Éjféli ​bál (Éjféli bál 1.) 663 csillagozás

Jessica Day George: Éjféli bál

Rose hercegnő a legidősebb tizenkét lánytestvér közül, akik arra kárhoztattak, hogy a gonosz Kőbezárt király palotájában, mélyen a föld alatt táncoljanak minden éjjel. Születésüktől kezdve átok ül rajtuk, és csak a halál adhatja vissza a szabadságukat. Rose azonban találkozik Galennel, egy fiatal, katonából lett kertésszel, aki nem veti meg a kalandot, és épp olyan elszánt, akárcsak Rose, és a szabadság egyszeriben nem is tűnik olyan elérhetetlennek. Hogy legyőzzék a királyt és sötét udvartartását, szükségük lesz egy láthatatlanná tévő köpenyre, egy fekete gyapjúláncra, melyet bűvös ezüst kötőtűkkel kötöttek, és mind közül a legkritikusabb hozzávalóra – az igaz szerelemre. A Széttáncolt cipellők című mese újrafeldolgozásával Jessica Day George megint megmutatja, milyen mesterien alkot valami teljesen újat egy történetből, amelyről csak hittük, hogy ismerjük.

Eredeti megjelenés éve: 2009

Galen · Rózsa · Jácint hercegnő · Kőbezárt király

Kőbezárt király palotája · Vesztfálin királysága

zuna19>!
Jessica Day George: Éjféli bál

Igazából nem tudom eldönteni, hogy tetszett e vagy sem.
Vannak mellette és ellene szóló érveim is. Furcsa.
A két főszereplő ebben a történetbe, Rose és Galen nagyon szimpatikus volt.
A történet sajnos elég sokszor unalmas volt.
Az alapsztori nagyszerű, csak a kidolgozásával voltak apróbb gondjaim.
A borítója, te jó ég , valami gyönyörű és összhangban van a történettel is. Ezért ez plusz pont.
Barátnőm ajánlotta és nem bántam meg az olvasását, összességében kellemes kikapcsolódás volt ez a könyv szombatra. Igaz mama folyton izélt, hogy minek kell mindig olvasnom. Még amikor nála vagyok, akkor is. Lekvárfőzés közben, azért csaltam és olvasgattam. De, ha egyszer nem tudtam letenni.
Az szomorú, hogy ezt a sorozatot, sem fordították tovább itthon.

Evelena P>!
Jessica Day George: Éjféli bál

A könyv, amit már úgy érzem, ezer éve kinéztem magamnak. Folyton előkerült valahogy és a borítója is eléggé csábítónak tűnt ahhoz, hogy kíváncsivá tegyen. :)
Nagyon szeretem a meséket, de érdekes módon ez a történet valahogy mindig kimaradt, így nem tudtam, hogy mit is várhatok az újragondolásától.
Érdekes volt, kicsit jó érzés belecsöppenni ebbe a mesevilágba. Úgy szurkoltam Galen-nek végig. A Kőbezárt király palotája felé vezető út és az ottani éjszaka leírása nagyon tetszett, szinte megelevenedett a szemem előtt.
Galen szellemes jelenetein jókat kuncogtam. :D
Összességében aranyos kis romantikus történet, jó volt elmerülni benne. Feltűnt, hogy a könyv egy sorozat része, ám nálunk nem jelentek meg a folytatásai.
Pedig szívesen elolvasnám a többi részt is. :)

K_Kata99 P>!
Jessica Day George: Éjféli bál

Jó érzés volt visszacsöppeni a könyv által a mesék világába. Volt itt minden, ami egy varázslatos világ megteremtéséhez elengedhetetlen: bűbáj, átok, különleges lények, hercegnők, palota és egy ifjú, aki a királykisasszonyok megmentésére siet. A 12 hercegnő egy-egy virágról kapta a nevét, a kedvencem közülük Árnika volt. Néha nekem is jól jönne egy láthatatlanná tévő köpeny :) Szépen felépített a történet, szerethető karakterekkel.

dorib99 P>!
Jessica Day George: Éjféli bál

Új kedvencet avattam. Nekem annyira tetszett ez a könyv, hogy arra eszméltem fel, hogy már vége is van. A Barbie és a 12 táncoló hercegnő az egyik kedvenc mesém, ezért csodálatos volt elolvasni, és bővebb betekintést nyerni a történetben. Már az olvasás elején egyértelművé vált számomra, hogy nagyon szeretni fogom ezt a könyvet. Végig izgultam, sok fordulat volt benne, és egy percre sem hagyott alább a figyelmem. A szerelmi szál nagyon aranyos volt, reméltem a boldog befejezést, de szerencsére megkaptam. Még biztos sokszor újraolvasom majd.:)

MissFortune>!
Jessica Day George: Éjféli bál

Az alaptörténet nagyon jó, az egyik gyerekkori kedvenc mesém volt A 12 táncoló hercegnő.
Galennel és Rózsával nincs bajom, aranyosak a maguk módján. Galen egészen hamar rájött a titok nyitjára, csak sajnos így is sok unalmas rész volt. Nem tudtam őket túlzottan megkedvelni, mert ahhoz meg túl rövidnek éreztem.
A fantasy szál tetszett. A lányok édesanyja alkut kötött a Kőbezárt királlyal, ezért minden este táncolniuk kellett.
Egyszer olvasható kategóriába sorolnám.:)

Pillecukorkám>!

Egy hercegő.
Egy exkatona, aki kertész lett.
12 herceg.
12 hercegnő.
1 szerződés, amely szörnyen megnehezíti az életüket.
Nagyon imádtam már az első pillanattól kezdve. Aztán eszembe jutott még az is, hogy Békéscsabán a színházba én már láttam ezt a kis történetet, csak más névvel. Az a név is nagyon passzolt hozzá, de ez is. A széttáncolt cipelők és az Éjféli bál hatalmas élményt nyújtott nekem…
És ami tetszett benne:
Az a sok humor:)
A lányok nevei nagyon találó voltak:)
A hercegnők beszólásai:*
És…. Hát azért Galen se kispálya a zokniaival*_*_*

BeliczaiMKata>!
Jessica Day George: Éjféli bál

Mikor elkezdtem olvasni, akkor rögtön az M2-n sugárzott német, megfilmesített mesefeldolgozás sorozat jutott eszembe. Abban volt a katona, aki megmenti a lányokat, és volt még pár ismerős momentum. Nem emlékszem az eredeti mesére, de szerintem ott nem katona volt. Majd utána nézek. Viszont a Kőbezárt király, a fiai, azok kiléte, a királyné alkuja nekem mind újak voltak. A mesében a hercegek és a hercegnők egymásra találnak, itt nem így volt, persze érthető okokból. Nem volt rossz, de egyszer olvasós. Viszont van még 2 rész, amiben másik hercegnők sorsa található, azokat szívesen elolvasom majd idővel.

gabiica P>!
Jessica Day George: Éjféli bál

Nálam annyira nem jött be. Nagyon szeretem a meséket, ezáltal szívesen nyúlok mesefeldolgozásokhoz, viszont ezekhez kicsit mindig félve, hogy vajon mit tesznek az eredetivel.
Itt most nekem nem vált be. Nagyon unalmasnak éreztem a történetet, kicsit több izgalomra számítottam. Igazából csak minél hamarabb be akartam fejezni, nagy érdeklődést nem éreztem.
A karaktereket igazából kedveltem, Galen nagyon szellemes volt, és igazán jól kidolgozott, hasonlóan Rose-hoz. De ez nekem annyira nem volt elég ahhoz, hogy igazán tetsszen.

Adri93>!
Jessica Day George: Éjféli bál

Még felnőtt fejjel is imádok mesét nézni és olvasni. Ismertem az eredeti mesét és nagyon kíváncsi voltam , mit tud kihozni az írónő belőle. Megpróbáltam elvonatkoztatni a két történetet egymástól, de nem mindig sikerült. Egy kicsit sajnálom, hogy Rózsának és Galennek kevés közös rész jutott. Összességében egy varázslatos történet volt,és mindenki boldogan élt…..

Silverlight>!
Jessica Day George: Éjféli bál

Különleges könyv. Eléggé fantázia jellegű és egy kicsit népmesére hajazó. Ennek ellenére tetszett. Aranyos, bár nem az én műfajom. A hercegnők aranyosak, s sajnálatra méltóak. Az anyjuk ígérete és fogadalma miatt kell szenvedniük. A kertész azonban segít nekik. Nem annyira izgalmas, így nem tudta teljesen lekötni a figyelmem. Ennek ellenére egyszer olvasható.

Ingryd >!

– Miért vagy csupa víz? – nézett rá Orchidea fontoskodón.
– Nem vagyok csupa víz – tiltakozott ismét Rózsa. – Belenyúltam az egyik szökőkútba.
– És beledugtad a fejedet, a másik karodat és a vállkendődet is – mutatott rá Orchidea.

enikő0214>!

Nos, felség, nem tagadom, jóképű vagyok, de aligha hibáztathat, ha tetszetős külsőm látványa olyannyira lenyűgözte, hogy azonmód ájultan rogyott össze.

Lunemorte P>!

olyannyira lenyűgözte, hogy azonmód ájultan rogyott össze – felelte kényeskedve.

Lunemorte P>!

Sose feledd: ha alkut kötsz velük, az odalenn élőkkel, annak mindig meglesz az ára!

DarknessAngel>!

– Mit ettél vacsorára? – fortyant fel a zord udvarló.
– Hogyhogy mit? – Nárcisz kérdőn nézett kísérőjére.
– Olyan nehéz vagy, mintha vasból készült fehérneműt viselnél –zihálta a herceg.

Lunemorte P>!

De hát hogyan győzedelmeskedhet az ember, ha nem ismeri az ellenséget?

K_Szilvia03 >!

[…]
– Mintha ezúttal nehezebb lenne a csónak – felelte az evezős.
Mély, udvarias hangja volt.
Rózsa elpirult. – Sajnálom – mondta halkan.
Galen visszafojtotta a nevetést.

Caledonia_Valley P>!

Hajszálpontosan hatlábnyi távolságra tudott köpni, úgy káromkodott, mint a legdörzsöltebb őrmesterek, és a saját nyelvükön tudta sértegetni az analúziaiakat. Az apja nagyon büszke volt rá.

Kapcsolódó szócikkek: Galen
Zöldövezet>!

– […] De megígértem apámnak, hogy nem lesz több széttáncolt cipellő.
– Akkor hát… – kezdte Galen, majd lehajolt, lehúzta Rózsa lábáról a cipőjét, és hátrahajította az orgonabokorba. – Szabad egy táncra? – kérdezte.

Éjféli bál sorozat · Összehasonlítás