Flat-Out ​Celeste – Celeste bolondulásig (Szeretni bolondulásig 2.) 491 csillagozás

Jessica Park: Flat-Out Celeste – Celeste bolondulásig

A ​végzős gimnazista Celeste Watkins számára minden egyes nap brutális bátorságpróba. És Celeste nagyon fél. Elszigeteltté válik, mert túlságosan okos, a beszéde túlságosan modoros, viselkedése pedig túlságosan eltér az átlagostól, ezért úgy érzi, nem marad más választása, mint direkt távol tartani magát mindenkitől.

De az egyetem felszabadíthatja, nem? Ha kibírja ezt a borzalmas utolsó évet a gimiben, akkor talán minden rendben lesz. Ha sikerül találnia csak egyetlen embert, aki mentőkötelet dobhat neki, akkor talán, talán nem lesz baj.

Justin Milano, a másodéves, szintén különc egyetemista lehet talán az a személy, aki kicsalogatja Celeste-et magányos világából. Talán megmentheti a lányt… legalábbis ha Celeste elfogadja a segítségét.

Ha összefognak, talán jó páros lehetnek. Ha összefognak, talán megmenthetik egymást. És ha összefognak, talán megmenthetnek egy másik párost is: két embert, akikről Celeste tudja, hogy teljes szívből, szenvedélyesen,… (tovább)

Eredeti mű: Jessica Park: Flat-Out Celeste

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633993415 · Fordította: Komáromy Zsófia
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
360 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633993422 · Fordította: Komáromy Zsófia

Matthew Watkins (Matt) · Celeste Watkins · Julie Seagle · Justin Milano · Dallas · Erin · Roger

Jessica Park: Flat-Out Celeste – Celeste bolondulásig

Nagyon, nagyon vártam már, hogy végre a kezembe foghassam ezt a gyönyörűséget, és úgy örülök, hogy nem kellett csalódnom benne! Annyira bájos volt ez az egész, tündéri. Imádtam minden sorát, nem viccelek. Csak faltam és faltam a szavakat, szinte abba sem bírtam hagyni az olvasást. Van a könyvben valami különösség, valami bájosság. Celeste és Justin szerelme pedig már-már mesébe illő. Imádtam őket, külön külön, hát még együtt! Nagyon összeillettek, teljesen kiegészítették egymás. Celeste különleges karakter, és nagyon tetszett, hogy végre nem a szokásos dolgokkal lett felruházva. Nagyon sok változáson ment keresztül a kötet során. Justin szintén… Jaj istenem, hihetetlen ez a pasi! A bénaságaival ebben nagyon hasonlítunk, azzal, hogy percenként más témákat hozott fel, és csak beszélt és beszélt, na meg az e-mailjeivel, SMS-eivel azonnal megfogott magának. Amit Celeste-ért tett, az valami… elképesztő. És Matt? A mi drága Mattynk? Még mindig imádom őt, semmit nem változott, a pólóival, a beszólásaival. :) Viszont nem tudtam mire vélni ezt a Julies dolgot? Az előző részben tök boldog lett a befejezés, itt viszont? spoiler Teljesen meglepődtem, na meg az okokon is, de aztán… Ha elolvassátok, megtudjátok. A liftes rész? JÉZUSOM, annyira imádtam, az egyik kedvenc jelenetem!
Oké, most már abbahagyom az ömlengést, remélem észrevehető, hogy teljes mértékben imádtam a könyvet, kedvencem! És ez a borító… gyönyörű!

Niitaa P
Jessica Park: Flat-Out Celeste – Celeste bolondulásig

„Mégis ki a fene állapítja meg ezeket a mércéket, mi? Kinek van joga megmondani, hogy milyennek kéne lennünk? És mégis hogyan merészeli bárki is azt éreztetni veled, hogy nem pont úgy vagy jó, ahogy vagy? Ez elfogadhatatlan.”

Ez a könyv… Egyszerűen nem találom a szavakat. Egy olyan élményt adott… Nem, nem is élményt, hanem tapasztalatot, bizonyosságot és magabiztosságot. Jó, megpróbálom összeszedni magam, hogy legyen értelme is annak, amit írok. De ennek a könyvnek a története totálisan elvarázsolt. Néhol darabokra tépett, aztán újra összerakott. A ragasztó még nem száradt meg. Többről szól, mint egy különc lány életéről. Sokkal több van benne annál, mint, hogy milyen az első szerelem, vagy hogyan lehet beilleszkedni a minket körülvevő világba. Ezeknél sokkal többről.

A teljes értékelést itt érhetitek el: http://niitaabell.blogspot.hu/2017/02/jessica-park-cele…

DarknessAngel
Jessica Park: Flat-Out Celeste – Celeste bolondulásig

Ó, Celeste! Hát ez nagyon szórakoztató volt és édes! ^^ A borítót egyenesen imádom, és a történetet még jobban. Celeste már kiskorában sem volt mondható átlagosnak, és ez szerencsére itt sem változott. Továbbra is választékosan megfogalmazza a mondandóját, mindig a legjobbat nyújtja, és a viktoriánusos stílusát sem hagyta el, sőt. Még pukedlizik is. :D
Tetszett, hogy próbált új dolgokhoz, emberekhez nyitni, és hogy a végén rájött, az a legjobb, ha önmagát adja. De azért az ének és a jóga nem volt semmi. :D
Azért Celeste-nek is volt egy támasza, aki nem más, mint Justin. :3 Még egy ilyen édespofa srácot… ^^ A saját különlegességével tökéletes illek Celeste-hez, imádtam minden percet, amit ezek ketten együtt töltöttek.
Matty-t is jó volt újra látni, vele sem lehet ám egykönnyen betelni. Annyira jó bátyja Celeste-nek, főleg San Diegó után. De azért az a koktélparti se volt semmi. :D Jesszuskám, és a vége! Iszonyatosan édeees. ^-^
Egyik legjobb sorozat. ♥

Pandalány P

Szívlelem ezt a könyvet.

A Flat-out-Love regénnyel Jessica Park magasra tette a lécet és úgy gondolom, hogy Celeste történetével abszolút nem okozott csalódást, az elvárásaimnak megfelelő történetet kaptam (Celeste tuti így mondaná :D). Nagyon olvasmányos regény lett az ő története is. Elképesztően sokat nevettem olvasás közben, sodort magával a történet, képtelenség volt letenni.
Magam előtt láttam a félénk, visszahúzódó, kissé különc Celestét, aki szép lassan, egy eleinte ismeretlen levelezőtárs hatására kezdett kinyílni, elkezdett megbízni a környezetében, akik őt elfogadták olyannak, amilyen. Kissé különc (bár nem szeretem ezt a szót használni senkire), nagyon okos, mindig szabályszerető, és sokszor kissé máshogy fogalmaz, mint ahogy általában az emberek.
Minden tetszett ebben a regényben: a szereplők, a történések, a helyszínek, és mindaz az érzelem, amit kiváltott belőlem. ❤ Volt, hogy hangosan felnevettem, volt, hogy megkönnyeztem egy-egy jelenetet és volt, hogy csak szimplán vigyorogtam, mint a tejbetök, mert örültem a szereplők boldogságának. Imádnivaló, kedves történet. Celeste személyisége fejlődik a történet során, és ehhez sokat hozzáad a bátyjával való kapcsolata, nagyon erős kapocs van a két testvér között. Ez különösen tetszett. Jó, hogy nemcsak a szerelemről szól ez a könyv, sokkal több ennél.

Naiva P
Jessica Park: Flat-Out Celeste – Celeste bolondulásig

Aranyos volt. Cuki volt. Lényegében nagyon tetszett, még ha az írónő gondoskodott is arról, hogy a mellékszál sorsa jobban érdekeljen, sokkal izgalmasabb legyen, mint a Celeste-tel történtek.
Már az első pár oldal után szabályt kellett szegnem és nem győztem kivárni. Egyszerűen muszáj voltam a végére lapozni, hogy lássam mi lesz, hogy lesz, mert az írónő rendesen elvette a kedvem. Szerencsére megnyugodtam.
A különc lány sokat változott az „eltelt évek során”egy kicsit mintha veszített volna a korábbi egyéniségéből, de ez inkább annak tudható be, hogy nyitottabbá vált és elkezdődött nála a felnőtté válás folyamata. Nagyon édes párost alkot Justin-nal. Nagyon örültem, hogy feltűnt benne Julie és Matt. Mattie még mindig szeretni való, cuki kocka. Sajnáltam, hogy a vége túl gyorsan le lett zárva. Olyan hirtelennek éreztem. El tudtam volna viselni még egy adagnyi szivárványt.

Pillecukorkám
Jessica Park: Flat-Out Celeste – Celeste bolondulásig

Na oké…. Az első két részben nem voltam annyira elájulva Celeste-től. Egyszerűen nem tetszett olyan kis húúú ez a csaj nem százas gondolatok jutottak róla eszembe hogy csak na,de most?? Egyszerűen IMÁDTAM♥ Én nem tudom,hogy lehet ennyire jól megírni egy könyvet,de most ez sikerült. Megvan az első kedvencem 2017-ben!♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

ZitussKa
Jessica Park: Flat-Out Celeste – Celeste bolondulásig

Nèha szüksègünk van valakire, aki hisz bennünk, aki támogat minket, amíg nem bírunk a saját lábunkra állni.

Ez egyszerűen fantasztikus volt:)❤ Justin ès Celeste nagyon különleges páros, ès nagyon aranyosak:) Tökèletesen kiegèszítik egymást. Egyikük sem átlagos, mindketten kicsit különcök, de nagyon szerethetőek. Justin ő komolyan imádnivaló^^ Kedves, humoros, hatalmas szíve van, megèrtő, törődő, türelmes, energikus, ügyetlen, ès egy kicsit szètszórt, de ha elolvasod egèszen picit biztosan a szívedhez fog nőni mert annyira èdes:) Igazi egyènisèg. Celeste mèg mindig nagyon okos, bátor, kitartó ès csupaszív:) Fontos mondanivalója hogy mindig lègy önmagad, ès senkinek ne akarj megfelelni! Ne változz meg másokèrt!
Vicces volt, romantikus, ès sokatmondó. Felejthetetlen❤

-Èletmentő vagy, Celeste.
-Nem, te vagy èletmentő nekem, Justin.

Viktória_Erdei
Jessica Park: Flat-Out Celeste – Celeste bolondulásig

„Nincs nagyobb teljesítmény, mint önmagunknak maradni egy olyan világban, amely folyamatosan próbál minket másmilyenné tenni.”

Celeste-t már megismertük az első részben, már akkor is kedveltem. Justint már a levelezések közben megkedveltem, néha kicsit sokat beszélt, de pont ettől volt jó. Pont Justin kellett Celeste-nek, hogy változás legyen az életében. El kell fogadnunk önmagunkat, úgy ahogy vagyunk, valakinek lehet pont ez fog tetszeni.
Matt és Julie jó volt, hogy újra átélhettem a liftes jelenetet csak kicsit máshogy. spoiler

Tóth_Orsolya_3 P
Jessica Park: Flat-Out Celeste – Celeste bolondulásig

Nagyon édes kis történet volt a már szinte felnőtté vált Celesteről. Imádtam Justin-nal való „megismerkedését”, azt a bizonyos térdeplős-pukedlizős jelenetet. ♥ Ohhh….
A fél csillag levonás csak azért jár, mert nekem azért még mindig az 1. rész, Julie és Matt története a favorit.

anikho P
Jessica Park: Flat-Out Celeste – Celeste bolondulásig

Nyilvánvalóan megérdemli ez a történet az 5 csillagot részemről. Álló napig sorolhatnám az indokokat, legyen elég ez a néhány egyelőre:

– Celeste karaktere nagyon erős és kidolgozott. Semmibe sem lehet belekötni vele kapcsolatban. Úgy gondolom, annak a 13 éves lánynak, akit korábban ismertünk meg, pontosan ilyen fiatal hölggyé kellett válnia.
– Justin is remek, a maga kis hóbortosságával együtt. Ezzel csak még jobban klappolnak Celeste-tel.
– Matt és Julie miatt is izgulhatunk.
– Mert még mindig szeretem Matt-et. ♥

A történet pedig alapvetően arról szól, hogyan kell elfogadnunk önmagunkat. Csak akkor tudunk felépíteni egy tartós és őszinte kapcsolatot, ha előbb magunkkal vagyunk őszinték. Persze az is fontos, hogy a megfelelő emberekkel vegyük körül magunkat, olyan személyekkel, akik inspirálnak minket, szurkolnak nekünk. Celeste-nek ezt kell megértenie és elfogadnia, illetve átültetnie ezt a saját életébe. És persze Justin segít neki. :) ♥

Kedvenc részek (mert nem tudok elmenni mellette) :
– a liftes jelenet a végén. – bár rezgett a léc, majdnem túl giccses lett.
– első személyes találkozás
– első csók

Olvassááátok!

zsiina

Éld az életedet, amit elképzeltél magadnak.

340. oldal, Magasabb szinten

Kapcsolódó szócikkek: Celeste Watkins

340. oldal, 27. fejezet - Magasabb szinten

zsiina

Justin: Péntek este? Te, én meg Mr. „Kétkarórás” Fritz? Bekaphatnánk valamit. Ahol csak akarod!
(…)
Justin: Ja, amúgy Justin vagyok. Lehet, hogy még nincs benne a számom a telódban.
Justin: Érted mehetnék kocsival. Este 7?
(…)
Justin: Tudom, hol laksz.
Justin: Bocs, ez tök ijesztően hangzott.
Justin: Hahó? Jesszus… Csak nem elijesztettelek?
Justin: Én csak ezt akartam mondani, hogy tudom, hova menjek érted. És nem elsötétített ablakú furgonnal várnálak a ház előtt. Az tényleg haláli ijesztő lenne.
Justin: Egy Priusszal mennék érted.
Justin: Priusszal nem szokás embert rabolni, igaz?

100. oldal, Homály

zsiina

– (…) Néha csatákat kell vívni, hol kisebbeket, hol nagyobbakat. De mindig érdemes megvívni őket.

171. oldal, Utórezgések

Pandalány P

A lényeg az, hogy csakis olyan emberekkel vedd körül magad, akik drukkolnak neked.

zsiina

– …Úgy hallom, jól sikerült a kiselőadásod. A barátaidnak is tetszett?
– Azt mondanám, egyenesen csodásan sikerült. Dallas barátnőm utána félrevont, hogy hosszasan gratulálhasson.
– Ez csúcs, Celeste. – Matt felhajtotta a fél üveg jeges teát.
– Aztán adtam neki egy nagy taslit.
A fiú félrenyelte az italt, és kétségbeesetten próbált levegőhöz jutni.
– Tessék? Hogy mit csináltál?
Húga oldalra hajtotta a fejét.
– Taslit adtam neki.
– Ez… ez tuti nem stimmel. – habogta Matt. – Legalábbis nagyon remélem.
– Felemeltük az egyik kezünket, és belecsaptunk egymás tenyerébe. – Értetlenül nézett a fiúra. – Erre nem a tasli a helyes kifejezés?
– Jaj, nem, hála istennek, dehogyis. Szerintem te arra gondolsz, hogy adtál neki egy ötöst, vagyis egy pacsit.

22. oldal, A világrengető tasli

Kapcsolódó szócikkek: Celeste Watkins · Matthew Watkins (Matt)
beatrix_0823 P

zsiina

Ne törődj semmivel, amit tudni vélsz, csak hallgass kétkedés nélkül a szívedre.

345. oldal, Celeste ereje

Kapcsolódó szócikkek: Julie Seagle
Trudiz

Az igaz barátok kitartanak egymás mellett a rosszban, és csak még jobb barátok lesznek tőle.

Kapcsolódó szócikkek: Dallas