Abszolút ​hatalom (Superman/Batman 3.) 22 csillagozás

Jeph Loeb: Superman/Batman – Abszolút hatalom

A ​két legismertebb szuperhős újabb közös története közvetlenül a roppant sikeres, magyarul is olvasható Supergirl után játszódik – ám mégis egy egészen más világba, sőt, világok egész sorába kalauzol el minket. Egyik napról a másikra egy olyan Földön találjuk magunkat, amely fölött vaskézzel uralkodik két kegyetlen diktátor: Superman és Batman!
Vajon mi történt, ki a felelős ezért a hihetetlen változásért és a sok gyilkosságért, és vissza lehet-e egyáltalán téríteni az időt normális folyásába? A látványos jelenetekkel tarkított utazás alternatív világok között az utolsó pillanatig izgalomban tartja az olvasót.
A számtalan vendégszereplők között ismert és ismertnek vélt arcok mellett olyan figurákat is megismerhetünk, akik nálunk meg nem jelentek meg egyetlen kiadványban sem. A teljesség igénye nélkül: Darkseid, Wonder Woman, Supergirl, Superboy, Metron, Ra’s al Ghul, Zöld Lámpás, Zöld Íjász, Flash, Rock őrmester, Tomahawk, Jonah Hex, Vandal Savage, Solomon Grundy, a… (tovább)

Képes, Budapest, 2011
112 oldal · ISBN: 9789639833388 · Fordította: Bayer Antal · Illusztrálta: Carlos Pacheco

atalant IP>!
Jeph Loeb: Superman/Batman – Abszolút hatalom

Én simán benyalok bármit, ami alternatív valóságos vagy időutazós. Még néha-néha az influenzát is, csak az nem olyan jó. Ez inkább az előbbi volt, úgyhogy élveztem én -annak ellenére, hogy amúgy vérgagyi (Anyagevő ember. Komolyan?). Kezdek rászokni a képregényekre. That's all folks!

Jerico>!
Jeph Loeb: Superman/Batman – Abszolút hatalom

Bár nem volt rossz a történet, de kiemelkedően jónak se nevezném.Érdekes volt az alapszituáció, de mintha nem akartak volna mélyebben leásni az írók és megmutatni a zsarnokság igazi mélységeit. Bár valószínű hogy egy mainstream képregénynek nem is ez a dolga, hanem inkább a szórakoztatás, és az írok kiélhetik kedvenc hőseik megölését, anélkül hogy komoly következményekkel kellene számolniuk. A rajzok nekem tetszettek könnyen lehetett követni a történetet és nem vesztem el a csatákban sem, hogy ki kivel bunyozik.

Brigi007>!
Jeph Loeb: Superman/Batman – Abszolút hatalom

Hát, ez a képregény nem igazán varázsolt el. Sőt. Túl sok idősík, túl sok ugrálás, túl sok mi lett volna ha, túl kevés mondanivaló. Vagy én ittam túl keveset, vagy az túl sokat, aki ezt készítette.

GeorgKomor>!
Jeph Loeb: Superman/Batman – Abszolút hatalom

Nahát ez nem volt egy jó B és S sztori. Üres volt, és sok helyen unalmas. Nagyot akartak vele szólni, de az ellenkezőjét érték el vele. Kár, ahhoz túl drága volt. :D

[Batman]: Az emlékek inkább rémálmok, amelyek saját valósággal bírnak.

Superman/Batman sorozat · Összehasonlítás