Cukormázas ​gyilkosság (Donut Shop krimik 1.) 97 csillagozás

Jessica Beck: Cukormázas gyilkosság

Isten ​hozott a Fánkpalotában!

– ahol forró a kávé, friss a fánk, és nem feltétlenül a rendőrség oldja meg a gyilkossági ügyeket…

SUZANNE HART, a Fánkpalota nevű kávézó tulajdonosa és cukrásza az észak-karolinai April Springsben él. Miután elvált Maxtől, egy javarészt munkanélküli színésztől – akit csak úgy hív, a „Nagy Megtestesítő” –, Suzanne úgy dönt, élete nagy szenvedélyének, a fánksütésnek szenteli minden idejét, ezért aztán készpénzzé teszi a válás után neki járó részt, és hőn szeretett szülővárosának szívében megnyitja üzletét.

Ám amikor, mint valami zsák liszt, egy holttest landol a küszöbén, Suzanne kicsi, de otthonos kávézója egy csapásra a nyomozás színterévé válik. Ettől kezdve a városka minden lakója folyton fánkot akar, meg persze szaftos részleteket – és egy idő után szinte mindenki gyanússá is válik. Suzanne – aki számára a szimatolás éppoly ellenállhatatlan, mint a fánkok – hamarosan mindenki alibijében talál valami kis… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Ulpius-ház, Budapest, 2014
388 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633832066 · Fordította: Kallai Nóra

landi72 P>!
Jessica Beck: Cukormázas gyilkosság

Egy kis könnyed, nőcis krimi. Túl mély nyomot nem hagyott bennem, de nem volt rossz. A szereplők rendben voltak, a kisvárosi hangulatot is egész jól átadta. A krimiszálat nem mondanám túlságosan izgalmasnak, de az is rendben volt, bár a fánkok talán hangsúlyosabbak voltak nála. Összességében tetszett, de inkább egyszerolvasós.

tündérrózsa>!
Jessica Beck: Cukormázas gyilkosság

Szeretek kellemesen csalódni, és itt pont ez történt. A könyv százaléka és értékelései alapján fel voltam készülve a legrosszabbra. Emiatt jól el is húztam az olvasását, már három éve, hogy kölcsönbe kértem (családtagtól). Most viszont hirtelen ötlettől vezérelve és mindenre elszántan előkaptam, hogy márpedig én ezt most elolvasom. Szerintem pont most jött el az ideje. Nem mondom, hogy életem legjobb könyve, de egész jól elvoltam vele. Kriminek valóban elég lagymatag, és Suzanne sem volt túlzottan szimpatikus, de a fánksütés és az, hogy nem jöttem rá, ki a gyilkos, javított a helyzeten. A nyomozás a rendőrség részéről konkrétan nulla, mintha nem is csinálnának semmit. Suzanne bezzeg annál inkább (természetesen). Kotnyeles, önfejű és néha olyan logikátlanságokat csinált, hogy égnek állt a hajam tőle. Mégis ez a kisváros-kis fánkos-kis családias közeg hangulat elvarázsolt annyira, hogy végig fenntartsa az érdeklődésemet. Tulajdonképpen ez vitte el a hátán a könyvet, na meg Grace nyomozása. Az jópofa volt.

lin_da>!
Jessica Beck: Cukormázas gyilkosság

( Nagyon örülök, hogy a könyv végére értem, ugyanis mióta olvasom azóta csak fánkokról álmodozom. Ami a legszebb, hogy nem is igazán szeretem a fánkot….. Minden esetre ma vettem 3 darabot…..)
Egyébként nagyon aranyos kis könyvecske ez, a fánksütő kisiparos Suzanne nagyon szimpatikus, a mellékszereplők is mind jó fejek, igazából számomra ez a jó sorozat receptje. A krimi szál nagyon gyenge, valóban „cukormázas”, inkább az emberi kapcsolatokra helyezte az írónő a hangsúlyt, ami szintén jó pont, mert, ha krimit szeretnék olvasni, akkor Agatha Christie-t veszek le a polcról.

pannik>!
Jessica Beck: Cukormázas gyilkosság

Vízparti olvasásnak megfelelt. Nem egy Agatha Christie.
Ami tetszett:
– fánkkészítés rejtelmei
– receptek
– nem tudtam rájönni ki a gyilkos

Ami nem annyira tetszett:
– gyengécske a sztori
– helyenként ostobaságokat ír, amik nem hihetőek
– egymásnak ellentmondó apróságok vannak benne
– némelyik párbeszédben főhősünk olyan következtetéseket von le, melyek a párbeszédből egyáltalán nem következnek

Tímea_Kocsis_2>!
Jessica Beck: Cukormázas gyilkosság

Háát az amire számítottam meg nem is. Tisztára Hanna Swensen koppintás csak nem olyan jó. Sütögető kávézó tulajdonos, aki nekiáll nyomozni, csak picit más alapokról indul. Próbálja hozni a kisvárosi környezetet, de nem olyan kidolgozott. A nyomozás indítása nagyon erőltetett és nagyon hamar erős ellenállásba ütközik. A nyomozós száll elég nyakatekert és következetlen. Sajnos a szereplők sem sikerültek olyan viccesre vagy szimpatikusra, mint a szerintem ihletadó és cica sincs. A fánkreceptek érdekesnek tűnnek és a fánkkészítésről egész sokat mond, de a várakozásokat nem hozta.

zsoka2142>!
Jessica Beck: Cukormázas gyilkosság

Tetszett ez a regény. Fordulatos és érdekes volt. Véletlenül akadt a kezembe, de nem bántam meg, hogy elolvastam. A tettes kilétére ugyan nem sikerült rájönnöm, sőt még a közelébe sem jártam, de ezért is volt annyira jó. Képes volt meglepetéseket okozni és végig feltartotta az érdeklődésem.
A nyomozás mellett a különböző receptek nagyon feldobták a könyv hangulatát és kicsit közelebb kerülhettem a fánkok készítéséhez. Mindemellett Suzanne magánéletéről is sok mindent megtudunk.
Csak ajánlani tudom. :)

Sz_Léda_22>!
Jessica Beck: Cukormázas gyilkosság

Nem én találom meg a krimiket, ők találnak meg engem. Másnak kerestem egy jó krimit a könyvtárba, miközben a fánkos borítótól kedvet kaptam egy kis izgalomra a sok nyári “limonádé” mellé. Volt ebben minden, gyilkosság, nyomozás, romantika, humor, de legfőképp korgó gyomor, mert ha a sütőtökös fánkot nem is a többit mind egy szuszra meg tudtam volna enni. Mivel sorozat, tuti neki futok a következőnek is ha egy kis laza nem megerőltető olvasmányra vágyom….abban reméljük kiderül sikere volt e a tortadarás fànknak.

Kasztana>!
Jessica Beck: Cukormázas gyilkosság

Nemrég futottam bele, ebbe a könyvbe, de nem sok jót tudok mondani róla. Lehet, hogy jelent valamit, hogy csak két rész jelent meg belőle és az is régen. Már az elején, nagyon ismerős volt az alap felállás szingli nő, anya, bolt stb., míg rájöttem, hogy Joanne Fluke sütis krimijének nagyon halovány és gyenge utánzata. Egyébként azt a sorozatot is azért hagytam abba, mert az is kezdett sablonos lenni. Ennél a könyvnél nem a hulla hegyeket hiányoltam, hanem a történetben nem volt semmi pörgőség, fordulat. Lassan csordogált az információ, idegesítő volt a sok nyavalygás a korán kelésről, a bolttal kapcsolatos ügyekből és kevés helyett kapott maga a bűntény felderítése.

Marcsi P>!
Jessica Beck: Cukormázas gyilkosság

Van ugye az Obszidián és a Storm ami Nekem majdnem ugyanaz, de mindkettő működik és imádom őket.
Aztán van Hannah Swensen és Suzanne Hart…. Na ez meg a plágium!
Cukiban történt gyilkosságok, amiket nem a rendőrség nyomoz ki, hanem a tulaj?! Komolyan?! Senkinek nem szúrt ez szemet az eredeti kiadónál?A kisváros, a nyomozó, a segédje, minden ugyanaz…

Alapvetően nem rossz ez a könyv, ezért is a 3 csillag, de végig puffogtam a másolás miatt! Ez szörnyen elveszi az olvasási élményt!

Juca P>!
Jessica Beck: Cukormázas gyilkosság

„Suzanne, te fánksütő vagy, nem detektív.”

A Hannah Swensen titokzatos esetei link című sorozatra emlékeztet ez a könyv. Suzanne a Fánkpalota nevű kávézó és fánkozó tulajdonosa, aki egy hullát talál a kávézója előtt.

Igazi chick lit könyv, könnyed kikapcsolódást nyújt, és most éppen erre volt szükségem. Humoros is, sokat nevettem a párbeszédeken. A krimi szál nem olyan jelentős, de ez így rendben is volt.

Ráadásul minden fejezet végén találunk egy receptet, amit elkészítenek a könyvben. Összességében pozitív csalódás volt, pedig az értékelései miatt azt hittem, nem fog tetszeni.

Treszka>!

– Nem is tudom, miért akarja mindenki kitalálni, ki a tettes, mielőtt véget ér a könyv – szólalt meg Elizabeth.
– Én a krimiket a jellemek és a helyszínek kedvéért olvasom. A rejtély számomra csak olyan bónuszféle.

nagara>!

– Hát, van őszibarackos pite, de azt holnap is megehetjük, ha gondolod. Eláll.

nagara>!

Itt ugyanis nem gobelinek lógtak a falon, hanem üveges dobozok. A dobozokban pedig annyiféle halott molylepke volt összegyűjtve, hogy én annyit még életemben nem láttam. Minden egyes faj gondosan fel volt cimkézve, ezenkívül pedig volt ott néhány asztal is, amely szintén tele volt dobozzal. Eddig nem voltam nagyon oda a molylepkékért, de most bizony megesett rajtuk a szívem, hogy láttam ezt a kínzókamrát, amelyben sorra halálukat lelték.

Kapcsolódó szócikkek: moly
Treszka>!

– Mit is mondhatnék… Én megpróbálok jobb ember lenni, de egyelőre még nem jutottam el odáig.
– Nem hinném, hogy bármelyikünk eljutott volna – feleltem. – Néha viszont már az is számít, hogy megpróbáljuk.

Treszka>!

[…] olyan negédesen mosolygott, hogy a cukor is elszégyellte volna magát mellette.

nagara>!

– Ha fánkért jöttek, jó helyen járnak. Van kávém is.
– Ó, nem erről van szó. Úgy értem, persze a fánkot és a kávét is értékeljük, de igazából egy csendes kis helyre lenne szükségünk, ahol könyvklubot tarthatunk, és remélem, megengedi, hogy az első ilyen alkalmat itt tartsuk.

Kapcsolódó szócikkek: fánk
nagara>!

– Az Observertől jöttünk – mondtam –, és szeretnénk egy készülő cikkben magáról is írni valamit.
– A molylepke-gyűjteményemről van szó? Már százszor írtam mindegyik szerkesztőnek, de elképesztő, mennyire érdektelenek.
– Ó, igen, azért jöttünk.

Kapcsolódó szócikkek: moly
landi72 P>!

Nem tudom, hogy csinálja, de anyámban mintha beépített hazugságvizsgáló volna, ha rólam van szó.

nagara>!

A puding -azaz a fánk – próbája az evés, ezért amikor kikevertem az újonnan kreált sütőtökös tésztát, néhány fánkkarikát gyorsan bedobtam a tűzforró olajba, megforgattam két jókora, vastag fapálcikával, amely legonkább szteroiddal telenyomott kínai evőpálcikára hasonlít, és amikor aranybarnára sült mindegyik, kivettem őket a forró fürdőből. Ezután kitettem a kész fánkokat a rácsra, és az aznap reggel frissen készített cukros mázzal leöntöttem őket.

Treszka>!

Ez volt az egyik olyan dolog, amit nagyon szerettem a Fánkpalotában. Nem csupán szimpla kávézó volt, ahol isteni fánkokat lehetett enni. Hanem a maga módján biztonságos kikötő is, ahová az élet viharos tengeréről be lehetett hajózni.

Donut Shop krimik sorozat · Összehasonlítás