Star ​Wars: Darth Maul – Son of Dathomir 20 csillagozás

Jeremy Barlow: Star Wars: Darth Maul – Son of Dathomir

Darth Maul forms the Shadow Collective—a criminal organization composed of the Hutts, Black Sun, the Mandalorians, and the fearsome Nightbrothers—and wages war against Darth Sidious and his generals, Count Dooku and General Grievous! Collects Star Wars: Darth Maul—Son of Dathomir #1–#4.

* Adapted from unproduced screenplays for season 6 of The Clone Wars, this is the final chapter planned in Darth Maul’s saga!

Marvel, 2017
136 oldal · puhatáblás · ISBN: 1616555513 · Illusztrálta: Juan Frigeri, Mauro Vargas, Wes Dzioba, Chris Scalf
Dark Horse, Milwaukie, Amerikai Egyesült Államok, 2014
96 oldal · ISBN: 9781616555511 · Illusztrálta: Juan Frigeri

ViraMors P>!
Jeremy Barlow: Star Wars: Darth Maul – Son of Dathomir

Tekintettel arra, hogy eddig még csak elképzelésem se volt Darth Maul sztorijáról a Baljós árnyakon túl, elég furcsa volt olvasni ezt a képregényt. Első sorban azért, mert elég nehéz volt a képregény Darth Maulját összeegyeztetni a filmessel. De azután, hogy sikerült ettől elvonatkoztatni, egészen élveztem az olvasást. Pörgős, akciódús darab, rengeteg taktikázással, nagyon tetszett, ahogy mindkét oldal folyamatosan próbálta kijátszani a másikat.
Persze nem volt tökéletes, Obi-van szereplésének például nem sok értelmét láttam azon túl, hogy itt volt…
Nagy örömömre a látványvilágra nem nagyon lehet panaszom. Itt-ott furcsák voltak az arcok, de nem volt nagyon zavaró. A hátterek és gépfélék csodálatosak, a harcjelenetek gyönyörűek és lendületesek, földön is, űrben is.

R4ms3s P>!
Jeremy Barlow: Star Wars: Darth Maul – Son of Dathomir

Örülök, hogy végre Darth Maul múltjáról is olvashattam. Vader mellett ő a másik kedvencem a Sötét oldalról. Ezért is volt nagy öröm hogy megjelent ez a képregény. Dooku-ról is esett szó, akinek olyan oldalát ismerhettem meg, amire nem számítottam.
A képek/rajzok meg csodálatosak!
Várom a folytatást. :)

Szilver>!

Ez a kötet hibátlan.
A Clone Wars sorozat legjobb történetszálának lezárása, ami sajnos nem került bele a sorozatba, pedig eléggé ütős lett volna. De ez a képregény így is nagyon jó lett.
A rajzokról nincs különösebb mondanivalóm, egyszerű rajzok. Viszont maga a történet nagyon jó volt, sok fan service-zel.
Jó volt végre egy harcban látni a korszak összes „rosszfiúját”. Imádtam.

negoti P>!
Jeremy Barlow: Star Wars: Darth Maul – Son of Dathomir

Belecsaptam valaminek a közepébe, de így is érdekes volt ez a négyrészes történet. Ki is az a Mother Talzin? Eközben Dooku és Grievous is harcra készül Maul ellen.

Ebe_Endocott>!
Jeremy Barlow: Star Wars: Darth Maul – Son of Dathomir

Kicsit sok volt a fontos szereplő egykupacban, de érdekes volt a történet, és a végkifejlet. Mondjuk nagyon kellett hozzá A klónok háborúja mese, h érthető legyen.

Nightmare I>!
Jeremy Barlow: Star Wars: Darth Maul – Son of Dathomir

Király történet, örülök, hogy kánon maradt. A rajzolás is tetszett, bár Dooku arca elég érdekes volt. Mindenesetre örülnék egy képregénynek, amiben kiderül, hogy hogyan jutott Maul Malachorra.

Kada22>!
Jeremy Barlow: Star Wars: Darth Maul – Son of Dathomir

Annak idején, nagyon csalódott voltam, hogy a készítők nem fejezhették be A klónok háborúja sorozatot. Rengeteg történet maradt lezáratlan. Az egyik ilyen Talzin anya és Maul története volt, úgyhogy nagyon örültem, mikor megjelent ez a képregény, és végre megismerhettem a lezárást.
Nekem nagyon tetszett ez a Jediktől szinte teljesen mentes történetszál, amiben a sötét oldal képviselői csapnak össze a háború alatt, miközben Sidious terve továbbra is fedetlenül halad előre. spoiler
Maul – bár eleinte nem értettem, hogy miért kellett visszahozni – remek történetet kapott a sorozatban is, de emellett arra is lehetőséget adott, hogy Sidious akciózzon egy kicsit anélkül, hogy a lebukástól kelljen félnie. És azért a kettejük összecsapása több, mint látványos és izgalmas lett a sorozatban és remekül szövik tovább az ott történteket.
A kötetet olyan igényes rajzokkal tarkították, hogy szinte láttam magam előtt minden egyes jelenetet, mintha csak a sorozat következő részét nézném.
Többször is elolvastam már, de biztos, hogy máskor is el fogom még, mert nagyon tetszett.