Gyilkosság ​a vonaton (Mitfordi rejtélyek 1.) 107 csillagozás

Jessica Fellowes: Gyilkosság a vonaton

1919, ​Anglia. A veszélyes, kiszámíthatatlan nagybátyjával és magát agyondolgozó anyjával együtt nyomorban élő Lousia Cannon szebb életről álmodik, lehetőség szerint minél messzebb Londontól. A fiatal lány számára a megváltást jelenti az Oxfordshire gyönyörű vidékén található Mitford házban kínálkozó munkalehetőség, ahol a Mitford nővérek mellé keresnek szolgálót. Lousia Cannon egyszerre lesz a hat lány dajkája, gardedámja és a legidősebb nővér, a 16 éves, éles eszű és éles nyelvű Nancy bizalmasa.

A környéket eközben egy hátborzongató rejtély tartja lázban: a legendás ápolónő, Florence Nightingale keresztlányát, Florence Nightingale Shore-t fényes nappal gyilkolják meg egy vonaton. A szövevényes ügybe Louisa és Nancy is belekeveredik, de mit tehet két fiatal lány egy olyan gyilkossal szemben, aki bármire képes, hogy elkerülje a lelepleződést?
Jessica Fellowes megtörtént eseményeken alapuló regénye egyszerre idézi meg Agatha Christie klasszikus bűnügyi történeteit és a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Fehér pipacs könyvek Pioneer Books

400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156187611 · Fordította: Dobos Lídia
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156187611 · Fordította: Dobos Lídia
Pioneer Books, Pécs, 2021
448 oldal · ISBN: 9786156187635 · Fordította: Dobos Lídia

Florence Nightingale Shore · Guy Sullivan

Jessica Fellowes: Gyilkosság a vonaton

”A félelem vagy a szégyen jobban meg tudja kötni az ember kezét, mint bármilyen kötél. Még akkor is, sőt, akkor különösen, ha ismerős az, aki fenyegeti.”

Lassú mederben csordogáló fikciós történet, mely valós esetet dolgoz fel.
Kicsit nehezen rázódtam bele, ugyanakkor kíváncsian vetettem bele magam Mitfordék pazar életébe.

Florence Shore ápolónőként dolgozott az I. világháború idején, mégis egy vonaton veszti életét, útban barátnője felé. A gyilkos kiléte már rögtön borítékolható volt, ezért sok meglepetésre nem kellett számítanom. Viszont annyira szépen vezeti végig a nyomozást az írónő, hogy kár lett volna kihagynom ezeket a pillanatokat.
Louisa Cannon – nagybátyja akaratának ellenszegülve – munkát vállal Mitfordéknál, ezért önkéntelenül is belekeveredik a nyomozás rejtelmeibe.
Guy Sullivan rendőrt sem hagyja hidegen az eset, így Lousia-val összefogva külön szálakon indulnak el, hogy a végén együttes erővel az ügy végére érjenek.
Minden mindennel összefügg, az emberi kapzsiság és a múlt démonai a jelenben is megelevenednek.
Kedveltem a szereplőket, a korhű ábrázolást és az összetartozást, mely jellemezte őket.

meseanyu P>!
Jessica Fellowes: Gyilkosság a vonaton

Szerintem ez egy roppant hangulatos regény annak, aki, mint én, szereti a húszas évek Angliáját, a nagy vidéki házakat és az úri családok életét. Sajnálom, hogy magyarul nem folytatták a sorozatot, mert sok a szimpatikus szereplő, és kíváncsi vagyok, hogyan alakul a sorsuk. A krimi szál is teljesen korrekt. Szép lassan, de számomra nem unalmasan halad a nyomozás, aztán a végén nagyon feszessé, izgalmassá válik, és meglepetést okoz a gyilkos személye.

cicus61 P>!
Jessica Fellowes: Gyilkosság a vonaton

Nagyon kedveltem a könyvet, jó kis történet volt. Pedig tényleg nem volt az a pörgős krimi :) Mondjuk az alcím nekem is meglepetés, hiszen „hat nővér, egy életre szóló rejtélyek” egy kicsit átverés volt, hiszen csak Nancy volt a hat testvér közül főszereplő :) és persze Louisa, na meg Guy, a rendőr. Nagyon kedvelem a 20.század elején játszódó történeteket, a hangulatot, az életmódot, érzékletesen leírta az írónő. Jó kis nyomozás volt és persze a végén minden kiderült. Kicsit meglepődtem a végén, de jó lett nagyon.

Jagika P>!
Jessica Fellowes: Gyilkosság a vonaton

Mostanában olyan idők járnak, hogy jólesett egy kis könnyed olvasmány. Ez teljesen megfelelő volt számomra: hangulatos vidéki kastély, bájos-kedves főszereplők, nyomozás, bimbózó szerelem.
Furcsa volt, hogy ez a történet valóságos eseményen, egy olyan gyilkosságon alapult, melyet máig nem oldottak meg. A fikciót Florence első világháborús levelei is a valósághoz kötik, felidézve a második ypres-i (yperni) csatát, melyben a borzalmas gáztámadás történt.
Várom a folytatást – remélem, lesz.

Kovaxka P>!
Jessica Fellowes: Gyilkosság a vonaton

Valós haláleseten alapuló, ám fikciós történet, kábé annyira tempós, mint a 20-as évek egy serdülő lány szemében. A nyomozástól nem rágtam le a körmöm, a gyilkos személye sem volt meglepetés, mégis hangulatos olvasmánynak bizonyult. Kicsit azért túlírt, de nem öncélúak a mellékszálak, szimpatikusak a szereplők. Várom a sorozat többi részét is.

Reni07>!

Valós események ihlették.
Igen, érzek egy kis Agatha Christie és Dowton Abbey beütést, de Christie toronymagasan vezet továbbra is.
Nagyon aprólékos, lassan csordogáló, történelmileg, angolosan hangulatos krimi. Néha sajnos túl lassan történtek az események, emiatt sokszor elkalandoztam, unatkoztam.
Szerelmi szálacskák is lassan alakulgatnak (bár ezt a kort nézve, nem meglepő). Inkább Nancy az, aki nagyon megelőzte a korát, túl vagány egy 16 éveshez képest az 1920-as évekből.
Nekem a 49. fejezettől vált igazán érdekfeszítővé, onnantól ledaráltam a könyvet (nem szó szerint).
Annyira nem volt meglepő a gyilkos személye (hála a kevés szereplőnek, lehetett következtetni). Ellenben a terelés, a mást gyanúsítgatás, aztán hipp-hopp más a ludas, tetszett.

landi72 P>!
Jessica Fellowes: Gyilkosság a vonaton

Most pont ilyen könyvre volt szükségem.
Könnyed volt, aranyos, ugyanakkor izgalmas, pörgős, humoros, nagyon jó hangulatú.
Az biztos, hogy nem egy véres krimi, de nekem nagyon tetszett. A történet végig érdekelt, teljesen magába szippantott. A szereplők nagy részét hamar megkedveltem.
Louisa szimpatikus, kedves teremtés. A gyerekek különböző karakterek, de nagyon szerethetőek.
A rejtély vagyis maga a krimiszál nem túl erőteljes az elején, de végére megéri magát és előtérbe kerül. Van benne kedves szerelmi szál, ami szintén szimpatikusan kerül megjelenítésre.
Összességében jól kikapcsolt. Egy fordulatos, kellemes kikapcsolódás nyújtó, humorral átszőtt „cozy mistery”.

kolika>!
Jessica Fellowes: Gyilkosság a vonaton

A fülszövegben fellelhető Agatha Christie neve elegendő hogy birizgálni kezdje a fantáziámat a könyv. Nemzetközi sikert arató krimisorozat. Kell ennél több? Kicsit csodálkoztam, hogy magyarul még csak egy kötet jelent meg – főleg, hogy jó pár év eltelt az első kötet kiadása óta –, ami nem igazán jellemző, ha valóban nagy sikerről van szó, de végül ez nem tartott vissza a könyv olvasásától.
A könyv címe nem árul zsákbamacskát, már előre tudjuk, hogy a vonaton elkövetett eset lesz a középpontban. A kijelölt és önjelölt nyomozókat már a könyv elején megismerhetjük és kiderül, hogy a szálak szépen összetalálkoznak a későbbiek során.
A szereplők révén a szegények kilátástalan életébe, de a nagyúri családok mindennapjaiba is betekintést nyerünk. Ugyanakkor ezt elég kevésnek éreztem. Egyik téma sem tud elmélyülni. Mint ahogy a háború utáni katonák, férfiak testi és lelki állapota is csak említve van.
Lassan bontakozik ki a fő cselekményszál, s véleményem szerint sok mellékszál is akad, ami néha feleslegesnek bizonyult. A hat nővér megjegyzés a borítón jócskán túlzásnak minősül, hiszen a testvérek körül jóformán csak egynek van különösebb szerepe a könyvben.
Egy olvasásra jó volt a könyv, de semmi különöst nem találtam benne. Nem sikerült megfejtenem, hogy miért nevezik nemzetközi sikernek ezt a könyvet.

Anó P>!
Jessica Fellowes: Gyilkosság a vonaton

Végre egy kedvemre való olvasmány! Mit szerettem benne? A hangulatát, a nyomozás izgalmait, Lousia talpraesettségét, s hogy nem adták fel a cserfes, kedvesen féktelen, szerelmes természetű Nancyval. De igazából a gyilkos személyére hamarabb rájöttem, ami nem baj. Csak a miért nem volt világos. Szeretném a folytatást is!

Pioneer Books, Pécs, 2021
448 oldal · ISBN: 9786156187635 · Fordította: Dobos Lídia
Jessica Fellowes: Gyilkosság a vonaton

Maga a történet lassú lefolyású és a nyomozás is eléggé nyögvenyelősen halad a végéig, de akkor aztán begyorsulnak az események.
A karakterek szerethetők és az ismerős helyeket örömmel fogadtam. :)

Pati28 P>!

A kétségbeesés olyan dolgok elkövetésére vihet rá minket, amelyeket máskor el sem tudnánk képzelni.

Kapcsolódó szócikkek: kétségbeesés

Kapcsolódó szócikkek: félelem · szégyen
_Katie_ P>!

Nem szabad senkit sem elítélni, amíg nem jártunk az ő cipőjében

Jagika P>!

Florence Shore 14.45-kor ért ki a Victoria pályaudvarra.

Kapcsolódó szócikkek: Florence Nightingale Shore · pályaudvar
landi72 P>!

…a valóság néha furcsább, mint a képzelet.

cicus61 P>!

– Elnézést – mondta – remélem, odaér az interjúra. És azt is, hogy megkapja az állást. Esetleg ha…
– Igen, persze, majd tudatom magával, – szólt a lány mosolyogva. – Ugye írhatok a Victoriára? Sullivan őrmester, igaz?
Guy bólintott.
– Köszönöm. Viszontlátásra… és sok szerencsét! – mondta még, majd Harryvel futásnak eredtek, a kicsi meg a nagy.

giny>!

Az utolsó levele kedves volt, mint mindig, de valahogy távolságtartó. Guy azt pontosan tudta, ő hogyan érez – a karjába akarta venni, magához ölelni, és megóvni a vihartól. De vajon a lány megosztaná-e legalább az esernyőjét vele?

Kapcsolódó szócikkek: Guy Sullivan · Louisa Cannon
_Katie_ P>!

[…] ha gyerekekről van szó, az embernek nem lehet kedvence.

Mitfordi rejtélyek sorozat · Összehasonlítás