahogy ez benne is tudatosult, úgyhogy megpróbálta visszafogni magát és Luke-ra támaszkodni.
Egymás horgonyai lettek és átsegítették egymást a nehéz időkön, hogy aztán egy tiszta jövő elé nézhessenek, boldogan. Imádtam a „trilógiájuk” minden pillanatát. Velük nevettem, velük sírtam. Egy élmény volt!

Viktória_Erdei P>!
Jessica Sorensen: The Certainty of Violet & Luke

Violet viselkedése az elején kicsit kiakasztott, Luke meg aggódhat érte, hogy nem süllyed még mélyebbre. De Luke szerelme erősebb, mint gondolnánk és végre Luke és Violet megkaphatta a happy endjüket. Kayden többször is szerepelhetett volna benne.

Jessica Sorensen: The Certainty of Violet & Luke

Nem ez lesz a legjobban átgondolt értékelésem, szóval előre is bocsánatot kérek attól, aki elolvassa. :D
Egy éve fejeztem be a negyedik részt, még magyarul, és akkor nem is gondoltam volna, hogy nem lesz folytatás… Úgy hiszem ez a két fiatal megérdemli, hogy kiderüljön a történetük, a kapcsolatuk alakulása és a barátaik további élete. Ezért kicsit megkopott emlékekkel, de nagyon izgatottan, tele kérdésekkel vártam ezt a könyvet.
Violet még mindig adrenalinfüggő as hell, és bár ez nem az ő hibája, hanem az írónőé, viszont annyira sok volt az ismétlés, ami miatt az elején rendesen megakadtam az olvasással. És tudtam én, hogy Violet továbbra is szeretne a régi maradni, falakkal körülvéve, magányos farkas stílusban, ezért igyekeztem megérteni a mozgatórugóit. Csak az fájt, ahogy ez Luke-ra hatott, ahogy ő szenvedett miatta, és nem egyszer megsajnáltam szerencsétleneket, mert ez az élet, ami kijutott nekik, nagyon nem volt igazságos. Annyi szenvedés, sérelem és rémálom után éppen ezért érdemelték meg a boldogabb, felszabadultabb részeket, amikor viccelődtek, jól érezték magukat és fejlődhettek egyénileg, illetve kapcsolati szinten is. :)
Seth Greysonnal kiegészülve bebetonozta magát a szívembe, zseniális srácok. ♥ Luke apját és Trevort szintén csak dicsérni tudom, több alkalommal na jó, mindig szerettem volna megölelgetni őket és köszönetet mondani, amiért olyan csodálatosak. És ugyanez igaz Violet&Luke párosára, akiktől olvadozott a romantikus énem – Luke szómenésénél, a hajmosós jelenetnél, és még sorolhatnám hány alkalommal.
Nehéz sorozatról van szó, komoly témákkal, több komorsággal, mint amihez hozzászoktam, viszont nagyon megéri elolvasni. Van egy pici hiányérzetem az ügy gyors megoldása miatt, de mivel ez nem egy krimi regény, annyira nem zavar. Lehet hamarosan el is kezdem a következő könyvet, mert jelen pillanatban úgy érzem, ez a fiatalos, szerelmes, tanulgatós közeg illik a vizsgaidőszakhoz és szinte már otthon érzem magam a szereplőkkel. :))

zsebibaba007>!
Jessica Sorensen: The Certainty of Violet & Luke

Végre Luke&Violet is megkapta a méltó lezárást. Romantikus volt, nagyon is, és picit szenvedős, de szerintem pont ez kellett, hogy megkapjuk mi is, és ők is a happy endet.
Mondjuk a Prestonos üggyel kapcsolatban másra számítottam, ezért picit meg is lepett, hogy miért is tette azt, amit.
Egy kérdés azért végig ott motoszkált bennem: Mi van Kaydennel? Én úgy tudtam, hogy legjobb barátok, mégis alig jelent meg. Néha említés szinten a 3 kötet alatt. Bezzeg a 6. kötetben Kaydennél, sokkal többször jelen van Luke&Violet is! Szóval ez kicsit furi volt, hogy ennyire magába zárkózó Luke, és hogy nem igazán fordult semmivel kapcsolatban Kaydenhez, aki szerintem azonnal segített volna neki, egy szavába került volna csak.

Cheril>!

I care for Luke. He gives me comfort. Security. And he could easily take it away from me. Again, another weakness I’ve developed. Dependability.

Kapcsolódó szócikkek: Violet Hayes
SzRéka P>!

Violet’s always talking about destiny and I’ve never been too sure on where I lie on the whole concept that maybe we’re not in complete control of our lives, but right now I’m wondering if maybe it does exists and that maybe my destiny is in her.

Kapcsolódó szócikkek: Luke Price · Violet Hayes

‘No way. You are so doing this. If nothing else, for Luke.’
Okay, he’s got me there. ‘Fine. You’re right.’
‘Awe, I know your soft spot now.’

Kapcsolódó szócikkek: Greyson · Luke Price · Violet Hayes

Coincidence sorozat · Összehasonlítás