Még ​mindig hiszek 67 csillagozás

Jeremy Camp: Még mindig hiszek

Amikor ​Jeremy Camp alig néhány hónappal az esküvő után elvesztette szeretett feleségét, Melissát, legkevésbé szerette volna Istent dicsőíteni. Ám miközben elképzelhetetlenül mély gyászával küzdött és magával küzdött, hogy megtartsa hitét, Istennek más tervei voltak vele: Fogd a gitárodat. Hallgass és írd!
Jeremy engedelmeskedett, kiöntötte a szívét, a reményről írt, hogy Isten még a legmélyebb gyászában is vele van. A dal, amit aznap írt, az „I Still Believe” (Mégis hiszek) millióknak adott hitet és reményt a világon. Ez a könyv a dal mögötti történetet mondja el és azt is, hogyan keletkezett az erről szóló film. Bepillantást enged Jeremy magánéletébe – a nehéz gyerekkortól a kamaszéveken át Melissa tragikus haláláig és azon túlra is, az azt követő spirituális utazásra, ami legkedvesebb dalait inspirálta és végül oda vezetett, hogy újra megtalálta a szerelmet. Az I Still Believe szívszorító, nagy hatású történet a halhatatlan szerelem hatalmáról és a hit erejéről. Ez a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás Maxim

Maxim, Szeged, 2020
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634993001 · Fordította: Bozai Ágota
Maxim, Szeged, 2020
288 oldal · ISBN: 9789634991175 · Fordította: Bozai Ágota

viragvarga2002 P>!
Jeremy Camp: Még mindig hiszek

Kicsit tartottam ettől a könyvtől,azért olvastam el mert tavaly nyáron láttam a belőle készült filmet és most rávettem magam,hogy elolvassam. Egy nagyon megható és egyben szívszorító történetről van szó,egy olyan önéletrajzi dráma,amit minden istenhívő,gyászoló,depressziós, zenerajongó embernek és MINDENKINEK el kell olvasnia. Jeremy Camp őszinte szavai és Istendicsőítő dalai szívhez szólóak. Annyira örültem a könyv feléig,hogy még nem sírtam el magam olvasás közben, és rögtön az utána következő fejezetben elhasználtam néhány zsebkendőt… Nem tudom még most sem, hogy annyira meghatódtam vagy érzelmileg pár percre a „földbe döngölt". Kicsit félre kellett tennem ezt a regényt,de minden nap ugyanolyan lelkesedéssel folytattam tovább.
Sok háttérinformációt tartalmaz,hiszen Jeremy elmeséli az élettörténetét és pályafutását is. Hatalmas 5* és remélem kedvet kaptatok hozzá,hogy elolvassátok! ♥

Naiva P>!
Jeremy Camp: Még mindig hiszek

Teljesen másra számítottam. Valamivel romantikusabbra és egy cselekményközpontú történetre. Ez a könyv azonban önéletrajzi történet volt, ami igaz történet alapján íródott. Az Istenben való hitet és az erős vallásosságot nagyon érezni lehetett az egész történetben. Nem csak a hithez való útját mutatja be, hanem a családja elszegényedésétől kezdve az első felesége elvesztéséig majdnem mindent. Ami azért érdekes, mert a legtöbb ember már egy ilyen tragédiában elveszítené a józan eszét. Én biztosan. Nem mondanám, hogy az én könyvem lett volna, de összességében nem volt rossz könyv.

Noémi_Zsófi_Tóvári>!
Jeremy Camp: Még mindig hiszek

Ezt a történetet nem lehet nem öt csillagra értékelni. Annyira gyönyörűen van leírva és megofgalmazva Isten jelenléte Jeremy életében. Hogy honnan indult, és hova jutott Isten segítségével, az ő akaratának szentelve életét.
A zenében találta meg a küldetését, miután tragikusan korán elvesztette Melissát a feléségét (mindössze 21 éves volt…). Tele voltak tervekkel, épphogy összeházasodtak… Nehéz egy ilyen tagédia után felállni, és tovább hinni. Számomra az egyik legcsodálatosabb jelenet az volt, hogy Melissa halála előtt azt mondta spoiler majd később amikor Jeremy elbizonytalanodik Adrienne emlékezteti Jeremyt Melissa szavaira, hogy ne adja fel!

Szerintem nem egy tipikus tini szerelmes történet, ami tele van rózsaszín felhővel, ez annál sokkal mélyebb és csodálatosabb. Egy önéletrajzi regény, ami hol izgalmasabb, hol kicsit laposabb, de mégis elérékenyített és fontossá vált számomra. Születésemtől fogva katolikus neveltetésben részesültem, katolikus iskolába játam, meg vagyok keresztelve és bérmálkozva, 100%-os érettségim van hittanból, mégis sokszor ézem magam távol Istentől, sokszor bizonytalan is vagyok a hitemben. Jó olvasni ilyen megerősítő történeteket. Akik hasnolóan bizonytalanok, keresik a saját útjukat vagy csak érdeklődnek a Hit iránt, azoknak nagyon tudom ajánani! (Természetesen mindenki másnak is!)

„Még mindig hiszek a Te jóságodban.
Még mindig hiszek a Te igazságodban.
Még mindig hiszek Szent szavadban.”

Jeremy Camp: Még mindig hiszek

„A fény mindig áthatol a sötétségen, és néha egy bátor ember elég ahhoz, hogy az egész terem teljesen megváltozzon.

A hit fontos. Ha van hit, nem félek. A támogató Isten ott van, ha jobb akarok lenni. Nekem kell felállnom, ha elesek, de ő vigyáz rám, hogy ne essek olyan nagyot. Isten ad életet, de az életet már az embernek kell formálnia.
Még mindig sok minden kavarog a fejemben ezzel a könyvvel kapcsolatban. Azt írtam az értékelés elején, hogy nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet, és ez igaz is. Nem ezt vártam. Magam se tudom mit, de valami… mást. Mégis, mikor ezeket a sorokat írom, teljes bizonyossággal jelentem ki: Jeremy története nyers és szívszorító. Ha olvasás közben az ember hallgatja a zenéket, még különlegesebb élménnyé válik.
Ezt a könyvet szívből, szívvel, nyitottan kell olvasni. Hagyni, hogy megérintsen. Le kell vonni a magad tanulságait utána.
És ha csak egyetlen emberhez eljut, csak egyetlen embernek mondanivalóval szolgál, akkor már megérte.

Blogbejegyzés: https://irasaimtarhaza.blogspot.com/2020/12/jeremy-camp…

aurorakönyvmoly>!
Jeremy Camp: Még mindig hiszek

Azt hiszem ez a könyv az, amiről nem tudom azt mondani, hogy nem tetszett, de azt se, hogy tetszett. A 3 csillag abszolút ennek szól. Nem erre számítottam és nem is azt kaptam, mint amit a filmtől.

Bevallom, bármennyire próbáltam megérteni, mivel saját magam sokkal racionálisabbnak gondolom, nekem ez egy kicsit tömény volt. Tökéletesen megértem, hogy nehéz helyzetben kell valami, amihez nyúlhat az ember. Ha az valakinek éppen a hit, nem zavar. Ez szerintem nagyon emberfüggő. Ugyanakkor pont azért, mert én ebbe nem tudok kapaszkodni, inkább hiszek magamban és a kitartásomban, abszolút nem tudtam átérezni a könyvet. És ezt nagyon sajnálom… Túl sokszor volt olyan érzésem volt, mintha a történet maga eltörpült volna a hit fontossága mellett. Kicsit mintha az egyént és az egyéniséget is elnyomná. Néhol túlzónak éreztem (például egy könnyű tényként említett dolog: Jeremy kistestvére a Down-szindrómával született) és csak remélni tudom, hogy Melissa 21 éves létére valóban ilyen könnyen fogadta a halála tényét. Vagy csak Jeremy írt róla ilyen könnyedséggel? Nem tudom eldönteni. Teljesen más dimenzió volt az övé és az enyém és olvasás közben nem tudtam közeledni az övéhez. Túl sok, az ő szempontjából valószínűleg földhözragadt kérdés fordult meg a fejemben.

Lehet, hogy rosszkor olvastam. Lehet, hogy jövőre újra megpróbálom. De sajnos ez nekem most nem azt adta, mint amit vártam tőle. Sajnálom, hogy nekem nem azt adta, amit az előttem szólók többségének, de remélem a leendő olvasóknak szintén adni fog valami pluszt.

jeszan>!
Jeremy Camp: Még mindig hiszek

A filmet hamarabb láttam, mint ahogy a könyvet olvastam, de nagyon jó volt mindkettő. Önéletrajzi ihletésű, igaz történetet dolgoz fel, mélyen vallásos, de nem fanatikus formában. A halál, a gyász feldolgozása áll a középpontban, melyre gyógyír a zene. A szerelem és a hit örökérvényű.

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
Jeremy Camp: Még mindig hiszek

Az elképesztően gyönyörű filmes borító mögött értékes tartalom lapul, ami sokat adhat, akár hiszel Istenben, akár nem.

Bővebben a blogomon :)
» https://sorok-kozott.hu/2021/01/konyvkritika-jeremy-cam…

csak_olvass >!
Jeremy Camp: Még mindig hiszek

A Még mindig hiszek egy rendkívül nagyszerű és megható olvasmány, mely akkor is megérinti az embert, ha nem elkötelezett hívő. Egyszerűen képtelenség semlegesen hozzáállni a történethez, akarva akaratlanul is elgondolkodunk rajta. Jeremy története bizonyítja, hogy a hit óriási dolog, a legmélyebb gödörből is ki tudja húzni az embert. Az imádságoknak óriási ereje van, az Istenbe vetett hit akár hegyeket is mozgathat, begyógyítja lelkünk sebeit, vigaszt nyerhetünk. Annyira szép és irigylésre méltó dolog ez. A könyv elolvasása után azt gondoltam, hogy bárcsak én is így éreznék, bárcsak tudnék én is ennyire hinni. A könyv elolvasásához kell egy kis nyitottság, de aki esélyt ad neki, biztosan nem csalódik. Én csak ajánlani tudom mindenkinek.

Ha bővebben is érdekel Titeket a véleményem, akkor itt találjátok:

Bookaholic77 >!
Jeremy Camp: Még mindig hiszek

Egy önéletrajzi történet egy kisfiúról, aki szerény körülmények között nevelkedett, majd egy sikeres és boldog felnőtt lett belőle. Ám ez az út, ami a boldogságához vezetett, nem volt egyszerű. Sok fájdalom és veszteség érte, de a remény, a zene és a szeretet átsegítette mindezeken. Ez könyv maga a HIT. off Jeremynek sokszor kellett szembenézni a választás lehetőségeivel és többször is dilemma előtt állt, amikor is a hit választ adott a kételyeire. Különleges olvasmány volt.

Jeremy Camp: Még mindig hiszek

Ma este befejeztem a könyvet, kiolvastam, de azt hiszem még sokáig velem fog maradni. Nagyon erős érzelmeket váltott ki belőlem. Jerremy Camp és a családja, barátai hite csodálatra méltó. Voltak fejezetek ahol potyogtak a könnyeim. A hite által minden nehézségből sikerült felállnia és a szenvedését arra használta, hogy másoknak erőt adjon.
Nem láttam még az életéről készült filmet de egyszer biztosan megnézem.
Szeretettel ajánlom olvasásra a könyvet. Azt hiszem a százalékos érték nem véletlen ennyi.

Noémi_Zsófi_Tóvári>!

Még mindig hiszek a Te jóságodban.
Még mindig hiszek a Te igazságodban.
Még mindig hiszek Szent szavadban.

K_A_Hikari I>!

Isten csodái jelen vannak az életünkben, útjai kifürkészhetetlenek!

K_A_Hikari I>!

A kisgyerekes szülőségben azt élveztem, hogy láthattam, milyen egyszerű nekik az élet. A kisgyerekek élete bonyodalmaktól mentes. Ahogy idősebbek leszünk, egyre bonyolítjuk az életet; bonyolultabbá tesszük, mint kellene.

Marika810>!

És mégis, nagyon fontos leckét tanultam meg arról, hogy az engedelmesség fontosabb, mint az érzések.

K_A_Hikari I>!

Van egy egészen egyszerű szó arra, amit tennem kellett: bízni.

Dephi>!

Hasonlóképpen életünk „szépsége” is gyakran küzdelem eredménye. Küzdelmeink révén kapunk erőt és érettséget.

Marika810>!

Bár problémáinktól azonnali megmentést szeretnénk, azt hiszem, Isten néha úgy dönt, hogy hosszabb folyamaton vezet át minket, mert leckéket akar adni nekünk, azt akarja, hogy tanuljunk, miközben kimászunk a gödörből.

Sadie>!

Legfőképpen azonban Istennek vagyok hálás, mert az Ő tökéletes szeretete megtanított arra, hogyan kell szeretni, és hogyan kell fogadni mások szeretetét.