A ​böjt 6 csillagozás

Mert lehet másként is!
Jentezen Franklin: A böjt

Tapasztald meg a böjt igazi erejét, ami valódi változásokat hoz az életedbe!
Amikor böjtölsz, a szellemed megtisztul e világ dolgaitól és ezzel együtt bámulatosan fogékony lesz Isten dolgai iránt. Ha csak egy pillanatra is megtapasztalod ezt, valamint a számtalan áldást és jutalmat, amit ez magával hoz, akkor az egész hozzáállásod meg fog változni!
– Milyen böjtfajták vannak a Bibliában?
– Milyen kapcsolat van az ima és a böjt között?
– Mi a sikeres böjt nélkülözhetetlen összetevői?
– Mire számíthatsz testi, lelki és szellemi síkon?

Immanuel Alapítvány, Szombathely, 2009

anesz P>!
Jentezen Franklin: A böjt

Jentezen Franklin: A böjt Mert lehet másként is!

borító: 4
tartalom: 4
stílus: 4
lelkiség: 4
élmény: 4
mondanivaló: 4

Egy presbiteri konferencián volt téma a böjt, ami az egyik legkevésbé használt „fegyvere” és eszköze a keresztyén embernek. Ott is megoszlott a vélemény róla. Én régebben rendszeresen böjtöltem, mostanában elhanyagoltam és vissza szerettem volna hozni az életembe, ezért vettem kezembe ezt a könyvet. Kicsit azért csalódtam, ez nekem megint nagyon amerikai volt. Sokszor ismételte ugyanazt, és hiába hangsúlyozta, hogy nem mindenkinek ugyanaz a jó, azért egyfajta böjtről beszélt folyamatosan. Abban azért megerősített, hogy böjtöljek, de ennél változatosabb könyvet vártam. A stílusa nagyon gördülékeny, szépen tagolt a könyv, egyszer érdemes elolvasni, de jobbat is találtam már a témában.

ritusss>!

Képes vagy lemondani a délutáni Snickers szeletről annak érdekében, hogy megszabadulj egy állandóan visszatérő bűntől? Képes vagy negyven napon keresztül vizet inni a cukrozott, koffeintartalmú italok helyett annak érdekében, hogy mélyebben átélhesd Jézus jelenlétét az életedben? Akarsz-e többet tenni annál, mint hogy csak csapkodod a kétely és zűrzavar legyeit, amelyek elárasztják gondolataidat?

Jentezen Franklin: A böjt Mert lehet másként is!

Kapcsolódó szócikkek: Snickers