Hallgasd ​a holtak énekét! 12 csillagozás

Jesmyn Ward: Hallgasd a holtak énekét!

Jesmyn ​Ward az első női szerző, aki kétszer is elnyerte az Amerikai Nemzeti Könyvdíjat (National Book Award); ezért a regényéért kapta meg másodszor. A könyvet ugyanakkor 2017 legjobbjának nevezte a Time, és hónapokig szerepelt a The New York Times sikerlistáján is – számtalan egyéb díj és elismerés mellett.

A Hallgasd a holtak énekét! nagyszabású családtörténet, az amerikai útiregény archetipikus hagyományainak, a kísértethistóriáknak és a katasztrófaregényeknek lenyűgöző, zavarbaejtő és sehová sem besorolható elegye, egy modern remekmű.
A tizenhárom éves Jojo igyekszik megérteni, mit jelent férfivá válni. A családjában van kitől és van miből tanulnia: ott van feketebőrű nagyapja, Pop, vagy fehérbőrű nagyapja, aki viszont egyáltalán nem fogadja el a fiút. És az apja, aki mostanában szabadul a börtönből… Amikor kiengedik, Jojo kábítószerfüggő anyjával odautazik. Találkozik egy másik tizenhárom éves kissráccal, egy halott fegyenc szellemével, aki magában hordozza az… (tovább)

Eredeti mű: Jesmyn Ward: Sing, Unburied, Sing

A következő kiadói sorozatban jelent meg: KULT Könyvek

XXI. Század, Budapest, 2018
320 oldal · ISBN: 9786155759659 · Fordította: Pék Zoltán
XXI. Század, Budapest, 2018
320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155759642 · Fordította: Pék Zoltán

robinson P
Jesmyn Ward: Hallgasd a holtak énekét!

Megrág, bedarál, beléd mászik. Akár a Bíborszín méltó párja lehet. Szívesen olvasnék még az írónőtől.
Emelem kalapom a kiadónak, nagyon kellenek az ilyen irodalmi csemegék. Köszönet érte! Mind a gyors megjelenésért, mind a nagyszerű fordításért.

Jesmyn Ward: Hallgasd a holtak énekét!

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

"Hallgattam a holtak énekét. Hallottam síró, rikoltozó hangjukat, éreztem fájdalmukat. Rajtam is átfolytak az érzelmeik, s lassan úgy éreztem, maga alá is fognak temetni.
Jesmyn Ward könyve a maga nemében egyedülálló. Láthatatlan, szoros fonalakat fűzött a különálló témái köré, s képes volt őket egymással összefüggőként kezelni, még úgy is, hogy ennél különbözőbb problémák fel sem merülhettek volna. Minden témakörét érzékletesen kifejti, nem marad az olvasóban hiányérzet, miután letette a könyvet. A negatív diszkrimináció, a munkatáborok kegyetlensége, a drogok által előidézett pokol, a gyermeki nyitottság és a túlélés a történet fő mozgatórugói. Megismerhetünk egy családot, s rajtuk keresztül az egész világ legnagyobb démonjait.
Könnyelműen álltam neki az olvasásnak. Az előrevetített nehezebb témák ellenére úgy éreztem, csak plusz gondolatokkal fog felruházni, új nézőpontokat mutat a számomra, egy, már ezerszer körbejárt témára.
Ehelyett más emberként tettem le a könyvet.
A nyomás miatt, melyet az olvasóra fejt ki, nem ajánlanám mindenki számára. Elsősorban azok fogják kézbe, akik kellőképp erősek egy ilyen történethez, akik készenállnak olyan témák boncolgatására is, melyről nem beszél az ember bármikor. Sötét, szomorú, nyomasztó történet. De egyben gyönyörű is. Az üzenet, melyet hordoz, örök időkre az olvasó emlékezetbe vésődik."

Peter_Parker
Jesmyn Ward: Hallgasd a holtak énekét!

Megríkatott, kifacsart, lúdbőrös lettem tőle – izgultam, szörnyülködtem, meghatódtam. Gyönyörűen megírt, lebilincselő könyv.

Kikyo
Jesmyn Ward: Hallgasd a holtak énekét!

Meggyőződésem, hogy az amerikai irodalom egyik leendő klasszikusát tartottam a kezemben.A regényt mindenképpen azoknak ajánlom, akik szeretnek elmerülni a társadalmi kérdésekben, nem riadnak vissza a nehezebb olvasmányoktól, esetleg a szépirodalomtól. Amerikában szerintem előbb-utóbb úgyis kötelező olvasmánnyá válik, érdemes vele bővíteni a műveltségünket.

Bejegyzés: http://gcksbookreviewblog.blogspot.com/2018/09/ertekele

Zsófi_és_Bea P

Dédapám azt mondta, mindenben van lélek. A fákban, a holdban, a napban, az állatokban. Azt mondta, a nap a legfontosabb, és nevet is adott neki: Aba. De szükség van mindre, az összes lélekre, hogy egyensúly legyen.

Niitaa P

Az ember eljut egy pontig, amikor nem bír gondolkodni. Csak érez.

Zsófi_és_Bea P

Egymás kezét fogjuk, és úgy teszünk, mintha felejtenénk.

Zsófi_és_Bea P

Szeretem azt hinni, hogy tudom, mi a halál. Szeretem azt hinni, hogy olyasmi, amitől nem kell elfordítanom a tekintetemet.

Zsófi_és_Bea P

Nem bírok most anya lenni. Nem bírok lány lenni. Nem bírok emlékezni. Nem bírok látni. Nem bírok lélegezni.

– Utál engem – mondom.
– Nem, szeret téged. Csak nem tudja kimutatni.

Niitaa P

Néha a világ nem adja meg, amire szükséged van, akármilyen nagyon keresed. Néha megtagadja tőled.

Niitaa P

Ez a világ olyan, amilyen. Ez a világ ad földi szedret, nyúlós memóriát és egy gyereket, akiben nem marad meg semmi.