DumDum, ​az ász 11 csillagozás

Jerry Spinelli: DumDum, az ász

Mindenki ismeri DumDum Coogant, a hetedikes rögbisztárt. Amióta járni tud, ledönt a földre mindent, ami az útjába akad.
DumDum kedvenc célpontja Penn Webb, a buzgómócsing, zöldségevõ szomszéd srác. DumDum – és legjobb haverja, Mike – szemében a világ legszórakoztatóbb dolga Webbel kekeckedni. De DumDum egyszer csak kezdi másként látni a világot…
Newbery Medállal díjazott és Amerikában az Év Legjobb Könyvévé választott kötet.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Jonatán Modern Könyvtára

Minerva Nova, Szeged, 2003
212 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639492051 · Fordította: Urbán Erika, Aratóné Katona Ildikó · Illusztrálta: Komlódi Judit

Lahara IP>!
Jerry Spinelli: DumDum, az ász

Dumdum az ász? Még hogy ász! Csak egy ellenszenves alak, és hány meg hány ilyen ember van a világon! Mind ellenszenves gyerekként kezdik, akik, ha nem gondolkodnak el közben, ellenszenves felnőttek lesznek. Abby nagyon szimpatikus volt, és természetesen Penn is.
A könyv elég jól van megírva, teljesen hihető, sőt annyira, hogy akaratlanul is eszembe jutott DumDumról egy-két nem-igazán-ismerős, akivel volt némi nézeteltérésünk pár közösségi oldalon. Egy az egyben ugyanaz a jellem, mint ők. Sajnos, ehhez a könyvhöz egyszerűen már nem jók a benne lévő illusztrációk szerintem, mert John (DumDum) igen aranyos és kedves kisfiúnak, majd kamasznak van ábrázolva, holott egyáltalán nem az.
Vajon Jerry Spinelli minden könyvében van legalább egy különc karakter?
Négy csillagot arra kap, hogy könnyen olvasható és könnyen hat az olvasó érzelmeire.