Superman: ​A vörös kriptonit válsága 13 csillagozás

69. KÖTET
A VÖRÖS KRIPTONIT VÁLSÁGA
Eredeti megjelenés: Superman 49-50; Superman Kalandjai 472-473; Action Comics 659-660; valamint a Csillagember 28. számában, 1990 novemberében.

Vörös kriptonit: a feje tetejére állítja Superman világát.

A haldokló Lex Luthor magatehetetlenné tette Supermant a rejtélyes vörös kriptonittal, amelyet az ötödik dimenzióból érkezett rosszindulatú démon, Mr. Mxyzptlk hozott létre.

Supermannek rá kell jönnie, hogy hogyan szerezheti vissza az erejét, vagy meg kell tanulnia normál emberként élnie, miközben olyan ellenfelekkel találja szembe magát mint Zárótűz, Mamut és Thaddeus Killgave.

Vajon ilyen rossz esélyek mellett is tudja folytatni a soha véget nem érő küzdelmét a Kripton utolsó fia?

SUPERMAN 61. szám
Eredeti megjelenés: 1941 novembere

A „Superman visszatér Kriptonra!” című történetben hősünk megismeri a saját eredetének történet, és először tűnik fel a földöntúli kriptonit.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics Nagy Képregénygyűjtemény

200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788375662474 · Illusztrálta: Bob McLeod, Jerry Ordway, Dan Jurgens, Dave Hoover, Kerry Gammill, Curt Swan, John Byrne, Brett Breeding, Dennis Janke, Art Thibert, Scott Hanna

Dominik_Blasir>!
Jerry Ordway – Dan Jurgens – Roger Stern: Superman: A vörös kriptonit válsága

Én még mindig nehezen tudom elképzelni, hogy az Eaglemoss DC-sorozat válogatói olyan problémákkal küszködtek, amelyek mellett indokolható és elfogadható A vörös kriptonit válsága, mint 69. kötet.
Pedig néhány korábbi képregénnyel ellentétben ez még csak nem is küszködik látványos problémákkal – van benne egy épkézláb konfliktus, amit az írók képesek értelmesen bemutatni (bár érezhetően meggyűlt a bajuk azzal, hogy több, egyszerre megjelenő sorozatba kellett szétszabdalniuk a történetet), nem súlytalanok a szereplők reakciói, még azt is megkockáztatnám, hogy érdekes, ahogy Supermant többféle oldalról mutatják be.
De hogy olyan történet lenne, ami egyfajta best of válogatásban helyet érdemel? Azt azért kétlem. Tipikusan olyan sztori, amivel meg lehet pörgetni kicsit az eladásokat, rá lehet mutatni, hogy nem csak Superman és Action Comics létezik, de bizony még Starman is, ugyanakkor, talán pont ezen oknál fogva, nem különösebben merész vagy figyelemfelkeltő, netalán bármilyen szempontból kiemelkedő. Helykitöltő, amire két nap múlva már nem is emlékszel igazán. Nem fájt elolvasni, de tudtam volna élni nélküle, főleg manapság.

Popovicsp87 P>!
Jerry Ordway – Dan Jurgens – Roger Stern: Superman: A vörös kriptonit válsága

Mr. Mxyzptlk nem értem, mit keres a Superman-történetekben. Annyira idegesítő a karakter.
A történet tetszett, máskor mindig azon megy a sírás, hogy a hős normális életet akar élni, de nem tud az ereje miatt.
Luthor halállal való szembenézése jól le volt vezetve, főleg hogy még így sem tudja félretenni a Superman iránt érzett gyűlöletét.
Clark magánélete szintet lépett.

ftamas>!
Jerry Ordway – Dan Jurgens – Roger Stern: Superman: A vörös kriptonit válsága

Az eleje rosszul kezdődött, ugyanis Mr. Mxyzptlk-et rühellem. A történettel egyébként nincs gond. Egy könnyed kaland Superman főszereplésével, ahol inkább nem is a kalandon van a főszerep, hanem Superman magánéletén, amely most szintet lép.