Sötét ​hatalom 1 csillagozás

Kutatás a láthatatlan univerzum titkai után
Jeremiah P. Ostriker – Simon Mitton: Sötét hatalom

A ​kutatásokban aktív szerepet játszó Ostriker és a jó tollú ismeretterjesztő író, Mitton izgalmas, könnyen érthető könyve napjaink csillagászatának egyik legnagyobb érdeklődésre számot tartó témájáról, a sötét anyagról és a sötét energiáról.
A könyv anyaga nagyon friss, az eredeti kiadás a Princeton University Press-nél jelent meg 2013 tavaszán!
Szakcsillagász fordító és rutinos csillagász szaklektor garantálja a magyar kiadás színvonalát.
A könyv az univerzum legmélyebb titkainak megfejtésére irányuló kutatások hihetetlenül fordulatos történetével ismertet meg.
A Föld naprendszerbeli helyének meghatározására tett első próbálkozásoktól kezdve a Tejútrendszer és az azon túli ködök világának felfedezésén át az összes struktúra kifejlődését megalapozó ősi energiafluktuációk detektálásáig a könyv végigvezet bennünket annak történetén, hogy miként alakult ki világegyetemünk jelenlegi modellje, és az hogyan felelt meg valamennyi tesztnek, amely elé a kétkedők… (tovább)

Eredeti cím: Heart of Darkness

Eredeti megjelenés éve: 2013