Patchwork ​otthon és útközben 5 csillagozás

Az angol papírsablonos foltvarrás alapjai és könnyen elkészíthető modellek
Jessica Alexandrakis: Patchwork otthon és útközben

Ha ​szeretünk varrni, de nem akarunk naphosszat a varrógépünk mögött rostokolni, esetleg a barátokkal közös programnak tekintjük a varrást, az angol foltvarró technika könnyen hordozható darabjaival a nekünk való időtöltés. Öltögethetünk, amíg a gyerekünk szundikál, esetleg autóban, vonaton, buszon vagy repülőgépen ülve, várótermekben, vagy éppen a strandon – vagyis bármikor, amikor a kezünk egyébként tétlen lenne.
A kötetből megtudhatjuk, hogyan állítsunk össze olyan varrókészletet, amelyben minden megtalálható, ami a varráshoz szükséges. Amikor befejezzük a munkát, csak összecsukjuk a készletet, és a munkadarab biztonságos helyen várja, míg újra elővesszük. Ha jól felkészültünk, a lehető legtöbbet hozhatjuk ki a varrásra fordítható szabadidőnkből, legyünk szinte bárhol.
A világos, érthető magyarázatoknak és a munkamenetet lépésről lépésre bemutató fényképeknek köszönhetően gyorsan elsajátíthatjuk a szükséges ismereteket, és kezünk alatt szépséges minták kelhetnek… (tovább)

Cser, Budapest, 2014

Bea_Könyvutca P>!
Jessica Alexandrakis: Patchwork otthon és útközben

Jessica Alexandrakis: Patchwork otthon és útközben Az angol papírsablonos foltvarrás alapjai és könnyen elkészíthető modellek

Nekem nagyon tetszik ez a fajta varrás. Angol papírsablonos foltvarrásnak nevezik. Az egyik hagyományos mintája a hét darab hatszög alakból készült virág. Ez még nekem is egyszerűnek tűnik, és ami nagyon szimpatikus benne, hogy kézzel tényleg lehet varrogatni, nem kell előpakolni hozzá a varrógépet. A hatszögeken kívül vannak a rombuszok és a négyzetek, nagyon érthető rajzokkal és magyarázatokkal.

Trudiz>!
Jessica Alexandrakis: Patchwork otthon és útközben

Ez is egy fantasztikus kiadvány! Megmutat minden apró titkot, melyre szükségünk lehet a sikeres munkavégzéshez, illetve alkotáshoz. Jó tanácsokkal lát el és igényes, átlátható szerkesztéssel, a fokozatosság elvét betartva visz előbbre és előbbre minket. Csoda dolgokat készíthetünk, ha hihetetlenül kitartóak, precízek és időmilliomosok vagyunk. Alkotásra fel! :)

Trudiz>!

Feldolgozás előtt érdemes minden textíliát kimosni, legyen szó akár ajándékba kapott, újonnan vásárolt vagy újrahasznosított anyagról.